Şimdi Ara

##Masa içi Kasa (SS EKLENDİ)########GÜNCELLEME########24.04.2014 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
10
Favori
14.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi kaç tanıdığımız var soruşturalım bakalım belki daha ucuza bile çıkartabiliriz cam olayına bi bakıcam kırılmasından korkuyorum çünki plexiglass fiyatlarıda dediğiniz gibi baya uçuk..

bu arada atıyorum parçalara erişmek istediniz bunun için nasıl bi sistem yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: e.aslan

Bi kaç tanıdığımız var soruşturalım bakalım belki daha ucuza bile çıkartabiliriz cam olayına bi bakıcam kırılmasından korkuyorum çünki plexiglass fiyatlarıda dediğiniz gibi baya uçuk..

bu arada atıyorum parçalara erişmek istediniz bunun için nasıl bi sistem yaptınız?

10 mm tamperli cam kullanırsanız kırılacağını düşünmüyorum hocam yinede siz bilirsiniz tabii.

Parçaları zaten haftada 1 kez temizliyorum malum masanın için siyah toz olunca belli ediyor hemen bunun için aslında bir sistem yapmadım camı direk kaldırıyorum hocam fakat yaz geldiğinde ön tarafı açılır şeklinde yapmayı düşünüyorum hiç camı kaldırmadan yapmayı planlıyorum

• Anladım hocam bende ön tarafa raylı bi sistem düşünüyorum çekince gelsin hemen temizle sok geri bakalım hayırlısı bi başlayabilirsek
  • quote:

Orijinalden alıntı: e.aslan

Anladım hocam bende ön tarafa raylı bi sistem düşünüyorum çekince gelsin hemen temizle sok geri bakalım hayırlısı bi başlayabilirsek

Anladım umarım en kısa zamanda başlarsınız. Eğer başlarsanız benide haberdar edin hocam görmek isterim
  • Tamam hocam sizide haberdar ederim sağolun :)
  • Hocam eline sağlık güzel bir çalışma. Tabi orjinalde çalışma biraz uçuk kaçık ve bütçe isteyen birşey. senin konunu gördükten sonra bende kasamı toplamaktan vazgeçtim hatta imzamdaki sistemi birazdaha yükseltim bu işe kalkışmayı planlıyorum şuan için çizimlerle meşgulüm. Senin projenden farklı olarak ya üstteki camı yukarı açılır kapanır bir sistem olarak yada başka bir arkadaş ta söylemiş alt tarafı çekmeceli bir şey düşünüyorum. bir şey olduğunda yada temizlik vs vs. gibi işlemlerde rahat bir şekilde müdahale olması için. bakalım önümüzdeki hafta işe koyulmayı düşüünüyorum bir aksilik olmaz ise. bu arada senin düşündüğün fakat uygulamayamadığın fikirlerin var sa onları da duymak isterim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: xSenSx

Hocam eline sağlık güzel bir çalışma. Tabi orjinalde çalışma biraz uçuk kaçık ve bütçe isteyen birşey. senin konunu gördükten sonra bende kasamı toplamaktan vazgeçtim hatta imzamdaki sistemi birazdaha yükseltim bu işe kalkışmayı planlıyorum şuan için çizimlerle meşgulüm. Senin projenden farklı olarak ya üstteki camı yukarı açılır kapanır bir sistem olarak yada başka bir arkadaş ta söylemiş alt tarafı çekmeceli bir şey düşünüyorum. bir şey olduğunda yada temizlik vs vs. gibi işlemlerde rahat bir şekilde müdahale olması için. bakalım önümüzdeki hafta işe koyulmayı düşüünüyorum bir aksilik olmaz ise. bu arada senin düşündüğün fakat uygulamayamadığın fikirlerin var sa onları da duymak isterim :)

Aslında çizdiğim bir proje vardı fakat notebook'umda ama şuan bende değil eğer kısa zamanda alabilirsem o projemide gönderirim belki fikir edinebilirsiniz.
    Aslında doğrusunu söylemek gerekirse temizlik yapması çok zor olmuyor. fakat tabii ki cam açılır kapanır şekilde olması daha da avantajdır. Ama 8mm camı kaldırmak için bir sistem yapmak zor yada maliyetli olabilir.Eğerki Alttan vs açılır yapmak isterseniz yine o camı kaldırmak zorundasınız çünkü camın altıda tozlandığı için orayıda silmeniz gerekiyor. Fakat yinede güzel şeyler çıkabilir diye düşünüyorum. birde hocam eğerki herşeyini kendiniz yaparsanız pekte maliyetli birşey değil. Ben sadece profili kendim yaptırmadım kaynak'tan dolayı. Ama imkanınız varsa daha ucuza yapabilirsiniz masayı. Eğer projeyi yaparsanız mutlaka haber edin bilgi alışverişinde bulunuruz.

• hocam bakalım kafamda birşey ler var tabiki destek alacağım bir arkadaşım da var bu konuda :) onunlada oturum aslında pek fikir alışverişi yapamadım ama aklımda açılır kapanır bir sistem var. bu arada sizden de şuan bitmiş hali ile daha detaylı resim atmanız isteyeceğim sizin için de bir mahsuru yoksa :)
  • quote:

hocam bakalım kafamda birşey ler var tabiki destek alacağım bir arkadaşım da var bu konuda :) onunlada oturum aslında pek fikir alışverişi yapamadım ama aklımda açılır kapanır bir sistem var. bu arada sizden de şuan bitmiş hali ile daha detaylı resim atmanız isteyeceğim sizin için de bir mahsuru yoksa :)

Tabii ki yarın fotoğraf çeker eklerim hocam hernekadar daha ufak tefek yapılacak şeyleri kalsada. Yarın her detaylıca çeker eklerim
  • Şaheser olmuş yav.

Çok iyi eline sağlık.
  • çok başarılı tbkler:) Anakartı monte etmek için alt kısmına nasıl bir aparat kullandınız?bunun dışında kasaya müdahale etmek istediğinizde kompile camı kaldırmak zor olmuyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

Şaheser olmuş yav.

Çok iyi eline sağlık.

Çok sağolun beğendiğinize sevindim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Westlife26

çok başarılı tbkler:) Anakartı monte etmek için alt kısmına nasıl bir aparat kullandınız?bunun dışında kasaya müdahale etmek istediğinizde kompile camı kaldırmak zor olmuyormu ?

Pek zor olmuyor fakat camı tekrar koyarken modemi falan oradan kaldırmak biraz zahmetli oluyor. ileride bunun içinde birşeyler düşüneceğim.
    Anakartın işlemcinin geldiği yerin altı kesildi zaten ilk resimlerdede görebilirsiniz. bunun haricinde Anakartı yükseltmek için olan vidalarla anakartı sabitledim.

Bu arada bu vidanın büyüğünü yaptım tornada. Babamla beraber

##Masa içi Kasa (SS EKLENDİ)########GÜNCELLEME########24.04.2014

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PcExpertt -- 20 Mayıs 2014; 12:27:30 >

• quote:

hocam bakalım kafamda birşey ler var tabiki destek alacağım bir arkadaşım da var bu konuda :) onunlada oturum aslında pek fikir alışverişi yapamadım ama aklımda açılır kapanır bir sistem var. bu arada sizden de şuan bitmiş hali ile daha detaylı resim atmanız isteyeceğim sizin için de bir mahsuru yoksa :)

Hocam şimdilik bukadar fotoğraf çekebildim. Kısaca üstten vs görünümü.

Masanın Üstü Genel bir görünüm.

Hdd SAbitlediğim bölüm Fakat şimdilik Hdd uzatma kablosu bulamadığımdan Bağlı değil SSD Anakartın yanında duruyor. Kısa zamanda O Problemi çözeceğim

Buda Anakartın çaprazdan bir görünümü

İşlemcinin Denk geldiği yer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PcExpertt -- 21 Mayıs 2014; 0:27:39 >

• masanın altına kendi ayaklarını sokamıyorsun değil mi? Dizlerin mdf'ye çarpıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ::FoxRiver::

masanın altına kendi ayaklarını sokamıyorsun değil mi? Dizlerin mdf'ye çarpıyor...

Yüksekliğini kendime göre ayarladığım için ayaklarım çok rahat giriyor hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcexpertt

quote:

masanın altına kendi ayaklarını sokamıyorsun değil mi? Dizlerin mdf'ye çarpıyor...

iyi o zaman ayaklar girmese işkence olurdu kullanmak ama kolları yine biraz yukarıda kalır sanki.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pcexpertt

quote:

iyi o zaman ayaklar girmese işkence olurdu kullanmak ama kolları yine biraz yukarıda kalır sanki.

Çok değil aslında yakında bunu gösteren bir fotoğraf atarım fakat çok azda olsa yukarda kalabiliyor.
  • neden 2 monitör kulandığınızı merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kremalı Pasta

neden 2 monitör kulandığınızı merak ettim

Web Tasarımla falan eskiden çok uğraşıyordum işimi bayağı kolaylaştırıyordu o yüzden çift monitör kullanıyorum. Artık bağımlılık yaptı tek monitör kullanamıyorum
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.