Şimdi Ara

matci_'nin deneme günlüğü (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
164
Cevap
32
Favori
23.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mühendislik seçersem mutlu olacağımı düşünmüyorum. Arada birkaç mat dersi var diye ilgimi çekmeyen bir yığın ders görmek hiç hoş olmazdı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 3Rayy kullanıcısına yanıt
    Bir şey öneremem maalesef, hiç böyle bir sorunum olmadı.

• boş adamın teki kullanıcısına yanıt
    TYT:
    Türkçe: Dil bilgisi için okulda ve dershanede duyduklarım yeterli oldu, bir iki test hariç soru çözmedim. Sözcükte anlam için denemelerde yanlış yaptığım zaman sozluk.gov.tr'den doğrusunu öğreniyorum. Paragraf için birkaç kitap ve normal Türkçe soru bankalarının paragraf kısımlarını çözdüm ve KPSS, ALES falan çıkmış sorular çözmek haricinde paragraf için kitap çözmenin gereksiz olduğuna karar verdim. Şu an denemeler haricinde paragraf çözmüyorum.
    Sosyal: Denemelerde yanlış yaptığım soruların doğrusunu öğrenmek haricinde henüz hiçbir şey yapmadım çünkü AYT eksikken TYT'de bir iki net fazla yapmak için alakasız konulara çalışmak bir vicdan azabı oluşturuyor.
    Mat: 345, Acil ve Apotemi SB'leri çözdüm ve denemelerde yapamadığım sorularla uğraştım. 345 çözülmesi gereken bir kitap, çok isterseniz Acil de alıp çözebilirsiniz ama bana çok şey katmadı, Apotemi SB ise uzak durulması gereken bir kitap. Keşke yapsaydım dediğim bir şey çok SB çözmek yerine erkenden branş denemelerine başlamak.
    Geometri (TYT-AYT): Acil ve Nitelik çözdüm, güzel kitaplardı. Karekök AYT SB'yi (eski basım) bitirmeden bıraktım, zamanınız bolsa ve geometriyi seviyorsanız günde bir test falan zevkine çözebilirsiniz, sınav için gereksiz bence.
    Fizik: 345 SB çözdüm, güzel bir kitaptı. Nihat Bilgin SB aldım ama bitirmedim, çözdüğüm kısımlar güzeldi.
    Kimya: Palme SB çözdüm, başka bir şeye gerek yok bence, zaten zor sorulmuyor.
    Biyoloji: Palme SB çözdüm, güzeldi.

AYT:
    Mat: Apotemi Trigonometri, Limit ve Türev (bitmedi) fasiküllerini çözdüm, İntegral ve Analitik elimde var ama çözmedim, sınava yakın bakarım belki. Hepsi zor ama iyi kitaplar. 11. Sınıfta Çap Fasiküllerini kullandım, bunlar da güzeldi. Elimde 345, Karekök (eski basım) ve Acil SB'ler var, ihtiyaç duymadığım için fazla çözmedim.
    Fizik: 11. Sınıfta Palme, Limit ve Nihat Bilgin SB'leri çözdüm, Palme ve Limit çok zor değildi ama çözümlerinin olmaması haricinde güzeldi. Nihat Bilgin zorlayıcı ve iyi bir kitaptı. Elimde 345, Bilgi Sarmal ve MF Kazanım AYT SB'leri var, arada çözüyorum. 12. Sınıf konuları için Apotemi Modern Fizik ve MEB kitabını kullandım. Açıkçası şu an fizikte yeterli seviyede olduğunu düşünmüyorum çünkü yanlışlarım çıkıyor.
    Kimya: 11. Sınıfta Palme ve Limit SB'leri çözdüm. Elimde Çap 12. Sınıf fasikülleri ile sanırım 5 tane SB var, Çap'ı organik tekrarı için kullanıyorum, SB'lerin birini sonra çözerim belki.
    Biyoloji: 11. Sınıfta Palme ve Limit SB'leri çözdüm. 12. Sınıf konuları için Apotemi Modern Biyoloji ve MEB kitabını kullandım. Elimde Çap Sistemler fasikülü, Hız ve Renk TYT-AYT SB ve Palme AYT SB var, Çap'ı sistemler tekrarı için kullanıyorum, SB'leri daha sonra çözmeyi düşünüyorum. Biyolojide de yeterli seviyede olduğumu düşünmüyorum.

Çözdüklerimden hatırladıklarım ve onlar hakkında düşüncelerim bu şekilde.

• matci_ kullanıcısına yanıt

Hocam valla elinize sağlık. Sizce ders calısırken yapılmaması gereken hatalar neler? tesekkür ederim iyi calısmalar

• boş adamın teki kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum, bu soruya sağlıklı bir cevap verebileceğimi düşünmüyorum. Benim hata olarak gördüğüm ve işime yaramayan bir şey başkası için büyük bir verim artışına sebep olabilir veya tam tersi.

• Elit Karma Paraf (sarı) TYT ve iki branş denemesi eklendi.

• Hocam profildeki kim tanıdık duruyor
  • Alexander Grothendieck, 20. yüzyılın önemli matematikçilerinden.

• Hocam uzun zamandır başat branş denemeleri cozuyorsunuz, neden bu yayını tercih ettiniz merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pandie kullanıcısına yanıt
    Tercih etmedim, evde buldum, bitsin diye çözüyorum. Hiç tavsiye ettiğim bir yayın değil, kesinlikle uzak durulmalı.

• Hocam sizin 11. sınıf yazındaki tyt netleriniz nasıldı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • slotrate kullanıcısına yanıt
    95-105 arası. Bir kez de 110 gelmişti sanırım ama o deneme çok kolaydı.

• Elit Karma Yanıt TYT ve iki branş denemesi eklendi.

• Elit Karma Vip TYT ve bir branş denemesi eklendi.

• Elit Karma Paylaşım TYT ve bir branş denemesi eklendi.

• Merkez Kurumsal TYT 2 ve bol miktarda branş denemesi eklendi.

• Eğer elinize geçerse ya da alma gibi bir düşünceniz olursa apotemi 3lü tyt çözebilirsiniz hocam.Netleriniz maşallah gayet iyi merak ediyorum herkese olan net düşüşü size de olacak mı

• keşke matci olsam

• Elit Karma Alan TYT, bir karma AYT denemesi ve iki branş denemesi eklendi.

• Elit Karma Köşebilgi TYT ve bir karma AYT denemesi eklendi.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.