Şimdi Ara

Mecool Km9 Kullanıcıları Konusu (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.794
Cevap
82
Favori
175.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://tr.aliexpress.com/item/Mini-T1-TWS-V5-0-Bluetooth-Kulakl-k-3D-Ger-ek-Kablosuz-Stereo-mikrofonlu-kulakl-k/32965131317.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3e324c4dmM8bj7

benim aldığımın linki bu...belki diğerler seçeneklerde daha da iyileri olabilir. ben biraz hızlı inceleme yapıp hemen aldım...ancak ses kalitesi bağlantı kalitesi (tv mutfakta banyoda bile çekiyor) çok iyi..

sadece bir uyarım olacak kulağın içine iyice sokmak gerekiyor eğer alışkın değilseniz benim gibi ilk başta biraz garip gelebilir...ses kalitesi iphone un kablolu kulaklığından daha iyi dersem yalan olmaz..şarj süresini bir türlü çözemedim...kutusuna koyuyorum sonra çıkarıp günlerce kullanıyorum.günde en az 1-2-3 saat...aceba kutuda sarj mı oluyor yoksa sarj süresi mi uzun tam anlayamadım..

çok şık çok küçük..kesinlikle tavsiye ederim..dediğim gibi daha iyileri var mı yok mu?? ve daha ucuza daha iyisi bulunabilir mi bilmiyorum..birde şu linkteki ile kararsız kalmıştım..bunun powerbank özelliği var diye anladım..buna da bir bak..
    https://tr.aliexpress.com/item/TEBAURRY-Bluetooth-Kulakl-k-5-0-TWS-Mini-Kablosuz-Kulakl-k-Stereo-Derin-Bas-Kulakl-k/32967058767.html?spm=a2g10.search0104.3.25.5b934176TTSsoa&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_4_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536_10902%2Csearchweb201603_55%2CppcSwitch_0&algo_pvid=e819c815-7e6a-47dd-89cf-ffd81cf0ac81&algo_expid=e819c815-7e6a-47dd-89cf-ffd81cf0ac81-6

bunu niye tercih etmedim ?? ya powerbank mı alıyom kulaklık mı diye sordum kendime ve diğerini tercih ettim...

• ottomâns O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bu tarz ürünlerde kullanıcı deneyimi önemli
    Bende çok anlamam müzikten sesten ama yine de alınca adam akıllı birşey olsun istiyorsun
    Tasarımı gayet güzelmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

Teşekkürler...

Nexus sürümünü flash bellek ile kurmuştum(WiFi problemi için ama işe yaramamıştı). Hatta Fat32 formatına bile almadım sanırım (emin değilim , kontrol etmek gerekiyor). ATV ayarlarından; sistem update kısmına girip, harici diski seçtim. Dosyanın zipli halini otomatik görmüştü.

Bunun kurulumu da nexus sürümü gibi değil mi ki?

Alıntıları Göster
    Evet sanırım dediğiniz yöntemlede yapılabiliyormuş ben bilmiyordum öğrendim böylece zip uzantılı romlar bu şekilde boxa atılabiliyormuş.ben hiç denememiştim usb kablo ile pcden atıyorum ben sürekli.Bu linktede boxlara nasıl rom yüklenir detaylı açıklama var öğrenmek isteyenler olabilir belki..Yanlız rom atma işi risklidir en ufak bir hatada box brick olabilir buradan uyaralım arkadaşları.
    https://androidpctv.com/firmware-update-guide-tvbox-soc-amlogic/

Biryerlerde okumuştum son çıkan atv olmayan romla wifi sorununun ortadan kalktığı yazıyordu.Deneyin isterseniz.Yanlız bu romdada sesli arama özelliği olmuyormuş ve ana ekranıda çok çirkin bişey yani bana göre Olmadı üzerine güzel bir launcher yüklenebilir.Ben wifi değil kablo ile bağlantı yaptığım için benim sorunum yok bu konuda.Ayrıca atv romlar bana göre çok kullanışlı ve sesle arama özelliğide çok iyi..

• Mecool Km9 Kullanıcıları Konusu Mecool Km9 Kullanıcıları Konusu Mecool Km9 Kullanıcıları Konusu Mecool Km9 Kullanıcıları Konusu Mecool Km9 Kullanıcıları Konusu Mecool Km9 Kullanıcıları Konusu Mecool Km9 Kullanıcıları Konusu Mecool Km9 Kullanıcıları Konusu Mecool Km9 Kullanıcıları Konusu Mecool Km9 Kullanıcıları Konusu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: exotic34

Evet sanırım dediğiniz yöntemlede yapılabiliyormuş ben bilmiyordum öğrendim böylece zip uzantılı romlar bu şekilde boxa atılabiliyormuş.ben hiç denememiştim usb kablo ile pcden atıyorum ben sürekli.Bu linktede boxlara nasıl rom yüklenir detaylı açıklama var öğrenmek isteyenler olabilir belki..Yanlız rom atma işi risklidir en ufak bir hatada box brick olabilir buradan uyaralım arkadaşları.
    https://androidpctv.com/firmware-update-guide-tvbox-soc-amlogic/

Biryerlerde okumuştum son çıkan atv olmayan romla wifi sorununun ortadan kalktığı yazıyordu.Deneyin isterseniz.Yanlız bu romdada sesli arama özelliği olmuyormuş ve ana ekranıda çok çirkin bişey yani bana göre Olmadı üzerine güzel bir launcher yüklenebilir.Ben wifi değil kablo ile bağlantı yaptığım için benim sorunum yok bu konuda.Ayrıca atv romlar bana göre çok kullanışlı ve sesle arama özelliğide çok iyi..

Alıntıları Göster
    Tamam işte o sürüm benim bahsettiğim Nexus sürümü... iki çeşidi var. Biri ATV romu diğerinin ne olduğunu bilmiyorum ama mouse kullanmak gerekiyor. Öbür türlü kullanamıyorsunuz. Onda bile WiFi’yi kullanamadım malesef. O sebeple orijinal roma dönmek istiyorum. Sizin verdiklerinizi de yarın kısmetse deneyeceğim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• namecity N kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam
    Resimleri bir önceki mesajda gönderdim

1.Öncelikle üst mesajlarda olan km9 la uyumlu twrp yi ve magisk 18.1 i zip şeklinde indirip zipi açmadan bir sdkarta kaydedip sdkartı km9 a takıyoruz.
    2. km9 a yedek almak için flash bellek takıyoruz
    3. Cihazı kapatıyoruz kapalıyken arka reset tuşuna kürsanla basılı tutuyoruz ve cihazı açıyoruz cihaz boot ekranında açılana kadar kürdanı basılı tutuyoruz
    4. Boot ekranından mouse ile update from ext diyoruz.
    5. Update from sdcart diyoruz
    6. Twrp 322 zip diyoruz
    7. Açılan ekrandan backup diyoruz.
    8. Backup alınacak partitionları seçiyoruz ben boot recovery ve system aldım data çok yer kaplayacağından almadım tam olarak neler alınması gerek bilmiyorum
    9. backup ekranından select storage diyip flash belleği seçiyoruz
    10. Swype to backup deyip backup işlemi tamamlıyoruz. Reboot diyoruz
    11. Tekrar aynı ekran geliyor bu sefer İnstall diyoruz sd card İ seçip magisk 18.1 i seçip kuruyoruz kurulum bitince reboot system diyoruz
    Fakat bundan sonra ben twrpden çıkamadım cihazın güç kablosunu çıkardım taktım normal açıldı magisk kurulmuş oldu
    Apk olarak magisk maneger son sürümü kuruyoruz
    Not: bu işlemler bilgi amaçlıdır kuranın kendi sorumluluğundadır

• Root için cevap ve link veren arkadaşlara çok teşekkür ederim. Root işlemini başarılı bir şekilde yaptım :)

Bir sorum daha olacak çocuğum için Plants vs zombies 2 oyununu kurmak istiyorum fakat Google play store malum çok yetersiz. Alternatif mağazalardan denedim Aptoide gibi, onlarda da başlangıçta ''Download failed because you may have not purchased this game'' bu hata çıkıyor siyah ekranda kalıyor açılmıyor. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

Tamam işte o sürüm benim bahsettiğim Nexus sürümü... iki çeşidi var. Biri ATV romu diğerinin ne olduğunu bilmiyorum ama mouse kullanmak gerekiyor. Öbür türlü kullanamıyorsunuz. Onda bile WiFi’yi kullanamadım malesef. O sebeple orijinal roma dönmek istiyorum. Sizin verdiklerinizi de yarın kısmetse deneyeceğim

Alıntıları Göster
    Nexus sürümler custom romlar freaktab da Magendanz nickli birisi yapıyor onları..Benim bahsettiklerim orjinal stock romlar...

Bu linkte verilen stock romu deneyin android 9 pie sürümü..çirkin arayüzlü olan ve saf android olan ve sesle arama çalışmayan rom :)
    https://mega.nz/#F!rA0wyS5Q!psbgnSAfZokyn7Y5sSkLJA

• quote:

Orijinalden alıntı: exotic34

Nexus sürümler custom romlar freaktab da Magendanz nickli birisi yapıyor onları..Benim bahsettiklerim orjinal stock romlar...

Bu linkte verilen stock romu deneyin android 9 pie sürümü..çirkin arayüzlü olan ve saf android olan ve sesle arama çalışmayan rom :)
    https://mega.nz/#F!rA0wyS5Q!psbgnSAfZokyn7Y5sSkLJA

Alıntıları Göster
    Hocam bu romu twrp den kurabiliyormuyoz ben bilgisayara gösteremedim cihazı usb kablo ile

• quote:

Orijinalden alıntı: crasy

Hocam bu romu twrp den kurabiliyormuyoz ben bilgisayara gösteremedim cihazı usb kablo ile

Alıntıları Göster
    her romun yükleme şekli farklıdır twrp ile custom romları kurabilirsin yani sonu zip ile bitenler..benim verdiğim rom stock rom img uzantılı..bu bakımdan olmaz..

USB Burning Tool un 2.1.6.8 versiyonunu kur muhtemelen sendeki eski sürüm olabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exotic34 -- 13 Şubat 2019; 0:30:43 >
  • şimdi benim led tv 4k desteklemiyor full HD kendileri... ayrıca LAPTOP da HDMİ ile tvye bağlı açıkçası tv yi bilgisayar ekranı olarak kullanıyorum. internet, youtube ve film izlemek için... fakat laptop 4K çözünürlüklü fimleri açmıyor, ekran kartı yetersiz geliyor. takılarak oynatıyor. bun bu cihazı alsam 8 TB lik HDD mi görürmü, ikinci olarak 4k indirdiğim filmi tv ekranı full hd olsa bile takılmadan oynatır mı acaba...oyun falan oynamam sadece 4K yüksek çözünürlük fimleri açsın, ve youtube girsin bir internette surf yeterli.. tavsiye edermisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: skynetic

şimdi benim led tv 4k desteklemiyor full HD kendileri... ayrıca LAPTOP da HDMİ ile tvye bağlı açıkçası tv yi bilgisayar ekranı olarak kullanıyorum. internet, youtube ve film izlemek için... fakat laptop 4K çözünürlüklü fimleri açmıyor, ekran kartı yetersiz geliyor. takılarak oynatıyor. bun bu cihazı alsam 8 TB lik HDD mi görürmü, ikinci olarak 4k indirdiğim filmi tv ekranı full hd olsa bile takılmadan oynatır mı acaba...oyun falan oynamam sadece 4K yüksek çözünürlük fimleri açsın, ve youtube girsin bir internette surf yeterli.. tavsiye edermisiniz
    4K 60fps videolar da, aynı işlemcili beelink gt1 mini daha başarılı bulunuyor. Menü kullanımı olarak da gt1 mini daha kullanışlı ve pratik bence..
    Yapım kalitesi olarak, iki tv box da iyidir..
    Banggood dan vergiler dahil satın alabilirsiniz.

• frux kullanıcısına yanıt
    Ben KM9 kullanıyorum Atv rom ile ve kullanımı bana göre çok basit menüsünü seviyorum.Beelinkin menüsü bana çok kullanışsız geliyor sanki tablet kullanıyormuşum gibi oluyor daha önce Beelink Gt1 2/16 kullanmıştım ordan biliyorum.Bunlar benim fikrim tabiki herkesin zevki kullanım amacı farklıdır sonuçta..4K videoları filmleri sorunsuz takılmadan izleyebiliyorum KM9 ile bu arada Tv im de Vestel 4K UHD...
  • quote:

Merhaba hocam
    Resimleri bir önceki mesajda gönderdim

1.Öncelikle üst mesajlarda olan km9 la uyumlu twrp yi ve magisk 18.1 i zip şeklinde indirip zipi açmadan bir sdkarta kaydedip sdkartı km9 a takıyoruz.
    2. km9 a yedek almak için flash bellek takıyoruz
    3. Cihazı kapatıyoruz kapalıyken arka reset tuşuna kürsanla basılı tutuyoruz ve cihazı açıyoruz cihaz boot ekranında açılana kadar kürdanı basılı tutuyoruz
    4. Boot ekranından mouse ile update from ext diyoruz.
    5. Update from sdcart diyoruz
    6. Twrp 322 zip diyoruz
    7. Açılan ekrandan backup diyoruz.
    8. Backup alınacak partitionları seçiyoruz ben boot recovery ve system aldım data çok yer kaplayacağından almadım tam olarak neler alınması gerek bilmiyorum
    9. backup ekranından select storage diyip flash belleği seçiyoruz
    10. Swype to backup deyip backup işlemi tamamlıyoruz. Reboot diyoruz
    11. Tekrar aynı ekran geliyor bu sefer İnstall diyoruz sd card İ seçip magisk 18.1 i seçip kuruyoruz kurulum bitince reboot system diyoruz
    Fakat bundan sonra ben twrpden çıkamadım cihazın güç kablosunu çıkardım taktım normal açıldı magisk kurulmuş oldu
    Apk olarak magisk maneger son sürümü kuruyoruz
    Not: bu işlemler bilgi amaçlıdır kuranın kendi sorumluluğundadır
    SDcard ı takıp update from ext dedikten sonra sdcard ı gösteriyorum.E./ unmountant gibi hatalar listeliyor.Burayı aşamadım.

• namecity N kullanıcısına yanıt
    Sdcard dosya yöneticisinden görünmesi lazım takılı olduğu görünüyorsa problem olmaması lazım hocam

• Merhabalar nasılsınız?

Elimde SATILIK KM9 için 1 adet fazla Orijinal Bluetooth Sesli aramalı kumanda vardır.

Biliyorsunuz eşleştirme çok basit. :)

Rakam 125 TL dir. Teşekkürler

Mesaj ile ulaşabilirsiniz

Mecool Km9 Kullanıcıları Konusu

• quote:

Sdcard dosya yöneticisinden görünmesi lazım takılı olduğu görünüyorsa problem olmaması lazım hocam
    SDCARD ı takıyorum.ES Dosya yöneticisi görüyor.Hatta oradan formatladım , tekrar attım içine 2 zip dosyasını.From ext --> SDcard dediğimde hata veriyor.TV+ kullandığım için yapmakta istiyorum.Nereyi atlıyorum acaba?
  • Kumandanın home tuşu çalışmıyor sizlerde böyle bir sorun var mi

• Kumandanın home tuşu çalışmıyor sizlerde böyle bir sorun var mi

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.