Şimdi Ara

Mavi Ekran hatası acill.Yok mu Bilgisayardan anlayan adam.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • https://store.donanimhaber.com/f0/cb/a0/f0cba0db74021abd38fc3702d5f12ac1.jpg
     Mavi Ekran hatası acill.Yok mu Bilgisayardan anlayan adam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fluox -- 14 Temmuz 2013; 11:44:11 >

• Güvenli modda girebiliyorum.Yok mu sorun ile ilgili bir bilgisi olan?
  • ?????
  • Atı yada amd ekran kartı kullanıyorsunuz sanırım ve ekran kartı sürücüsü yada ekran kartından sorun olmuşa benziyor sürücü güncellemeyi yada mevcut sürücüyü sisteminizden kaldırıp temizce en son ki sürümünü kurmayı denediniz mi işe yaramaz ise temiz format atıp en güncel sürücüyü kurmanız daha iyi olacaktır yine sorununuz çözülmezse ekran kartında sorun olması olası gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 22 Haziran 2013; 18:54:32 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fluox -- 14 Temmuz 2013; 11:43:47 >
  • Sorun hiçbir şekilde aşamadım, bilgisayarcıya götürdüm o bile çözüm bulamadı.Hiç önerisi olan yok mu?
  • up
  • ramden olabilir yada psu
  • fluox kullanıcısına yanıt
    Hata koduna göre sorun ekran kartından kaynaklanıyor,öncelikle ekrankartınızın tam olarak yerine oturduğundan emin olun,en son yülü olan ekran kartı driverini kaldırın temiz kurulum yapıp driverleri güncelleyin.
  • ramden olsa hiç görüntü gelmez adam güvenli modda açıyor. ekran kartından veya takılı olan harici kartlarınız arızalı olabilir. başlangıçta bir program açılıyor olabilir bu da tüm sisteminizi zorlar psu nuz yetmez vs. format atıp deneyin derim driver sorunu da olabilir
  • sorunu deneme yanılma yöntemini bulman gerekiyor başlangıç olarak el erki bilgisayarımdaki tarama ekrem de çalıştır ya da tek bir an varsa farklı bir eleman onun haricinde tavşan ne yapabilir my heart denemek lazım büyük olasılıkla ekran kartı gibi gözükür ama denemeden hiçbir sonuç anlamaz bütün parçalar tek tek denemeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi günler...Fazla ve gereksiz olmasın diye ben de bu başlık altında sorunumu dile getirmek istedim..Uzun yıllardır bilgisayar kullansam da teknik açıdan yeterli bilgiye sahip değilim...Elimden geldiğince internetten araştırdım..Aşağıda bulunan hataları almaktayım..

Format,farklı windows,işlemci,anakart,ram,harddisk,güç kaynağı gibi seçenekleri denedik..
    Her seferinde,belli bir süre sonra bilgisayar kendiliğinden reset atmaya başlıyor..
    Programlarla baktık ama sıcaklık değerlerinde de bir sorun gözükmemekte..

Özet olarak da buraya varış şu şekilde oldu...Mart'a kadar bilgisayarda hiç sorun yoktu..Mart ayında nette dolaşırken,ekrandaki görüntüler aşağıya doğru dökülmeye başladı yap-boz gibi ve ekrana görüntü gelmemeye başladı..Doğal olarak ilk aklıma gelen şey doğru çıktı ve ekran kartında sorun tespit edildi..Lakin bu zamandan sonra da hiç düzelmedi...Şu anda ekran kartı alamıyorum bu sorun yüzünden..

Açıkçası hiçbir çözüm bulamadık,eğer bilgisi olanlar varsa yardım edebilirse çok memnun olurum..
     Mavi Ekran hatası acill.Yok mu Bilgisayardan anlayan adam. Mavi Ekran hatası acill.Yok mu Bilgisayardan anlayan adam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ancientsign -- 14 Temmuz 2013; 13:55:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fluox

Güvenli modda girebiliyorum.Yok mu sorun ile ilgili bir bilgisi olan?

Güvenli modda gir sistemi başlatan sistemi geri yüklemeyi aç sorunun olmaıgı tarihi seç sorun
  • Ekran kartinin driverini iyice kaldir. Ondan sonra guncel bir surucusunu kur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Driverı kaldırdım şimdide sürekli güç kesiyor makine ama mavi ekran almıyorum.Bu arada yeni ramler taktım yine sonuç değişmedi.Acaba yuvada bir problem olabilir mi?
  • Dostum bana kalırsa bilgisayardan ne kadar bilgin var bilmiyorum ama ilk olarak kasa kapağını açık vaziyette kendi önüne koy kasayı ve tüm parçaların bilgisayar çalışır vaziyette ısı durumlarını parmağının tersi ile kontrol et.Kuzey köprüsünün ısı değeri de çok önemli.SOnrasında ekran kartının tam ve doğru takılı olduğundan emin ol.Ram slot'unun yerini değiştir.Cpu soğutucusunun altındaki macunu yenile.Bence bu tarz bir genel yaklaşım ile sorunun nerden kaynaklandığı hakkında bir fikir edinilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msselek

Dostum bana kalırsa bilgisayardan ne kadar bilgin var bilmiyorum ama ilk olarak kasa kapağını açık vaziyette kendi önüne koy kasayı ve tüm parçaların bilgisayar çalışır vaziyette ısı durumlarını parmağının tersi ile kontrol et.Kuzey köprüsünün ısı değeri de çok önemli.SOnrasında ekran kartının tam ve doğru takılı olduğundan emin ol.Ram slot'unun yerini değiştir.Cpu soğutucusunun altındaki macunu yenile.Bence bu tarz bir genel yaklaşım ile sorunun nerden kaynaklandığı hakkında bir fikir edinilebilir.

Hocam masa üstü değil diz üstü makine.Ayrıca macunların hepsi 1 hafta önce yapıldı, bilgisayarda sıcaklık sorunu şuan için yok.Ona rağmen sürekli sorun alıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.