Şimdi Ara

Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPCVideoRenderer-MPC-LAV(GPU)) (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
866
Cevap
95
Favori
84.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merketme insanlar 10.000$ ce harcayıp madvr yi sistemlerine entegre ediyorlar seni dinlesinler bencede doğru yol 3 kuruşluk android box tv çekirdekleri boşuna masraf ediyolar türkiye bu konuda uzayda kesinlikle burası takip edilmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Haziran 2020; 1:1:20 >
  • 10 bin dolar harcıyorlarsa vardır bir bildikleri, ende artık yüce madvr'ye tapınmaya başlıyorum.

Ben üstüne afiyet 2 bin dolarcık Sony tv'imde yıllardır bütün filmleri madvr'siz izleyip kendime yazık etmişim, uyandırdın beni.
  • konu biraz güncelliğini yitirmiş vakit bulunca editliycem halen dünyanın bir nolu gpu video asistanı madvr dir...
    tekrar ediyorum kullandığınız tüm playerlar evr çekrideği kullanır(windowsun kendi çekirdeği) farkı ap ayrı bir yazılım çekirdek olmasıdır,ister pot kullan mpc hepsi aynı..
    yine tekrar ediyorum tutupda sd videonuzu hd yapmaz üzerine yapaylık şişirme efekkler uygulamaz biraz 2d boyutlulukta gözünüz keskinse hissetmemeniz mümkün değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Haziran 2020; 1:15:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zortak

Kim tercih ediyormuş göster bakayım, psikolojik sorunlu,geçmişte yaşayan, ondan daha iyi
    bir şeyin yapılamayacağını sanan birileri mi?

Ya da artık her şeyin donanımla çözüldüğünü bilmeyen sorunlu birileri mi yoksa?
    Madvr de donanımla çözüyor zaten. Pcdeki ekran kartının donanımını en güçlü şekilde kullanılmasını sağlayan bir yazılımdır madvr. yani kaliteli görüntüyü donanım ile sağlıyor. o 100 dolarlık android kutularda veya tv lerin içinde 2000 tl - 5000 tl arasında değeri olan GTX RTX kartlar kadar kuvvetli gpu olduğunu mu sanıyorsun? 15000 tl oled tv nin içine bile nvidia bir ekran kartının içindeki kadar kaliteli çekirdek koymazlar. Herşeyin daha kalitelisi vardır ve imkanı olan veya kaliteye meraklı olan daha iyisini arar ve bulur. Kimseyi de zorla madvr kullanmaya zorlamıyorlar ki bu ne gereksiz tartışma...
  • eros68 kullanıcısına yanıt
    zaten bırak onu kötü bir donanımda bile varsayılan ayarda sadece ar yi açarak o ayarda bile kullansan farkediyor özelikle 2d boyutluluk,karelenme,renkler,bulanıklık,derinlik olayı çok çok daha iyi açıkçası ben onboard ekran kartında bile evdeki netlik pc de bile farkı rahat seziyorum... düşük seviye gpu lar dan bile en iyi şekilde faydalanmayı sağlıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Haziran 2020; 23:37:56 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    pc'den seyretmeye devam o zaman haha
  • quote:

Orijinalden alıntı: zortak

pc'den seyretmeye devam o zaman haha
    detaylara meraklı değilsen merakın yoksa istediğin cihazdan izle senin özgürlük alanına karışan yok dostum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 5 Haziran 2020; 13:38:42 >
  • CeNTiLMeN C kullanıcısına yanıt
    samsungun ayrı bir filtresi yok linüx taban ffmpeg , ayrıca inputla outpu yine salça etmişsin yazılım bilginin taş devrinde olduğu açık neyi istiyorsan onu kullan kafana silah dayıyanmı var hayrolalaptobu hdmı la bağladığımda o samsung 2019 model tv ye takınca, kız kardeşlerim bile görüntüdeki farkı farkediyorsa fazla lafa hacet yok bence, kız halleriyle bile renkler daha güzel solukluk yok net diyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 6 Haziran 2020; 1:38:53 >
    bu ne ego birader. cıvık cıvık gülme işaretleri. yaşın kaç senin? çocukmusun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeNTiLMeN

bu ne ego birader. cıvık cıvık gülme işaretleri. yaşın kaç senin? çocukmusun?
    samsungun ayrı bir filtre ürettiğini sanan adama gülerim anca ne yapıyım o tv lerin hepsi dandik linux taban tv ler sen ne sandın apple mi

samsung sandığın çözücü filtrelerin bu, lg sony tüm android tvler modüller dahil özgür yazılım kullanır, yapanlarda genelde ya öğrenci yada yeni mezun grubu..(genelde gönüllüler)
    https://ffmpeg.org

lav filitrede ffmpeg tabanlıdır sadece editlenip düzenlenmiş halidir,tv ler box dekiler ham..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 6 Haziran 2020; 0:56:52 >
    bikere samsung işl.sistemi linux değil tizen. ayrıca samsung tv lerde filtre yazılımları yok demek zır cahillik. filtre yazılımları olmasa o görüntü nasıl olur haberin varmı?
  • quote:

bikere samsung işl.sistemi linux değil tizen. ayrıca samsung tv lerde filtre yazılımları yok demek zır cahillik. filtre yazılımları olmasa o görüntü nasıl olur haberin varmı?
    ben filtremi yok dedim sen nasıl anlıyon hayret yahu, linux ffmpeg çözüyor diyorum nasıl anlamışsın, neymiş o tabanı yazsan aydınlat beni ben cahilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 6 Haziran 2020; 1:3:50 >
    https://www.samygo.tv

biraz takıl öğren hayali kurguladığın teknolojik dünyalarla olmaz o..

( The recent set of Samsung TV Firmwares is based on Linux core (GPL), which our work will be building upon. Therefore all work done is in compliance with and subject to the GPL )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 6 Haziran 2020; 1:3:9 >
    sen daha kendinin ne yazdığından haberin yok. neyse birader bana yazıp durma artık. seninlede tartışmak istemiyorum gece gece. lütfen
  • quote:

sen daha kendinin ne yazdığından haberin yok. neyse birader bana yazıp durma artık. seninlede tartışmak istemiyorum gece gece. lütfen
    sen tabanını yaz bana neymiş o taban kaç kere rootlamışlığım hacklemişliğim varda yazılımını,belki nasanın ürettiği özel bir samsung tv kullanıyosundur ondan sordum hadi iyigeceler sanada. boş boş desteksiz yazcağına kendini geliştirmeni tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 6 Haziran 2020; 1:10:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

sen tabanını yaz bana neymiş o taban kaç kere rootlamışlığım hacklemişliğim varda yazılımını,belki nasanın ürettiği özel bir samsung tv kullanıyosundur ondan sordum hadi iyigeceler sanada. boş boş desteksiz yazcağına kendini geliştirmeni tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    ya yazma diyorum hala yazıyorsun. Amacın ne? sidik yarışımı yapıyoruz? biz ne diyoruz sen ne diyorsun.
    bak yazdığım mesaj bu. ne laf ebeliği yapıp duruyorsun...

"madvr bu işi bilmem kaç çekirdekle anca başarıyor diye samsung'un görüntü işleme yazılımları da, madvr gibi işlemci özürlü mü sanıyorsun. ne çok abarttınız be. ne yaparsanız yapın madvr ye taklada da attırsanız, amuda da kalksa yeni nesil tv lerin filtreleri ile boy ölçüşemiyor.
    bizde yıllardır madvr+lavfilter kullanıyoruz pc de. pc deki farkını kimse inkar edemez. ama ben hdd tv ye usb ile bağlayıp izlemektense, pc yi hdmi ile bağlayım tv ye, madvr li daha iyi ve güzel izlerim diyorsan, boşuna. tv nin kendi çözdüğü görüntü kalitesini tutmuyor. kaç sefer denedik bunu.
    pc de izlemek isteyenlere lafım yok. şuan en kaliteli görüntü çözümü halıazırda madvr+lavfilter gibi duryor."
    ben sizin tercihlerinize karışmıyorum asla, banada ara sıra zor geliyor yorgun olduğum zamanlarda özelikle hafta içi direk tv ye takıyorum usb yi yok laptobu bağla uğraş zor yani haklısınız ona birşey demiyorum bu bir seçenek tabi, yok ama samsungun filtreleri daha iyi ,yok samsundaki bilim adamları ayrı üretiyor gerek yok diyince orası biraz kişisel kurgu,tüm android tvler, boxlar linux playerdır ve hepsi ffmpeg kullanır çözücü olarak gpu çıkış kaliteleride low-medium düzeydedir isteyen istdeğini kullansın ona karışan yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 6 Haziran 2020; 1:34:55 >
    bak tane tane anlatıyım.

kimin hangi çözücüyü kullandığını bilmem ve umurumda da değil açıkçası. beni ilgilendiren işin teknik detayları kısmı değilki. ben izlediğime bakarım. beni ilgilendiren kısmı sadece aldığım görüntünün kalitesi.

benim pc her daim tv ye de hdmi ile bağlı olduğundan, üşenme gibi bir durum da sözkonusu değil.
    pc de madvr+lavfilter potplayer ile aldığım görüntü süper. ama monitörden tv ekranına geçtiğimde filmlerin görüntüsü tv dede güzel. ama hdd yi usb den takıp tv nin kendi içinden çözdürüp izlediğimde görüntü bariz çok daha kusursuz...

yani yapacak bişy yok tv ye usb den bağlayıp izliyoruz. aslında bu sunuç beni biraz hayakırıklığına uğrattı. çünkü pc de 60 fps izliyordum. böyle olunca şöyle bir ikileme düştüm. ya tv ye hdmi ile çıkıp pot+madvr+lavfilter+60 fps izliyecektim. yada hdd usb den tv ye takıp, 30 fps ama çok daha iyi bir görüntü kalitesi ile izleyecektim... ben ikinci yolu seçtim. 30 fps ama daha iyi görüntü izliyorum.

birkaç sefer hdmi kablosunu değiştirdim. türkceltv ve digitürk kabloları ile de denedim. hatta tüm hdmi portlarını da değiştirerek denedim. yok tv kendi görüntüsünü yakalayamıyorsun.
    malesef durum bu. en azından bende böyle.
  • Vlc player ve bsplayer da izledigim h265 leri potplayer da acamiyorum,potplayer i cok severek kullandigim icin vozmek istiyorum bu sorunu.yardim rica ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu olayı yeni keşfettim,

gtx 950 için cam gibi net parlak canlı bir ayar tavsiyeniz var mı ? kendi yaptığım ayarlarda hep kumlanma oldu..
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.