Şimdi Ara

Matematikte yeni nesil sorulardan memnun musunuz? Eski nesil vs Yeni nesil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aklıma takılan ve cevaplarını merak ettiğim bir soruyu sevgili Dh üyelerine yöneltmek istiyorum.

Sanırım son 5 senedir matematikte artık yeni nesil dediğimiz soru tipleri bizi karşılıyor. Yeni nesilden kastımız sabit bir çözümü olmayan, yoruma dayalı, görsel bir materyali olan sorular.

Bir de eski tip sorulara bakalım: Ağır denklem bilgisi gerektiren, görsel materyali hiç olmayan tam bir old school öss soruları.

Evet sorum şöyle ki bir öğrencinin başarılı olup olmadığını ölçmekte hangisi daha isabetlidir?

Özellikle tyt'de olan bu değişiklikten memnun musunuz?

Ygs'ye giren arkadaşlar eski nesil soruları çok iyi bilirler. Fakat bilmeyenler Karekök soru bankasından ya da Fem KÖSB'den hatırlarlar diye umuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naber Patron -- 14 Ocak 2021; 0:5:31 >

• Aşırı aptalca ve bilimle hiç bir alakası yok. Analitik zekayı falan da geliştirmiyor. Matla bi alakası olduğunu düşünmüyorum boyama kitabi gibi soruların. Ama kopruyu geçene kadar ayıya dayi demeyi bilmek lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle yeni nesil. Kimi zaman kanser eden sorular veya yeni nesil adı altında boyama kitabı pazarlamaya çalışan yayınevleri bulunsa da yeni nesil sorular tam olması gereken tipte. Eski matematik bugün çözünce biraz karışık gibi geliyor olabilir veya işlemler uzun olabilir, ama soru tipi sayısı belli zaten

• ayt adına konuşuyorum klasik eski sorular 1000 kat daha zevkli. özellikle de geometride. tyt çözmek hiç keyifli değil. mecburen çözdük tabi orası ayrı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-88BB6CDAE -- 13 Ocak 2021; 23:45:41 >
  • Tyt'deki yeni nesil soruları boklayanlarin amacı kesinlikle marjinal görünmek başka bir şey degil. Benim bahsettiğim ÖSYM soruları. Boyama kitapları değil benim kisatsim. ÖSYM'nin tyt soruları matematiğe çağ atlatmıştir. Kalite getirmiştir. Eski saçma sapan işe yaramaz, gereksiz formüllerin kullanıldığı sorular iyice yok oldular.

Ayt'de zaten yeni nesil diye bir şey yok. 3 yıldır toplasan 5 tane yeni nesil ayt sorusu gelmiştir. Yayınların balon gibi abartmasi. 3d yayınları 2019'da bir ayt matematik kitabı çıkarmıştı tamamen boyama kitabiydi.

Lise matematiği çözerek bilim yaptığini sanıyor adam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamandayolculuketmişadam -- 13 Ocak 2021; 23:50:52 >
  • Kaliteli Yeni nesil > Eski nesil > Kalitesiz yeni nesil

• Yeni nesil tabiki. Önceki ygs mat hız, pratiklik, falan gerektirmiyordu arkadaş, ygsde de lysde de eşşek gibi çalışan yapıyordu, soru tipleri belliydi. Tyt-ayt ezer diyorum o yüzden, hatta tytde sosyal ve fen olmaması gerek diye düşünüyorum.

• Bu arada bu dediğim geometri için geçerli değil. Geometride yeni nesil sorular RE ZA LET. "Çember yerine tekerlek çizdim yeni nesil oldu ehe" benim geometride gördüğüm tüm kaliteli sorular eski nesildi. Acil Geo çözüyorum sarı testlerde daha çok kafa patlatıyorum yeni nesillere göre...

• Kaliteli yeni nesil soru yazabilen adam yok. Bu isi sadece osym yapıyor o yuzden maalesef yorum becerimizi cok gelistiremiyoruz diye dusunuyorum. Ben eski nesil derim.

• tyt de mat geo adına bir 2 milyon insanı eleyecek biçimde oturup emek vermeyen adam ne kadar klasik calışsada zor matematigin paragrafa dökülmüş hali geometri soruları desen basit işlem ama büyük resmin içinde görmen resme 1 2 dokunuş yapıp şak diye işlemi yazman önemli ne kadar çalışsanda ygs matı gibi degil şans faktörü önemli

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.