Şimdi Ara

Mat1 sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 26 kişilik bir sınıfta kız öğrencilerin sayısının yarısı kadar erkek öğrenci gelirse, erkek öğrencilerin sayısı kız öğrencilerden fazla oluyor. Eğer sınıftan erkek öğrencilerin sayısının yarısı kadar kız öğrenci ayrılırsaydı,kız öğrencilerin sayısı erkek öğrencilerin sayısından fazla olacaktı. Buna göre bu sınıfta başlangıçtaki kız öğrenci sayısı erkek öğrenci sayısından kaç fazlaydı?

• Cevap 6 mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet Selçuk

Cevap 6 mı?

evet anlatabilir misin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roberto_asley -- 20 Aralık 2012; 17:20:06 >
  • Aralarındaki farkı önce 0 al yani 13-13 olsunlar.Kızların yarısı kadar erkek gelirse erkeklerin sayısı kızlardan fazla olduğundan kızlar erkeklerden fazladır.Az olan erkeklerin sayısı kadar kız öğrenci ayrılsa bile kızların sayısı yine fazla oluyor.Yani aralarındaki fark en az ve en fazla 6 olabiliyor.Çünkü 2 ve 4 verirsek erkeklerin sayısı 2.durumda kızları geçer.Aksi takdirde 6'dan büyük bir fark olsaydı 1.durum ihmal edilmiş olur.Kızlar:16 Erkekler:10 kişidir.Umarım yardımcı olabilmişimdir.
  • Teşekkürler..
  • quote:

Aralarındaki farkı önce 0 al yani 13-13 olsunlar.Kızların yarısı kadar erkek gelirse erkeklerin sayısı kızlardan fazla olduğundan kızlar erkeklerden fazladır.Az olan erkeklerin sayısı kadar kız öğrenci ayrılsa bile kızların sayısı yine fazla oluyor.Yani aralarındaki fark en az ve en fazla 6 olabiliyor.Çünkü 2 ve 4 verirsek erkeklerin sayısı 2.durumda kızları geçer.Aksi takdirde 6'dan büyük bir fark olsaydı 1.durum ihmal edilmiş olur.Kızlar:16 Erkekler:10 kişidir.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

fazlasıyla açıklayıcı olmuş bende teşekkür ederim benzer bi soruyu yapamamıştım yardımcı oldunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: onureazy

quote:

Aralarındaki farkı önce 0 al yani 13-13 olsunlar.Kızların yarısı kadar erkek gelirse erkeklerin sayısı kızlardan fazla olduğundan kızlar erkeklerden fazladır.Az olan erkeklerin sayısı kadar kız öğrenci ayrılsa bile kızların sayısı yine fazla oluyor.Yani aralarındaki fark en az ve en fazla 6 olabiliyor.Çünkü 2 ve 4 verirsek erkeklerin sayısı 2.durumda kızları geçer.Aksi takdirde 6'dan büyük bir fark olsaydı 1.durum ihmal edilmiş olur.Kızlar:16 Erkekler:10 kişidir.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

fazlasıyla açıklayıcı olmuş bende teşekkür ederim benzer bi soruyu yapamamıştım yardımcı oldunuz

Rica ederim.Benim kanaatım böyle sorularda değişken çok olduğundan denklem kurmak yerine şıklar üzerinden değer vermek.Bu sayede zamandan da tasarruf edebilirsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.