Şimdi Ara

Masaüstü Simgeleri Yer Değiştiriyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
2
Favori
63.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yalnız olmadığıma sevindim. Dünden beri aynı sorunu yaşıyorum. Win10 kullanıyorum. Sistem geri yükle sorunu çözdü ancak bu seferde windows kafayı yedi. Mağaza açılmamaya başladı. Onboard ekran kartı sorun çıkarmaya başladı ve pc acayip yavaşladı. Bende geri yüklemeyi geri aldım. (1 saatte anca geri yükleme yapıyor.) Yani başa geri döndüm. Sola toplanma sorunu devam ediyor. Bende ayrıca klasör içerisindeki simge görünümüde her seferinde sıfırlanıyor.
    Belki de bi update buna neden olmuştur ne dersiniz? Hepimize aynı anda virüs bulaşmış olması saçma??

Edit: Yabancı forumları okudum. Çoğu kişi bundan muzdarip. Bazıları bi virüsün sebep oldugunu söylüyor. Bazıları yanlış bir güncelleştirmenin. Soruna çözüm bulan yok. Microsofttan çözüm bekliyorlar.
    http://www.tenforums.com/general-discussion/17175-windows-10-folder-view-settings-desktop-icon-positions-not-saving-5.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fSinatra -- 20 Eylül 2015; 0:11:02 >

• Bir teoriye göre de yeni Windows account açmak çözüm olabilir.
  • Windows 10
    Bu sorun bende de var sistem geri yükleme yaptığımda geçiyor fakat bir süre sonra tekrar aynı hata oluşuyor. Sanırım bir güncelleme neden oluyor bu sorunun oluşmasına.
  • Windows 10 kullanıyorum. Üç gündür bende de aynı sorun var, masaüstünü yenilediğimde tekrar tüm simgeler alfabetik olarak sıraya giriyor. Sıralama ile ilgili hiçbir şey işaretli değil.
  • Merhaba arkadaşlar ben windows 10 çıktığından beri bu sorunu inceliyorum. İlk windows 10'a geçtiğim zaman 1 hafta sonra böyle olmaya başladı. windows 7 geri döndüm bu sorun yüzünden windows 7 de böyle bir sıkıntı yok. Sonra tekrar windows 10 a döneyim berki öyle bir sıkıntı olup geçmiştir diye düşündüm birde ne göreyim 1 hafta sonra birşeyler yüklediğinden diye düşünüyorum tekrardan aynı sorun ortaya çıkıyor yani anlamadığım büyük ihtimalle çalışan bir uygulamadan kaynaklı ya idm yada deamon tools diye düşünüyorum çünkü idm yüklerken registry bir kod giriyor portablesinde vede bazen klavyemi kitliyor chrome'da gezerken. Kapatınca geçiyordu. Ama daha önce windows etkisi olur diye düşünmedim birde deamon tools aklıma geldi hani disk takıp cıkarınca falan böyle bi sorun olabilir diye. bu 2 programı varmı sizde ?

• hocam aynı sorun bendede var eskiden windows 8.1 dede aynı sorun vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabyanenstxx35

Merhaba arkadaşlar ben windows 10 çıktığından beri bu sorunu inceliyorum. İlk windows 10'a geçtiğim zaman 1 hafta sonra böyle olmaya başladı. windows 7 geri döndüm bu sorun yüzünden windows 7 de böyle bir sıkıntı yok. Sonra tekrar windows 10 a döneyim berki öyle bir sıkıntı olup geçmiştir diye düşündüm birde ne göreyim 1 hafta sonra birşeyler yüklediğinden diye düşünüyorum tekrardan aynı sorun ortaya çıkıyor yani anlamadığım büyük ihtimalle çalışan bir uygulamadan kaynaklı ya idm yada deamon tools diye düşünüyorum çünkü idm yüklerken registry bir kod giriyor portablesinde vede bazen klavyemi kitliyor chrome'da gezerken. Kapatınca geçiyordu. Ama daha önce windows etkisi olur diye düşünmedim birde deamon tools aklıma geldi hani disk takıp cıkarınca falan böyle bi sorun olabilir diye. bu 2 programı varmı sizde ?

Klavyenin kitlenme olayı bende de oluyor deamon tools yok ama idm kurulu pc de

• Evet işte onda idm kapatırsan otomatik olarak kilit kalkıyor ondan kaynaklı sanırsam bu klavye kilit olayı :)
  • up

aynı sorun bendede var w10.
  • bugün bendede başladı, dün nod32 kurmuştum deneme sürümü ve bugün bu sorundan kurtulamıyorum
  • An itibariyle aynı sorunu yaşamaktayım. Pc'ye restart çektim açıldığında "küçük simgelerdi" sonra "büyük simge" olmuş...
  • Aynı sorunu ben de yaşıyorum sanırım bir çözüm yok henüz.
  • Format atıp da bir süre sonra aynı sorunu yaşayan var mı?
  • aynı ikon sorunu bendede var ben yabancı forumları takip ediyorum herhangi bir çözüm bulan yok henüz dünyanın en saçma şeyi olsa gerek nasıl gözlerinden kaçabilirim bir şekilde feedback yapmak lazım windows a.Yabancı forumlarda bir çözüm bulursam burada paylaşıcam.İyi bayramlar
  • Merhaba aynı sorun bendede var. Çok gıcık bir şey
    Orjinal Windows kullanıyorum. Sorunun çözümünü bilen varsa lütfen paylaşsın
  • ben şu anda ıdm den baya bii şüphelenmeye başladım hep indirme yaparken simgelerin yeri değişiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökşen PASLI

http://forum.donanimhaber.com/m_109605647/f_//tm.htm#110429751

Kardeş çok sağol bizi büyük bir sıkıntıdan kurtardın :)
  • Sorun Eset'ten kaynaklanmaktadır.

Çözüm:
    Öncelike en güncel Eset sürümü kullandığınızdan emin olun. Ayrıca bütün güncelleştirmeleri de yapın.

Alternatif olarak Pre-Release Updates'i seçip güncelledikten sonra PC'yi yeniden başlatırsanız sorunun çözülmesi gerek aşağıdakilere gerek kalmadan!

Şimdi Başlagıç ekranını açın ve regedit yazın.
    Kayıt Defteri Düzenleyicisi açılacaktır.
    Burada şu yollara gidin:

HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32
    HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\

Her iki konumda da varsayılan değeri şu şekilde değiştirin:

%SystemRoot%\system32\windows.storage.dll

Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    Not: Bu anahtarlar ne kullanıcı, ne de admin hesabı ile değiştirilemez. Bu yüzden önce InProcServer32'ye sağ tıklayıp sağ tıklayıp İzinler dedikten sonra Ekle kısmından kendi hesabınızı eklemelisiniz. İşlem bitiminde ise yetkiyi tekrar sisteme vermelisiniz.

Alıntı: www.technopat.net/sosyal/konu/coezueldue-masauestue-simgelerinin-yeri-bilgisayari-acip-kapatinca-yerleri-degisiyor.168150/page-2

Arkadaşlar aynı sorunu bende uzun zamandır araştırıyorum en sonunda bu sitedeki paylaşımla sorunu çözdüm, sizlerinde aynı problemi yaşadığını gördüğüm için paylaşıyorum kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: irfan.aytekin

Sorun Eset'ten kaynaklanmaktadır.

Çözüm:
    Öncelike en güncel Eset sürümü kullandığınızdan emin olun. Ayrıca bütün güncelleştirmeleri de yapın.

Alternatif olarak Pre-Release Updates'i seçip güncelledikten sonra PC'yi yeniden başlatırsanız sorunun çözülmesi gerek aşağıdakilere gerek kalmadan!

Şimdi Başlagıç ekranını açın ve regedit yazın.
    Kayıt Defteri Düzenleyicisi açılacaktır.
    Burada şu yollara gidin:

HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32
    HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\

Her iki konumda da varsayılan değeri şu şekilde değiştirin:

%SystemRoot%\system32\windows.storage.dll

Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    Not: Bu anahtarlar ne kullanıcı, ne de admin hesabı ile değiştirilemez. Bu yüzden önce InProcServer32'ye sağ tıklayıp sağ tıklayıp İzinler dedikten sonra Ekle kısmından kendi hesabınızı eklemelisiniz. İşlem bitiminde ise yetkiyi tekrar sisteme vermelisiniz.

Alıntı: www.technopat.net/sosyal/konu/coezueldue-masauestue-simgelerinin-yeri-bilgisayari-acip-kapatinca-yerleri-degisiyor.168150/page-2

Arkadaşlar aynı sorunu bende uzun zamandır araştırıyorum en sonunda bu sitedeki paylaşımla sorunu çözdüm, sizlerinde aynı problemi yaşadığını gördüğüm için paylaşıyorum kolay gelsin.

Hocam bu sorunu ben de dediğiniz siteden bakıp çözmüştüm. Tekrar tekrar reset attım. Sorun çözüldü gibi görünse de PC yi kapatım ertesi gün açtığımda gene simgeler yer değiştirmişti.
    Denilen sitede tüm işlemleri harfi harfine yaptım %100 eminim ama PC yi komple kapatıp tekrar açarsanız simgeler gene gidiyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.