Şimdi Ara

Matkap tavsiyesi (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.354
Cevap
37
Favori
349.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu matkapları yıllardır kullanıyorum , şuan Dewalt var ,daha önce bu Bosch pro vardı.

Makita ,Bosch pro , Dewalt bunlar piyasanın sürekli kullandığı makineler , hepsini kullandım üçüde iyi , fakat benim bir tık önde Makitaya sempatim daha yüksek.

Bu Bosch larda sahteleri var ,sadece ona dikkat edin. Bu matkap size ömürlük olur.
  • Evde ayda yılda bir deleceğim duvarlar için bir matkap arayışına girdim.

Her usta gelişte 100TL vermek yerine 300-400TL verip idare edecek bir çözüm arıyorum.

BOSCH GSB 550 aklıma yattı ama duvarı delmez vb. yazanlar olmuş, genelde de BOSCH GSB 13RE önerilmiş 600W diye.

Ev kullanımı için GSB 13RE'ye +260TL vermeye değer mi gerçekten?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 5 Mart 2021; 10:7:59 >
  • ntquartex kullanıcısına yanıt
    GSB 13 iyidir fakat pahalı.

Bu duvar olayı hep yanlış anlaşılıyor ,sıvalı tuğlayı her matkap rahat deler , fakat hazır betondan yapılmış kolon ,kiriş veya perde betona gelince 500 lük matkaplar sivrisinek gibi kalıyor.

Gsb 550 mandıreni anahtarlı olması lazım , onu göz önünde bulundurun.Buda iş görür,pro seriden . Sadece güç olarak düşük.

Benim amatör kullanıcılara tavsiyem fiyat olarak Blackdecker beh 710. 710 w . Düzgün kullanılırsa 20 yıl gider. Tek sorun çantası yok galiba.
    Amazonda 300 lira.
  • arkadaşlar evde ufak tefek vidalama işlerim için şarjlı matkapa ihtiyacım var.300-350 liraya kadar önerebilceğiniz şarjlı matkapları söylerseniz sevinirim.iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: TUĞRUL 37

GSB 13 iyidir fakat pahalı.

Bu duvar olayı hep yanlış anlaşılıyor ,sıvalı tuğlayı her matkap rahat deler , fakat hazır betondan yapılmış kolon ,kiriş veya perde betona gelince 500 lük matkaplar sivrisinek gibi kalıyor.

Gsb 550 mandıreni anahtarlı olması lazım , onu göz önünde bulundurun.Buda iş görür,pro seriden . Sadece güç olarak düşük.

Benim amatör kullanıcılara tavsiyem fiyat olarak Blackdecker beh 710. 710 w . Düzgün kullanılırsa 20 yıl gider. Tek sorun çantası yok galiba.
    Amazonda 300 lira.

hocam dediğiniz matkaba baktım da vida sıkarken darbeye kaydığıyla ilgili şikayet var. Bosch easyimpact 570 nasıldır, kaliteli uçla duvar delmez mi? bir de duvar delmeden önemlisi vidalama da tetik hassasiyeti nasıldır acaba bu modelin? kullanan arkadaşlar varsa iyi kötü yardımcı olsalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• zincirkıran Z kullanıcısına yanıt
    Şöyle cevap vereyim.
    .Ben bu model matkabı esasen hiç kullanmadım,marka önerisi sadece.
    .Darbeye nasıl kayıyor, orasını hiç anlamadım.
    . Duvar olayını daha önceki mesajımda söylemiştim, sıvalı tuğlayı her darbeli matkap deler zaten . Uç iyi olması tabiki delme hızını iyi yönde etkiler.
    .Biz iş icabı kırıcı -delici ve şarjlı kullanıyoruz sürekli ,bu darbeli çeşitleri pek kullanmıyoruz.
    Fakat benim kendimde var dbk 500 w , hassasiyet bana göre mükemmel olmasada yeterli.Köydeki evde kullanıyorum benim işmi görüyor ,alışkın olmasamda idare ediyorum.
    . Bence Bosch yeşil serileri ev kullanıcılarının işlerini görür,beklentiler yüksek olmasın pinomatikler gibi delemezsiniz.Kolon,kiriş,perde betonda güçsüz kalıyor , delmek zaman alıyor.
  • teşekkürler hocam. Bosch işimi görecektir.

• 300 liraya "Einhell 720" satın aldım. https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07L9QHM6Y/ Yorumunuz nedir?

• arkadaşlar akülü matkap, vidalamalarda akü kullanmadıkça bozulurmu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaslar 3 makine arasinda kaldim hem evde hobi isleri icin hemde arada bir evde lazim oldukca duvar delme tablo asma ve en onemliside vidalama icin kullanicam. Sizce hangisini almaliyim

https://www.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/bosch-universalimpact-6700-darbeli-matkap-5-parca-aksesuar-seti_pdp_569069244

https://www.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/bosch-gsb-13-re-darbeli-matkap-0601217100_pdp_644072839

https://www.hepsiburada.com/bosch-universalimpact-700-darbeli-matkap-p-HBV000006NGZG?magaza=T%c3%bcrkanElektrik

Bunlarin icinde vidalama icin hangisi en uygun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeHospitall -- 14 Nisan 2021; 4:35:24 >

• Ev işleri için akülü matkap onerisi arıyorum. Evladiyelik olsun.

Önerileri bekliyorum.

• Beratt06 kullanıcısına yanıt
    Evladiyelik istiyorsanız ,Dewalt-Makita-Bosch-Aeg

• TUĞRUL 37 kullanıcısına yanıt

Bi tane ornek link verebilirmisin 500 tl ye kadar en iyisi hangisi ?

500 TL ye evladiyelik olmaz ,anlık şarjlı Matkap olur.
    Fiyatları bir gözden geçirin.
    En kötü tavsiye verebileceğim einhell şarjlıları 800 civarında. Yada ucuz çin malı şarjlı alacaksınız ,ne kadar giderse şansınıza.

• TUĞRUL 37 kullanıcısına yanıt

Vidalari filan sokmek icin hocam duvar delmek filan icin değil. o kdr ahim sahim bisey istemiyom. Fiyatlar hakkinda bilgim yok. o yuzden tahmini 500 e iyisini alirim demistim. 800 tl vermek bosa olur.

Kardeşim kaliteli şarjlı matkap fiyatları yüksek,o sebeple ben ev kullanıcılarına pek tavsiye etmiyorum.
    El tipi olanlar var onlar daha uygundur.

Veya küçük kablolu darbeli matkap alıp vidalama işleri yapılabilir , çok kolay olmasada iş görüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beratt06

Vidalari filan sokmek icin hocam duvar delmek filan icin değil. o kdr ahim sahim bisey istemiyom. Fiyatlar hakkinda bilgim yok. o yuzden tahmini 500 e iyisini alirim demistim. 800 tl vermek bosa olur.

delme yapmayacaksanız, yalnızca vida takma-sökme işlemleri yapacaksanız 300 TL civarında "Xiaomi Mijia Şarjlı Tornavida" var hocam. 5Nm torku var.

• Selamlar. Evde şarjlı vidalama var. Yanında da 680wat Bosch. Ağır iş genelde olmuyor. Ancak olduğunda Bosch çok işimi gormeyecek gibi. Geçen ağaca vida atayım dedim. Çok güven vermedi. Boschu satıp matkap kullanisliliginda kırıcı delici alayım diyorum. Var mıdır öyle bir makine?

• Pi kullanıcısına yanıt
    Bosch uneo serisine bakmanızı öneririm,fayans kaldırma beton delik delme,vidalama vs bir çok iş için ideal. Hafif ve şarjlı. Prof değil ama ev için en iyisi o bence .
  • LeHospitall L kullanıcısına yanıt
    Yeni binaların betonlarında dübel deliği açmada zorlanırsınız. Darbe kısımları ince seri darbelidir bunların.
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.