Şimdi Ara

Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPCVideoRenderer-MPC-LAV(GPU)) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
869
Cevap
95
Favori
84.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zeus_1907

senelerdir bazen vlc bazen splash kullanıyorum, şimdi burada anlatılan yönetimin artısı ne oluyor karı-faydası ne oluyor? splashta görüntü gayet iyi,gpu desteği var,anlatılan olay ne fark yaratıyor

yaşa gör...

@LeftEyeNine
    ripinde 10 bit olması lazım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Eylül 2013; 12:31:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Orijinalden alıntı: zeus_1907

senelerdir bazen vlc bazen splash kullanıyorum, şimdi burada anlatılan yönetimin artısı ne oluyor karı-faydası ne oluyor? splashta görüntü gayet iyi,gpu desteği var,anlatılan olay ne fark yaratıyor

yaşa gör...

@LeftEyeNine
    ripinde 10 bit olması lazım..

peki, sistemdeki codecleri kaldırmak lazım deniyor
    ama ben dvb programında cyberlink kullanıyorum mecburen, codecleri silmesem sorun olur mu?
  • zeus_1907 kullanıcısına yanıt
    mpc süzgeç filitre kısmında 3 lavı ve madver yi görüyosan sorun yok harici süzgeçl ayarından tercih et yaparsın konuda var..
  • Kardeşim tavsiyen üzerine deniyorum şuan ama filtre kısmında lav decoderleri çıkmıyor.Mpc decoderleri ve madvr var.Mpcninkileri nasıl kapatıcam lavın çalışması için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Not Today!

Kardeşim tavsiyen üzerine deniyorum şuan ama filtre kısmında lav decoderleri çıkmıyor.Mpc decoderleri ve madvr var.Mpcninkileri nasıl kapatıcam lavın çalışması için?

http://nightly.mpc-hc.org/
    mpc hc yi kur uğraşmazsın fazla...lavlar kendiliğinden entegre sadece çıkışrtan madvr yi ver...anti rnging filitresini açarsın madvrnin okadar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Eylül 2013; 22:20:48 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Anladım, peki bu blending ayarı nerededir? smooth motion alt sekmede ama blendingi bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Not Today!

Anladım, peki bu blending ayarı nerededir? smooth motion alt sekmede ama blendingi bulamadım.

okadar kurucalmana gerek yok anti ringingi aç yeter ilk iki pixel taplosuu jin3 jin3 seçebilrisin kalite dahada artar yalnız sistemin düşükse high pixel hesaplama kaldırmaya bilir...
  • zalım oldu sağol üstad
  • KAWAİİ CODEC PACK i kurdumda tweak bölümüde hardware accelarition diye bi secenek yoktu higest tier vardı onu seçtim bu playerda biraz karanlık oldu görüntü kalitesi olarak cok büyük bür fark yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dolucana

KAWAİİ CODEC PACK i kurdumda tweak bölümüde hardware accelarition diye bi secenek yoktu higest tier vardı onu seçtim bu playerda biraz karanlık oldu görüntü kalitesi olarak cok büyük bür fark yoktu.

mucize yaratmadığını en başından beri soyledim tutpda sd videounuzu hd yapma gibi bieşey olması imkansızdır mpc de madvr lav görüyomusun lavı tıkla kartına gore hardw. modunu seç..
    atiyse divx native gforceyse cuvidi
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Bu nası Türkçedir yahu

lav ne nereye tıklıyorum hiç birşey anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dolucana

Bu nası Türkçedir yahu

lav ne nereye tıklıyorum hiç birşey anlamadım.

lav volkan lavı demek konuyu hiç okumadın anlaşılan boşver salla gitsin...beğendiğini kullan kardeş...zaten ileri ileri diyp sadece pro kuranlar için değil bu konu biraz altyapı gerekiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Eylül 2013; 22:19:49 >
  • mesajım bulunsun daha sonra bi inceleyelim.
  • gom yeter
  • T.C. Vatandaşı kullanıcısına yanıt
    İŞTE BUDUR

hayatında gpu asiste ve renderer duymamış ülke vatandaşım için çok doğal...beğendiğinizi kullanın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 19 Eylül 2013; 16:16:11 >
  • quote:

İŞTE BUDUR

hayatında gpu asiste ve renderer duymamış ülke vatandaşım için çok doğal...beğendiğinizi kullanın..

Bayağı bir deneme yaptım son zamanlarda. GPU konusunda haklısın. O yüzden MPC veya Pot kullanılmalı. Ama MadVR konusunda kesinlikle katılmıyorum. Yüksek özellikli bilgisayarlarda da denedim. Bilgisayarları o kadar zorlamasına rağmen görüntü kalitesinde EVR'a göre yarattığı fark en fazla yüzde 5. Yani değmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thingol

quote:

İŞTE BUDUR

Bayağı bir deneme yaptım son zamanlarda. GPU konusunda haklısın. O yüzden MPC veya Pot kullanılmalı. Ama MadVR konusunda kesinlikle katılmıyorum. Yüksek özellikli bilgisayarlarda da denedim. Bilgisayarları o kadar zorlamasına rağmen görüntü kalitesinde EVR'a göre yarattığı fark en fazla yüzde 5. Yani değmez.

yaratıyor ama kimimzin gozleri algıda seçici değil ondan, madvr gpu asistedir ozetlikle boyutlandırma gerçekliğinden evr den daha ii dir herkez burda renk vs. tartışıyor mesala bir vazonun yuvarlak hatlarının gerçekçiliği mdvr de daha iyidir...evrnin pixel tablosu kısıtlıdır bubic var en fazla ama madvr hollywood film stüdyolarının kullandığı pixel hesaplama teknikleri vardır jnr lancos spline gibi high pixel hesaplama içerir ozellikle keskinlik dediğimiz olayda etkisi vardır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 19 Eylül 2013; 19:07:58 >

• quote:

quote:

quote:

İŞTE BUDUR

yaratıyor ama kimimzin gozleri algıda seçici değil ondan, madvr gpu asistedir ozetlikle boyutlandırma gerçekliğinden evr den daha ii dir herkez burda renk vs. tartışıyor mesala bir vazonun yuvarlak hatlarının gerçekçiliği mdvr de daha iyidir...evrnin pixel tablosu kısıtlıdır bubic var en fazla ama madvr hollywood film stüdyolarının kullandığı pixel hesaplama teknikleri vardır jnr lancos spline gibi high pixel hesaplama içerir ozellikle keskinlik dediğimiz olayda etkisi vardır..

Bilmiyorum vallahi. Ben o %5'lik farkı bile ancak ekranın dibine kadar girersem fark edebiliyorum. Gözümün anlamadığı şeyin bilgisayarımı zorlamasına da gerek yok açıkçası. Kaynak kaliteli olmadıktan sonra, renderer da bir yere kadar sonuçta.

• Bu arada konuyla çok alakalı değil ama hazır senin kadar bilgili birini bulmuşken sorayım. Son zamanlarda film indirmek için bir site kullanıyorum. BiRD diye bir encoder'ın sitesi. m720p olarak geçiyor. 2 saatlik bir filmi yaklaşık 2500 video bitrate'i ve 640 kbps AC3 ses kullanarak 2.5 gb boyutlarında ripliyor. Abartmıyorum orjinal 1080p riplerinden farksız görüntü. Ama kaynak olarak hep Untouched bluray yazmış. Sanırım sırrı da bu. Bu ripleri indirdikten sonra eskiden 1080p ripleri indirmek için harcadığım zamanlara bayağı acıdım açıkçası.

Yine madVR olayı gibi ben mi görüntü kalitesindeki farkları algılayamıyorum ? Ne bileyim aynı iki filmin 1080p, yaklaşık 15 gb'lik ripini de izledim. Bu adamın yaptığı 3,5 gb'lık ripi de izledim. Fark yok. Ya da encode sırasında farklı bir teknik mi kullanıyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E0AECD5C0 -- 19 Eylül 2013; 19:24:57 >
  • quote:

Bu arada konuyla çok alakalı değil ama hazır senin kadar bilgili birini bulmuşken sorayım. Son zamanlarda film indirmek için bir site kullanıyorum. BiRD diye bir encoder'ın sitesi. m720p olarak geçiyor. 2 saatlik bir filmi yaklaşık 2500 video bitrate'i ve 640 kbps AC3 ses kullanarak 2.5 gb boyutlarında ripliyor. Abartmıyorum orjinal 1080p riplerinden farksız görüntü. Ama kaynak olarak hep Untouched bluray yazmış. Sanırım sırrı da bu. Bu ripleri indirdikten sonra eskiden 1080p ripleri indirmek için harcadığım zamanlara bayağı acıdım açıkçası.

Yine madVR olayı gibi ben mi görüntü kalitesindeki farkları algılayamıyorum ? Ne bileyim aynı iki filmin 1080p, yaklaşık 15 gb'lik ripini de izledim. Bu adamın yaptığı 3,5 gb'lık ripi de izledim. Fark yok. Ya da encode sırasında farklı bir teknik mi kullanıyor acaba?

şahsen hd iyle sd arasındaki farkı anlayamayan tanıdıklarım var biraz yaratılış meselesi benim kuzende oyle diyor 700 mb divxlerle 10gb lik mkv leri bir tutuyor fark yok diyor algı meslesi ama ben açınca divx bana çamur gibi geliyor

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.