Şimdi Ara

Mazda'nın SUV'u Mazda CX-5 [ANA KONU] (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
482
Cevap
16
Favori
53.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • abimde cx5 var,geri görüş kamerası direksiyon açısına göre hareket ediyor.bu özellik radyo cd cihazınınmı.arakaya takılan kameranınmı ? bu kameradan temin etsek çin malı dvd navigasyon cihazına bağlasak ekranda yine açılı gösterirmi? bilen varsa cevaplamasını rica ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lideramca kullanıcısına yanıt
    Direksiyon açı sensörü ile irtibatlı olmayan hiçbir kamera bu datayı veremez. Sadece arkayı gösterir ve kırmızı renkli mesafe sınırlarını gösteren sabit çizgiler olur. Aracın direksiyon açısına göre değişen arkaya doğru yürüme açısı yönlendirmeleri için, direksiyonun ne kadar çevrildiğinin kamera software'i tarafından algılanabilmesi lazım. Bu da bu software'e direksiyon açı sensöründen bilgi gelmesi demektir.

Bence sadece kamera ile olamaz. Ve hatta sadece kamera + ana ünite ile bile olmayabilir.
  • Dün itibari ile bende araniza katildim dostlar.Araci sali günü teslim alicam ondan sonra birkac sorum olacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yabanci_ch

Dün itibari ile bende araniza katildim dostlar.Araci sali günü teslim alicam ondan sonra birkac sorum olacak..

Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: e-rose

quote:

Dün itibari ile bende araniza katildim dostlar.Araci sali günü teslim alicam ondan sonra birkac sorum olacak..

Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin...

Tesekkürler üstadim.
  • quote:

Hayirli olsun, sakincasi yoksa kaca anlastiniz acaba hergangi bir aksesuari da fiyata dahil edebildiniz mi? Birde ne renk tercih ettiniz bu aralar favorim derin mavi :) Ama alirken beyaza doner miyim emin degilim :)

Tesekkurler

Edit yurt disindan aldiginizi simdi farkettim fiyat bizi cildirtacak simdi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkelleci -- 14 Eylül 2014; 7:53:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkelleci

quote:

Hayirli olsun, sakincasi yoksa kaca anlastiniz acaba hergangi bir aksesuari da fiyata dahil edebildiniz mi? Birde ne renk tercih ettiniz bu aralar favorim derin mavi :) Ama alirken beyaza doner miyim emin degilim :)

Tesekkurler

Edit yurt disindan aldiginizi simdi farkettim fiyat bizi cildirtacak simdi :)

Tesekkürler, evet yurtdisindan aldim rengi siyah fotografi assagida.Ayrica ilginc birsey paylasayim;ilk gittigim garajda her konuda anlastik araba 0km'idi lakin araba yoktu piyasada bana dedikleri %20 parasini simdi vereceksiniz bizde siparis edicez arabayi 2,5 hafta sonra arabaniz gelecek.Ben dedim araba nereden gelecekte ben 2,5 hafta beklemek zorundayim eleman dedi arabayi Türkiye'den import ediyoruz!Buda su demek ben avrupadan türk lirasi olarak 85.000TL'ye aldigim arabayi Türkiye'de yasayan vatandaslar mazda.com.tr fiyati ile söylüyorum 180.000TL civarinda bir paraya sahip oluyor.Bende araba orada olmadigi icin almadim tabi,1860km'de italyadan import baska bir cx-5 aldim.

Arabada bana göre tek eksik geri görüs kamerasi yok,bunu orjinal olarak sonradan taktirabiliyormuyuz acaba?

Mazda'nın SUV'u Mazda CX-5 [ANA KONU]

• yabanci_ch kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, Kazasız belasız sürüşler dilerim. Sanırım İsviçredesiniz

Bu arada aracın 20 bin bakımını Altunizade BOSTANLAR'da yaptırdım. Servis sorumlusu Volkan bey ve Satış Sorumlusu Birol bey ilgilendiler sağolsunlar. İndirim de uyguladılar. Ayrıca ön fren balataları da değişmiş oldu.

Yakıt tüketimi, Şile-Bolu seyahati sonrasında 7.7 de ortalama olarak şu an(bütün zamanlar, daha çok istanbul E-5 şehiriçi). Bu konuda bir sorum olacak: Acaba anlık yakıt tüketimi göstergesinde, benim şuan aldığım günden beri olan ortalama görünüyor, yani bütün zamanlar. Bunu silmeden sadece o günün veya bir seyahatin tüketimini ayrıca ölçmek için ne yapmamız gerekiyor? Eski ölçümü silmeden yeni bir ölçüm nasıl yapabiliyoruz?

Navigasyonda Tomtom güncellemesi yapmak için sanırım tomtom internet sitesinden navigasyon belleğini PC'ye takıp güncelleme yapılabiliyormuş, Serviste öyle söylediler, şimdi onu inceleyeceğim. Tomtom türkiye sayfasında CX-5'e özel bölüm var!

Mustafa beyin bahsettiği radyo-cd çalıcısındaki ayarlardaki centerpoint CD çalarken devreye giriyor sadece. Radyoda devrede değil. Belki radyoda da etkili oluyordur, bilmiyorum, Radyo da daha iyi şu an sanki. Şu an ses sistemi oldukça iyi görünüyor bir şikayetim yok.

Bu arada arkadaşlar daha önce de belirtmiştim, ev alacağımdan aracımı üzülerek satıyorum(ilerde tekrar aynısını almak üzere) Almak isteyenler PM ile bana başvurabilirler.. Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimakgrav -- 15 Eylül 2014; 14:24:33 >

• Konu uzun zamandır sessizliğe büründü:)) Canlandıralım biraz. Paylaşım neden yapılmıyor? üstteki sorularıma cevap alamadım.

Ayrıca power 19 jant modelin lastik havası kaç olmalı? aldığımdan beri hiç kontrol etmedim bir kontrol edeyim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimakgrav

Konu uzun zamandır sessizliğe büründü:)) Canlandıralım biraz. Paylaşım neden yapılmıyor? üstteki sorularıma cevap alamadım.

Ayrıca power 19 jant modelin lastik havası kaç olmalı? aldığımdan beri hiç kontrol etmedim bir kontrol edeyim..

Lastik basıncı kapı içinde bir yerde etikette yazıyor olsa gerek... Hareket konusuna ise daha hareketli bir yeri tavsiye edebilirim...www.mazdagaraj.com/community/

Sağlıcakla kazasız günler.
  • Kısmetse pazartesi bende cx5 alıyorum (2nci el) kullananlara soracağım sorularla konu tekrar hareketlenir umarım

• Ayrıca cx5 i seçmemde çok büyük katkısı olan mustafa bey'e de çok teşekkür ederim.

• alimakgrav A kullanıcısına yanıt
    e-rose'un dediği gibi, kapı direğindeki plakada yazar. 225/55/19 ölçülü lastikler için tüm lastikler 36 olarak veriliyor. Lastik havası emniyet için çok önemli, sık kontrol etmenizi tavsiye ederim.

• kemal1963 K kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, inşallah mutlu olacaksınız o araçla. Mazdagaraj.com sitedinde CX-5 ile ilgili bilgi ve görüşlerimi iyice detaylandırdım.

• Pazartedi merser e göstericem aracı, bakımlarıda orada yapılmış zaten. Aklımdaki tek soru işareti sizinde bahsettiğiniz 2012 modelle 2013 arasındaki şanzıman gaz pedalı performans farkları yeni yazılımda bu farklar gideriliyorsa merser de yaptırmayı düşünüyorum

Aracın bir motor işletme sistemi update'i var. Halil usta bir kontrol etsin, yüklenmemişse, yükletirsiniz. Merser çok iyi bir servistir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • birde varsa aşağıdaki tavan bar'larından taktırmak istiyorum mazda'nın web sayfasında göremedim.

Mazda'nın SUV'u Mazda CX-5 [ANA KONU]
  • Arkadaşlar nerelerdesiniz? Kimsenin sesi soluğu çıkmıyor! :)

Forum anasayfasında üst solda Mazda CX-5 reklamı dönüyor, bilginiz olsun..
  • Vallahi ben arabamın tadını çıkarıyorum her kullandığımda iyiki mazdayı tercih etmişim diyorum. Yarın ön balataları değiştiricem ses yapıyor kışlık lastikleri takarken baktım çok incelmişler

Yeni aracınız hayırlı olsun. kaç km de? benimkinde de servis lastikten bakıp ön balataların değişmesinin iyi olacağını söyleyince değiştirmiştik.

Ben de kıslık lastik bakıyorum. Meteorolojiye gire kış İstanbula 20 Ocaktan sonra gelecekmiş. kışlık lastik almaya değer mi acaba? Lastik fiyatları ne civarda bir fikriniz var mı? Aracın orjinal lastiği olan TOYO marka kış lastiği 400 TL civarında gördüm ben..başka önerisi olan var mı acaba?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.