Şimdi Ara

Masaütü Hard Diski Laptopa bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
1
Favori
57.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba; masaüstü bilgisayar bir şekilde arızalandı. Ekrana görüntü gelmiyor. Şimdi bu hard diskin içindekileri en kolay yoldan nasıl laptop'a atabilirim. Hard disk sata. -Laptop'un hard diskini sökmem gerekmiyor değil mi?
    -Bir de güç gerekli diye okudum yaptığım araştırmalarda. Bunlar için ne yapmam gerekiyor?

• masaüstü bilgisayarlar 3.5" sabit disk kullanırlar.
    Dizüstü bilgisayarlar ise 2.5" sabit disk kullanırlar.
    3.5" bir sabit diski direkt dizüstüne takamazsınız. usb harici 3.5 luk sabit disk kutusu satın almalısınız veya arkadaşınızda varsa ödünç alın. bu yolla adaptör ve usb giriş ile dizüstü bilgisayarınıza takabilirsiniz. fakat size tavsiyem bir dıstunuzda arkadaşınızda masaüstü bilg. varsa rica edin o bilgisayara takarak bilgilerinize ulaşın.

eğer bunlar yoksa bir kutu almalısınız veya bir teknik servis e gitmelisiniz.
  • Kutuda olabilir.Yada usb to sata ve ide kablolar var (yanında ekstra adaptörle beraber) en uygun çözüm budur.
  • arkadaşlar zamanında windows 98 yüklü olan ilk masa üstü bilgisayarımı çöpe atmadan önce hard diskini sökmüştüm içinde resimler filan var diye.6 senedir filan hiç dokunmadım şimdi merak ettim içindeki dosyalara ulaşmak istiyorum(win8 laptop'a bağlayarak).biraz araştırdım ancak farklı bağlantı ürünleri mevcut fotoğraflarını koyuyorum nasıl bi ürün almam gerektiğini söylerseniz memnun olurum... Masaütü Hard Diski Laptopa bağlamak Masaütü Hard Diski Laptopa bağlamak Masaütü Hard Diski Laptopa bağlamak
     Masaütü Hard Diski Laptopa bağlamak Masaütü Hard Diski Laptopa bağlamak Masaütü Hard Diski Laptopa bağlamak

• altun_401 A kullanıcısına yanıt
    bu IDE bağlantısı. Piyasada bazı masaüstü anakartlarda hala IDE bağlantısı var (örn: MSI G41M-P33 Combo). Diskte arıza yoksa bağlarsanız sorunsuz çalışır. IDE -> USB harici disk kutusu/dönüştürücü bulmanız lazım. Ben 90 lı yıllardan kalma 260Mb boyutunda ilk bilgisayarımın IDE diskini 2012 de kömürlükten çıkarıp bağlamıştım ve çalışmıştı. Diskin okuma hızı download hızımdan daha düşük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DocZ -- 21 Haziran 2013; 19:08:17 >
  • aynı olay bende de var.harddsiki laptopa nasıl bağlarım ?
  •  Masaütü Hard Diski Laptopa bağlamakbiraz eski masaüstündenden söküp usb 3.0 ile bağladım cd disk olarak öründü çözümü varmı bunun
  • Eski Masaüstü bilgisayarım bozuldu harddiski sağlam kutuyu aldım laptop uma bağlıyorum bağlantıyı görmüyor(Bu bilgisayar klasörüme girdiğimde sadece laptop un kendi diski gözüküyor) ne yapmam gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LyKia_caglar -- 26 Ekim 2020; 20:13:32 >
  • Arkadaşlar Bendede Resimde Gördüğünüz HardDisk var bunu Laptopa bağlama şansım varmı.

Masaütü Hard Diski Laptopa bağlamak
  • Eski malzemeleri kurcalarken eski masaüstü bilgisayarımın hardiskini buldum bunu laptopa nasıl bağlayabilirim tabikide laptopu açmadan zarar vermeden usb ile böyle birşey mümkünmü masaüstü bilgisayarım çalışmadığından dolayı içinde önemli eski resimlerim var nasıl bir yol izlemeliyim sizce

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.