Şimdi Ara

Mazda 3 otomotik vites nasıl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
34.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. İkinci el otomotik vites bir araba düşünüyorum. Aşağıdaki linkteki araç nasıl, en son 27 olur dediler.
    mazda hakkında pek bir bilgim yok, araç nasıldır bizi memnun edermi. arabayı alırsam en az 10 sene binmeyi düşünüyorum. Yedek parça sıkıntısı olurmu.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2006-model-hb-deri-dosemeli-46474708/detay/

• mazdaları çok severim gerçekten çok fazla bilgim yok malesef. araç yakıt konusunda pek cimri değil bildiğim kadarıyla. yedek parçada sıkıntı çekmezsiniz mazdalar artık eskisinden daha yaygın. sağlam arabadır sizi 10 yıl götürür. ilandaki aracın model yılı biraz daha yüksek olsa daha iyi olurdu gibi fakat full araç anladığım kadarıyla tüm güvenlik donanımları esp abs vs. dijital klima deri koltuk donanım olarak bayaa dolu bir araç. tasarım olarak çok mükemmel bence.. fiyatı normal . mazdanın otomatik viteslileri ile ilgili fazla bilgim yok dediğim gibi. forumdan zoom zoom nickinde bir arkadaş vardı sanırım mazda konusunda baya bilgili ondan bilgi alabilirsiniz detaylı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bawwgs33 -- 5 Nisan 2011; 11:24:49 >
  • Altı sene otomatik mazda 3 kullandım. Yeni sattım hatta takasa verdiğim yer galeri aracılığıyla satışa çıkarmış, halen ilanı duruyor. Araçla ilgili hiç sıkıntım olmadı. Otomatik vitesi kullandığım bir çok araçtan başarılıydı. Sana tek sıkıntısı yakıt tüketimi olabilir.
    İlandaki araç için fiyat fazla. Benim sedan dynamic 2005 aracımı ( 75000 km) galeri 26.500 e satışa çıkartmış ki bu fiyat bile çok fazla bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gyneco

Altı sene otomatik mazda 3 kullandım. Yeni sattım hatta takasa verdiğim yer galeri aracılığıyla satışa çıkarmış, halen ilanı duruyor. Araçla ilgili hiç sıkıntım olmadı. Otomatik vitesi kullandığım bir çok araçtan başarılıydı. Sana tek sıkıntısı yakıt tüketimi olabilir.
    İlandaki araç için fiyat fazla. Benim sedan dynamic 2005 aracımı ( 75000 km) galeri 26.500 e satışa çıkartmış ki bu fiyat bile çok fazla bence.

sedan dynamic ile ilandaki sport dynamic arasında donanım olarak fark var mı yoksa aynı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bawwgs33

mazdaları çok severim gerçekten çok fazla bilgim yok malesef. araç yakıt konusunda pek cimri değil bildiğim kadarıyla. yedek parçada sıkıntı çekmezsiniz mazdalar artık eskisinden daha yaygın. sağlam arabadır sizi 10 yıl götürür. ilandaki aracın model yılı biraz daha yüksek olsa daha iyi olurdu gibi fakat full araç anladığım kadarıyla tüm güvenlik donanımları esp abs vs. dijital klima deri koltuk donanım olarak bayaa dolu bir araç. tasarım olarak çok mükemmel bence.. fiyatı normal . mazdanın otomatik viteslileri ile ilgili fazla bilgim yok dediğim gibi. forumdan zoom zoom nickinde bir arkadaş vardı sanırım mazda konusunda baya bilgili ondan bilgi alabilirsiniz detaylı
    Mazda güzel bir araç özellikle yenileri çok hoşuma gidiyor ancak piyasası oldukça zayıf almayı düşündüğünüz aracın fiyatı da pek uygun sayılmaz. Bunun yerine dsg'li bir Golf ya da MMT şanzıman bir Corolla tercih edilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: S.Yalçın

Mazda güzel bir araç özellikle yenileri çok hoşuma gidiyor ancak piyasası oldukça zayıf almayı düşündüğünüz aracın fiyatı da pek uygun sayılmaz. Bunun yerine dsg'li bir Golf ya da MMT şanzıman bir Corolla tercih edilebilir.

Alıntıları Göster
    2 sene mazda 3 kullandım, dynamic tiptronik.
    harika bir araç. fazla açıklama yapma ihtiyacı hissetmiyorum bu konuda, nasip olurda alırsanız zaten demek istediğimi anlayacaksınız.

tiptronik vites, 4 ileri ve yakıtı biraz yüksektir. ancak vites geçişleri iyidir, hissettirmez. sorun çıkarmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: elliyedi

2 sene mazda 3 kullandım, dynamic tiptronik.
    harika bir araç. fazla açıklama yapma ihtiyacı hissetmiyorum bu konuda, nasip olurda alırsanız zaten demek istediğimi anlayacaksınız.

tiptronik vites, 4 ileri ve yakıtı biraz yüksektir. ancak vites geçişleri iyidir, hissettirmez. sorun çıkarmaz.

Alıntıları Göster
    Deri döşeme sonradan yapılmış sanırım, fabrika çıkışı gelmiyor diye biliyorum.. Fiyatı daha uygun araçlar bulabilirsiniz ve mümkünse direk sahibinden alın galeriye yanaşmayın..

Klasik otomatik 1.6 atmosferik herhangi bir araç ne kadar yakarsa Mazda da o kadar yakar, daha fazla değil yani.. Ama diğer bir çok modele göre daha sağlam, sorunsuz, konforlu ve güvenli bir araçtır.

• quote:

Orijinalden alıntı: baweraltunkanat

quote:

Altı sene otomatik mazda 3 kullandım. Yeni sattım hatta takasa verdiğim yer galeri aracılığıyla satışa çıkarmış, halen ilanı duruyor. Araçla ilgili hiç sıkıntım olmadı. Otomatik vitesi kullandığım bir çok araçtan başarılıydı. Sana tek sıkıntısı yakıt tüketimi olabilir.

sedan dynamic ile ilandaki sport dynamic arasında donanım olarak fark var mı yoksa aynı mı?

sadece HB ve sedan farkı var, donanımlar aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sye88

Piyasası zayıfasa iyi işte, arkadaş da ikinci el alcak. İlandaki fiyat yüksek zaten, daha indirilerek ya da başka bir araç alınabilir uygun fiyata. DSG, otomatik klima, 6 CD, sunroof vs donanımlı olarak. Daha ne olsun.
  • quote:

demek sizin arabaydı az daha alacagımız, kısmet değilmiş
  • evet 27bin fazla, mazda'nın artısı zaten bu özellikleri görece daha uygun fiyata vermesi ama abartıyorlar bazen, araç gerçekten temizse en fazla 25.000-26000 verin. sıkı pazarlık yapın, galericilerden korkulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: magnificat

evet 27bin fazla, mazda'nın artısı zaten bu özellikleri görece daha uygun fiyata vermesi ama abartıyorlar bazen, araç gerçekten temizse en fazla 25.000-26000 verin. sıkı pazarlık yapın, galericilerden korkulur.
    3 sene kullandım bu arabadan,fiyatı 25-26da bitirebilirsen iyidir.istanbul içi temiz 10lt yakarsın yakıtta malesef acımaz..Yakıt sorun değilse gözün kapalı al Mazda 10 numara araçtır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yamsuq

3 sene kullandım bu arabadan,fiyatı 25-26da bitirebilirsen iyidir.istanbul içi temiz 10lt yakarsın yakıtta malesef acımaz..Yakıt sorun değilse gözün kapalı al Mazda 10 numara araçtır.

Alıntıları Göster
    Mazda 3 yokuşta kaydırıyor mu? Yokuş kalkış desteği var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykilinc

düz viteslerde yokus kalkıs destegi yok...

ayrıca mazda nın otomatik vitesini sevimiyorum sadece 3 serisi ve türkiyeye sunulan cünkü düz u 5.1 yakıyor otomatiği 6.0 , ve 4 ileri olması kimisi için değil ama benim için sıkıcı ,düz derseniz ben seviyorum sert geçişleri var hos bir tat veriyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: witchking34

quote:

düz viteslerde yokus kalkıs destegi yok...

ayrıca mazda nın otomatik vitesini sevimiyorum sadece 3 serisi ve türkiyeye sunulan cünkü düz u 5.1 yakıyor otomatiği 6.0 , ve 4 ileri olması kimisi için değil ama benim için sıkıcı ,düz derseniz ben seviyorum sert geçişleri var hos bir tat veriyor...

Alıntıları Göster
    otomatik yani yarıotomatiklerde yokuş kalkış desteği var mı demek oluyor bu

• quote:

otomatik yani yarıotomatiklerde yokuş kalkış desteği var mı demek oluyor bu

Alıntıları Göster
    2010 modelini arkadaşım 34 e almıştı 2010 başında bence 2005 için çok fazla ...

2005 kasayı bilmiyorum ama 2010 kasası ve içi güzel fakat 15 litrelerden 12 litrelere düşmüş benzini binmeye korkuyorlardı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: åziz

2010 modelini arkadaşım 34 e almıştı 2010 başında bence 2005 için çok fazla ...

2005 kasayı bilmiyorum ama 2010 kasası ve içi güzel fakat 15 litrelerden 12 litrelere düşmüş benzini binmeye korkuyorlardı...

Alıntıları Göster
    Benimde 4 sene kullanıp kardeşime verdiğim araçtır mazda 3 hb otomatik. Hala daha ara ara direksiyona oturduğumda hoşuma gider. Eğer çok fazla gezmem ve sakin kullanmayı tercih ederim derseniz on numara araçtır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahas

Benimde 4 sene kullanıp kardeşime verdiğim araçtır mazda 3 hb otomatik. Hala daha ara ara direksiyona oturduğumda hoşuma gider. Eğer çok fazla gezmem ve sakin kullanmayı tercih ederim derseniz on numara araçtır.

Alıntıları Göster
    ne bilinmez bir konuymuş ya, tam otomatik mi yoksa yarı otomatikmi şanzımanı
  • quote:

ne bilinmez bir konuymuş ya, tam otomatik mi yoksa yarı otomatikmi şanzımanı

Alıntıları Göster
    Tork konvertörlü 4 ileri tam otomatik.

Neredeyse motor ömrü kadar uzun ömrü vardır şanzumanın.

Baskı balata değişimi istemez.

Şanzuman yağı değişimi ile (galiba 60 binde bir) götürür.

Genel bilgi: Yarı otomatikler şurada 5-6 yıllık bir geçmişe sahipler ve de minimum 5 ileri oluyorlar.

4 ileri olan yarı otomatik görmedim, duymadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Tork konvertörlü 4 ileri tam otomatik.

Neredeyse motor ömrü kadar uzun ömrü vardır şanzumanın.

Baskı balata değişimi istemez.

Şanzuman yağı değişimi ile (galiba 60 binde bir) götürür.

Genel bilgi: Yarı otomatikler şurada 5-6 yıllık bir geçmişe sahipler ve de minimum 5 ileri oluyorlar.

4 ileri olan yarı otomatik görmedim, duymadım.

Alıntıları Göster
    Benim aracım Mazda 3 2005 HB, araç tam otomatik 4 ileri, vites geçişleri sarsıntısız sürücü harici anlayamaz, 2 aydır bende çok memnunum LPG takılı sakin kullanımda yakıtı otomatik araca göre gayet başarılı, aracın konforu yol tutuşu, sağlamlığı 10 numara tavsiye ederim. Arkadaş aldımı araç bilmiyorum konu açılalı epey zaman olmuş ancak yukarıdaki fiyatlar gerçekten fazla daha ucuza bulabilirsiniz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.