Şimdi Ara

Mavi ekran sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar Asus maximus genz 2500k 8 gb 4x2 kingston ram ve 6950 ekran kartim var. Uzun suredir kullandigim bilgisayarimdan son 4-5 gundur bazen mavi ekran Stop 0x0000050 hatasi aliyorum. Bilgisayara windows kurarken herhangi bir sorun yasamadigim icin yazilimsal bir sorun oldugunu dusunuyorum defalarca win kurdum ama ayni problemi asadim benzer bir setupi olupda benzer problemi asabilmis olan varmidir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• -
    İstisna hatalardan biridir. Bir donanım sürücüsünün ya da sistem hizmet programının, bellekte olmayan bir veriyi istemesinden kaynaklanır. Hatalı bir fiziksel bellek ya da uyumsuz bir yazılım, özellikle de uzaktan denetim programları ve anti virüs yazılımları bu hatayı verdirebilir. Eğer bir sürücü ya da yazılım yüklemesinden sonra ortaya çıkarsa Güvenli Mod ile yazılım ya da donanımı kaldırmayı deneyin.
    bozuk sabit disk ram yada haddirsk gibi bir problem altta dosya yoksa hata donanımsal
  • HD tune yi indirip HDD de bad sector taraması yapıp bizi bilgilendirin ve health scan ve error scandan ss atın
  • Harddiskten suphelenmistim yeni hdd aldim taktim ayni problem devam ediyor. İki parca ram kullaniyorum ayri ayri farkli slotlarda denedim sorun devam ediyor. Mavi ekran keyfe keder gunde 1 kez bazen 3-4 kez cikiyor dolayisi ile durumu analiz etmekte kolay degil.... Diger yandan defalarca yeni hddye (hddyi mavi ekrandan suphelenip almistim ) win ve suruculeri kurdum enteresan bir durum aylardir calisan bilgisayar birden mavi ekran vermeye basladi...

• fazla klasik olucak ama ısınmadan da olabilir içindeki dosyayı analiz etmek için BlueScreenWiew inidir
  • İsinma veya ram lerden kaynaklaniyor olabilir.

• ya ses kartı driver sorunu ben bu sorunu ısnmadan> bilgisayarı servise vermiştim PAGE_IN_NOPAGED_AREA 0x0000050 atikmdag.sys ısınmadan cıkmıstı bende bu sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arda ML -- 13 Temmuz 2012; 8:41:36 >
  • format atsan geçebilir
  • Merhabalar arkadaslar uzun uğraşlar sonucunda problemi bulmuş bulunmaktayım. Problem amd hdım çıkışına sesi yönlendirilince onboard ses kartı sürücüleri ile amd hdım sürücülerinin çakışmasından kaynaklanıyor... Suanda sesi direk onboard ses çıkışından aldım ve herhangi bir problem kalmadı belki benzer problem yaşayan arkadaslar olabilir diye çözümü yazdım....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.