Şimdi Ara

Mazda'nın 20 yıl önce ürettiği aracın freni sıfır BMW'lerden bile iyi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
3
Favori
3.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aslında freni için alınır. bu arada zeki ünaldı yı nasıl bilirsiniz benim octavia motor çok çabuk ısınıyor. çok kafam dalıyorbu sorunu çözmem lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biturbo

quote:

Orijinalden alıntı: tplatpla01

quote:

Başlık çok sıkıntılı

niyeki hocam? sizce ne olmalıydı?

Mazda'nın 20 yıl önce ürettiği fren sisteminin Bmw'nin güncel fren sisteminden iyi olduğunu mu düşünüyorsun cidden?

İlla ki bir başlık bulacaksam konuya şu olabilir di; "Aradaki ağırlık farkını düşünmezsek eğer, Mazda'nın 20 yıl önce ürettiği aracın fren sistemi sıfır Bmw'lerden bile daha iyi".

Agirlik farkinin fren mesafesine etkisinden bahseder misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

quote:

Orijinalden alıntı: High Quality

quote:

quote:

Ağırlık, fren mesafesini ahım şahım etkilemez. En fazla 2 3 metre, o da en fazla.

3 metre ciddi bir rakam.1 metre bile ciddi bir rakam.

Abartıya kaçarak yazdım. Bir testte 400 500 kg ekleyerek ölçmüşlerdi. Hatta Ford B-Max fren mesafesinde hiç değişiklik olmamıştı.
    Bu araçlar arasında o kadar ağırlık farkı yok.

Testi görmedim ama açıkçası bana yanlış geldi.Hepimiz yaşamışızdır, tatile giderken arabada 3-4 insan ve eşya ağırlığı oldumu fren mesafesinin nasıl uzadığını.
    Bunun için teste gerek yok diye düşünüyorum.

Test yapildi. Net hatirliyorum, eve gidince link te ararim. Tam frende isler degisir veya baska bir etmen olarak psikolojik olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: neilblack

quote:

quote:

quote:

quote:

Başlık çok sıkıntılı

Mazda'nın 20 yıl önce ürettiği fren sisteminin Bmw'nin güncel fren sisteminden iyi olduğunu mu düşünüyorsun cidden?

İlla ki bir başlık bulacaksam konuya şu olabilir di; "Aradaki ağırlık farkını düşünmezsek eğer, Mazda'nın 20 yıl önce ürettiği aracın fren sistemi sıfır Bmw'lerden bile daha iyi".

arada kaç kg agırlık farkı varmışi hocam yapmayın. Yalan yanlış bilgiler vermiş bisuru kişi burda. Google'da aratın araçların gerçek agırlıklarını görün derim

arada kaç kg farkı varmış aç internetten bak arkadaşım. şimdi mazdanın ülkemizde satılan en iyi aracı mazda6. fren mesafesi 127feet 2011 model için. sen de bunu açıkla bir marka nasıl böyle geriye gitmiş.

yalan soylemiş işte bikaç kişi bende onu diyorum internetten bakın agırlıklarda cok fark yok.

Benim konum mazda 6 değilki 1992 model mazdadan bahsediyorum ben konuda :) Sizde diger ikisini kıyaslama yapan bir konu acabilirsiniz eger isterseniz. Ayrıca fiyat farkına da deginin :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

Başlık çok sıkıntılı

Net bir sonuç için fiziği kuvvetli bi arkadaşın denklem kurması lazım.

Lakin mevzuya bilimsel değil de mantıkla yaklaşırsak ağrılık fren mesafesine bence etki eder.

• Dunyanın en iyi aracını Japonlar yapıyor diyorum, polemikci arkadaslar hemen polemik başlatıyor

Yahu Japonya'ya gittim, herifler zaten bizden 30 sene ilerde

Sinkasen treni icat etmişler 300 350 km hız yapıyor

Tokyo metrosunu acın bakın adamlar baska gezegen ülke sanki

Japonlar insan olarak da hayran oluncak millet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forester34 -- 18 Ağustos 2013; 21:36:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

quote:

quote:

quote:

Başlık çok sıkıntılı

Net bir sonuç için fiziği kuvvetli bi arkadaşın denklem kurması lazım.

Lakin mevzuya bilimsel değil de mantıkla yaklaşırsak ağrılık fren mesafesine bence etki eder.

Lastik ve jant ebatlarının etkisiden bahsedilmeli. O incecik ve eskiden üretilen 4 mevsim lastiklerle o mesafe muazzam bir değer

• Japonlarin ekonomisinin bel kemiği araba sektörü
    Arabadan ekmek yiyorlar
    Kötü araba istese de yapamaz
    Araba sayesinde dunyanın en büyük ihracatçısı herifler
    Adamlar araba konusunda 1 numara
    Amerikada Japon araçları 1 numaradir

• yine ağzı olan kunuşmuş

abs her durumda arabanın fren mesafesini kısaltır

siz buzda kızaklarken mi erken duruyorsunuz yoksa kontrollü frenlerken mi?kızakladığında durmaz kayar araç.

mazda neden mi erken duruyor?çünkü fren balatalarının bileşimi şuankinden çok daha iyi.balatanın içindeki bi kaç madde yasaklandı kanserojen etki gösterdiği için.eski amerikan arabalarına bakın bu günkü tüm araçlardan iyi dururlar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Başlık çok sıkıntılı

Bilimsel bir teknikle aciklama yapmam mumkun degil ama bunu anlamak icin de bilim adami ya da fizikci olmaya gerek yok, ayni hizda giden ve ayni fren tertibatina sahip olan iki arac ayni anda fren yaptiginda agir olan digerine kiyasla daha uzun mesafede durur.

• quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Ağırlıkla ilgili bir durum. 2 modeli karşılaştırırsak geç durabilir BMW ancak çarpışma testinde 929'un rekabet edebilme şansı var mı? Yok.

BMW 7 veya Mercedes S ile herhangi bir roadsterın fren mesafesini karşılaştırmak gibi bir şey olmuş bu karşılaştırma evet 929 oldukça başarılı ama ağırlık avantajından ötürü.

Ben virajlarda fren yapınca ne olacağını merak ediyorum 929'un, şahsen Lantis var bende daha iyi yol tutuşu olduğuna inandığım bir araç onun bile viraj dönerken frene basılınca ne hale geldiğini ben biliyorum, BMW 5 eminim bu konularda çok daha başarılı olacaktır.

Şimdi olay çıkacak oturup izleyelim.

en mantıklı açıklama bu onlar aynı gruba ait modeller değil yani.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Başlık çok sıkıntılı

Kamyonlar yada otobusler binek araclarla ayni mesafede neden duramiyorlar ? Ustelik bu araclarin gelismis cok kuvvetli hava destekli frenlere sahip olmasina ragmen?

Azicik mantik Allah askina. Frenin yaptigi is motorun yaptigina benzer. Birisi hizlandirmak icin enerji donusumu yapar birisi durdurmak icin. Agir araba mi az yakar yoksa hafif araba mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: neilblack

bunu paylaşmadan bir de 2011 mazda6'nın fren mesafesine baksaydın keşke, senin hesaba göre adamlar AR-GE'de gerilemiş dibe vurmuş.

:))

• Hoşgeldin @plectrum :)

Bayadır görünmüyordun, yeni kullanıcı adın bu mu artık?

Seni tanımayanlar için hatırlatayım. Hyundai, Kia ve Mazda fanatiğisin. Ford'un Koç çalışanlarına %20 indirimli araç verdiğini iddia ediyorsun. Bütün açtığın konular aynı, hep aynı şeyleri iddia ediyorsun. Bu nedenle şizofren olma ihtimalin de bir hayli yüksek :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: batucan05bb

yine ağzı olan kunuşmuş

siz buzda kızaklarken mi erken duruyorsunuz yoksa kontrollü frenlerken mi?kızakladığında durmaz kayar araç.

mazda neden mi erken duruyor?çünkü fren balatalarının bileşimi şuankinden çok daha iyi.balatanın içindeki bi kaç madde yasaklandı kanserojen etki gösterdiği için.eski amerikan arabalarına bakın bu günkü tüm araçlardan iyi dururlar.

Burada ağzı olsan sen oluyorsun.Çünkü ABS her durumda daha kısa fren mesafesi sunmaz.

Eğer eşik fren yapabiliyorsan ABS'den daha kısa mesafede durabilirsin.
  • Mazda'ya 600 kilogram yük atın ve bakın kim daha önce duracak. Birbirine yakın araçları kıyaslayalım lütfen.
  • quote:

quote:

yine ağzı olan kunuşmuş

Burada ağzı olsan sen oluyorsun.Çünkü ABS her durumda daha kısa fren mesafesi sunmaz.

Eğer eşik fren yapabiliyorsan ABS'den daha kısa mesafede durabilirsin.

abs zaten freni eşiğe çeker eşiği aşıp kızaklamanı önler.

• abs'nin ne işe yaradığını öğrenmek gerek hala fren mesafesini kısalttığını sanan var ama o değil amacı kaçış manevrası için abs var.
  • quote:

http://www.youtube.com/watch?v=mKiTAcXK6M4

işte bu açıklar ama dh küpü kullan tıkla dhküp'ü adresi yapıştır video liklerini yazan yere oluşturu tıkla tamam.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.