Şimdi Ara

Mat 2 için mat 1 lazım mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler ben yabancı dil bölümünden eşit ağırlığa geçicem 11.sınıftayım şuan.12.sınıfa geçtiğimde 11.sınıf matematiğini kaçırmış olucam sonuç olarak.Bunun için youtube-kitap vs telafi edip kendi kendime çalışmam lazım.Önerebileceğiniz temel bir lys kitabı var mı ?Ayriyetten lys ye başlamadan önce yaklaşık 1 aydır ygs matematiğini çalışıyordum.Belli başlı konularda iyi bir noktaya geldim.Ama ben şimdi ne kadar çalışsamda lys matematiğe geçtiğim zaman çoğu aklımdan kaybolucak.Lys matematiğini anlamak için ygs ye hakim olmam lazım mı ?Eğer gerek yoksa direk lys çalışmaya geçiş yapıcam.Çok uzun oldu ama anlarsınız herhalde olayı ya :D :D Ygs'de bitirdiğim konular:mutlak değer,denklem,eşitsizliklik,obeb okek,oran orantı,faktöriyel ve asal çarpanlar

• Mat1 de lazım 12.sınıf konuları için trigo ötf logaritma falanda lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Matı Fulleyen adam

Mat1 de lazım 12.sınıf konuları için trigo ötf logaritma falanda lazım

Hocam peki tüm konuları yalayıp yutmak mı gerek ?Yoksa trigonometri için üçgenleri diğer konular içinde üslü sayıları,karekök ve eşitsizlikleri bilsem yeter mi ?
    Hedefim 30 net.Mutlak değerden çıkmış bir kaç lys sorusunu çözebildim mesela gaza getiriyor beni kendime güveniyorum

Ayrıca ygs yi komple bitirip mi lys'ye geçeyim yoksa 11 lys'ye geçip son sınıfa geçtiğimde mi ygs çalışmaya başlasam daha iyi olur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devin Booker -- 2 Nisan 2017; 23:23:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Devin Booker

quote:

Hocam peki tüm konuları yalayıp yutmak mı gerek ?Yoksa trigonometri için üçgenleri diğer konular içinde üslü sayıları,karekök ve eşitsizlikleri bilsem yeter mi ?
    Hedefim 30 net.Mutlak değerden çıkmış bir kaç lys sorusunu çözebildim mesela gaza getiriyor beni kendime güveniyorum

Ayrıca ygs yi komple bitirip mi lys'ye geçeyim yoksa 11 lys'ye geçip son sınıfa geçtiğimde mi ygs çalışmaya başlasam daha iyi olur ?

Yeter. Üslü köklü Çarpanlara ayırmayı iyi öğren. Tabi 30 üstü net icin mat 1 i iyi bilmen lazım.

• ebob ekok en çok çıkan konu mesela lysde. mat1 gerekiyor kesinlikle.
  • Ben zaten tüm konulara bakıcam sadece hangisine başlayacağımı bilmiyorum.Ygs'deki tüm konuları yaza kadar bitirip ondan sonra tamamen lys mi kasmam gerek yoksa üslü sayılar ve karekök(en gerekli konular)ü bitirdikten sonra diğer kısmen yan konuları es geçip lys matematiğine mi başlamam gerek ?Eğer lys'ye başlarsam ygs zamanı geldiğinde ygs bilgilerim gitmiş olucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devin Booker -- 2 Nisan 2017; 23:47:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devin Booker

quote:

Trigo çalışırken üçgenler ve köklüleri öğreniyorsun zaten. Trigo sağlam kassan konu eksiğinin çoğunluğu kapanmış olur

• Çarpanlara ayırma , mutlak değ , köklü bilmeden mat2 impasıbıl

• Baya vaktin varken mat1'i bitir niye bir yerlerden kısmaya çalışıyosun ki. hem o ygs konularından lys'de de çıkıyor
  • Yok canım hiç bişey lazım değil toplama çıkarma biliyosan yaparsın
  • Grafikleri iyi ezberle ex grafiği sin tan cos cot x2 x3 x4 integralde alan bulurken soracaklar

Selam ve dua ile

• Hocam nasılsın ygs kaç geldi ?

• Köklü-üslü-çarp ayırma -fonk-fonk grafikleri-trigo1-denklemler vb.. Bunları bilmeden özellikle 12. Sınıf konularında çok zorlanırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: CulvertonSmith

Hocam nasılsın ygs kaç geldi ?

Nur topu gibi bir patates çıktı hocam

Batırdık ama moral full eşşek gibi çalışıyorum bu sınav benimdir
  • 30~50

70~100

20~30

Hangisi ?

• quote:

30~50

70~100

20~30

Hangisi ?

asimptot
  • {((Г144-x^2 )-Г3x)

{İntegral işareti olarak kabul ediniz

Alanı söyleyiniz

• quote:

{((Г144-x^2 )-Г3x)

{İntegral işareti olarak kabul ediniz

Alanı söyleyiniz

Turist ben tourist
  • Oncelikle su anki mufredati bilmiyorum ama bizzat kendi yasadigim tecrubeyi paylasayim seninle ben 2000 de liseye basladim 2003 de okul 8. si olarak mezun oldum duz lise fen bolumundeydim o zamanlar öss vardi tamamen mat 1 soruyorlardi sinavda tabi lise 2-3 matematigini onemsemedik kacip dershanelere bile gittigimiz oluyordu raporlar falan hak getire, yani anlayacagin turev,integral,diferansiyel formuller bilmeden Deu Makine Muh. kazandim ilk yilimda yani 2003 de tabi bi rahatlikla birlikte agirdan ala ala geceriz diye diye kasmadim ilk yillar sonra bir baktim diferansiyel bilmeden bu bolum olmayacak ve gercekten universitedeki Hamza Hocam dan ben bu konuyu anlayamiyorum ozel dersler bole aldim ama bilmiyorum bir turlu kapamadim zaman gecti askere gittim geldim ara ara is hayatina dadandim vs bir kosusturmaca gecti gitti yil 2017 su an 3. Siniftayim Aof dende isletmeye devam ediyorum yani kisacasi aman kazanayim birsey olmaz deme simdiden ogrenmeye bak universiteyi kazanipta bitiremeyen bircok arkadas sayabilirim sana bol sans.

• Matematik domino gibidir, eksik konu birakmaya gelmez

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.