Şimdi Ara

Matematik okuyup yazılımcı olmak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Acaba öyle bi yapsam diye düşünüyorum tercihin son gününde. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü veya Ege Üniversitesi tutabilir gibi , acaba bunlardan birinde okuyup bilişim üzerine yüksek lisans mı yapmalı yoksa istanbul kültür %50 bilgisayar mühendisliğine mi gitsem. Çok mu zor olur bilişime geçmek ? Bilemedim sorim dedim.

• mühendislikteki akademisyenlere bakarsan bir sürü matematikçi, istatikçi vb. var.
  • Akademisyen olmak istemiyorum ama matematik ve yazılımın beraber çok iyi işleyeceğini düşünüyorum. Görsel programlama falan ilgilenirim sanırım.
  • olamazsın matematikte herşey belirlidir 2x2 = 4 eder programlamada böyle birşey yok tamamen hayal gücüne kalmış bir şey zordur yani yazılımcılık oku
  • merakım varken araştırmıştım bildiğim kadarı ile şirketler diplomanda yazandan çok bildiğin dil sertifikaları deneyim düzen çalışma stili gibi şeyleri dikkate alıyor 1-2 ay denemek için çalıştırıp performansını görüp sonra işe alıyor yani yapabilirsin...

1-2 mühendislik diploması olmadığı halde yazılımda çalışan insan tanıdım işlevsel program bilgileri ona rağmen iyi birisi ulaslararsı bi şirkette proje tasarımcısı 4500 tl kazanıyor çift yabancı dil var diğer arkadaş Ankarada şirkette arge yazılım kontrol teknisyeni idi yoğunluk mesaiye göre 2100-2900 arası maaş alıyordu...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.