Şimdi Ara

Maximum Mobil ile temassız ödeme nasıl yapılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Maximum Mobil ile temassız ödeme nasıl yapılır? Maximum Mobil ile temassız ödeme nasıl yapılır?

Uygulamada kartı temassız ödemeye açık hale aldım. NFC de açık ve uygulamayı varsayılan seçtim. Uygulama açık ya da kapalı hiçbir şekilde ödeme olmuyor. Redmi Note 8 Pro kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konuya dahil olmayan adam -- 31 Mart 2021; 14:17:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Diğer izinlerden nfcye izin verip denediniz mi? Maximum Mobil ile temassız ödeme nasıl yapılır? Maximum Mobil ile temassız ödeme nasıl yapılır?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• ykpumtt Y kullanıcısına yanıt
    Böyle bende

Maximum Mobil ile temassız ödeme nasıl yapılır? Maximum Mobil ile temassız ödeme nasıl yapılır?

• Ben de bu şekilde çalışıyor Poco X3 kullanıyorum. Güvenli element konumu olarak sim cüzdan seçili. Belki güvenli element konumunu değiştirip deneyebilirsiniz.

Bende HCE Cüzdan seçili. Olmazsa senin ayarları deneyeyim bir de.

Yine olmadı ya. Uygulamayı açmaya gerek var mı acaba?

• Ekran kilidini açıp yapıyorsunuz değil mi? Uygulamanın kendi açılması gerekiyor diye biliyorum ama belki açılmıyor, açıp deneseydiniz.

Kilit açık şekilde pos cihazına tuttum. 2-3 saniye bekledim ne ses ne görüntü hiçbir şey yok. Yani o an ses mi çıkıyor, ekrana bildirim mi geliyor, uygulama mı açılıyor ne olacağını da bilmiyorum. Telefonun NFC'si bozuk desem NFC test uygulamaları yükledim hepsinde NFC kullanılabilir dedi. Bozuk olsa anlaşılır mı onu da bilmiyorum gerçi.

• Ben maximum uygulamasını açıp denemiştim. Uygulamayı normal açıp posa yaklaştırınca maximum bildirim sesi geldi ve ödeme tamamlandı.
    Peki mesela yeni kimlik kartınızı veya temassız özelliği olan bi' kartınızı cihazın nfc çipinin bulunduğu bölgeye dokundurunca cihaz ses veriyor mu?

Enteresan olan da o şimdi. Geçen sene Tosla kart almıştım ve telefona tutunca bip sesi gelirdi. Sonra ne oldu bilmiyorum ama artık herhangi bir ses gelmiyor.

• Asıl problem sizin nfc çipinizle ilgili bence, belki donanımsal bir problem olabilir.
    Çip çalışsa ses gelmesi lazım.

Kartı tuta tuta bozdum mu acaba :D

Telefona format attım. Kartı tutunca ses geliyor şimdi.

• Büyük ihtimalle ödeme yaparken de çalışır o halde.

Çalıştı sonunda :) Pos cihazına tuttum sadece pos cihazından ses geldi. Bende ne ses çıktı ne de uygulama açıldı.

• Sevindim sizin adınıza, iyi olmuş. :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.