Şimdi Ara

Marshmallow u LG G4 üzerinde Virüslere Karşı Test Ettik (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ryalp

quote:

Orijinalden alıntı: brynrdg

trojan olarak neyi kullandığımımı soruyorsun hocam

boyle bir testi bende kendi cihazlarimda denemek istiyorum ozellikle rootlu cihazima neler olacak

Dedinya. Bende rootlu cihaz yok sende varsa root lu cihaz whatsapp ozelligini deneyip bizimle paylasabilirsin diyorum hocam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brynrdg kullanıcısına yanıt
    droidjacki indirip yukleyecem peki.apk yi program kendimi.olusturacak

• quote:

droidjacki indirip yukleyecem peki.apk yi program kendimi.olusturacak

hocam bunun anlatımını ben yapamam yapmam sorumluluğunu almak istemiyorum sonuçta çok sıkıntılı bir program. ben telefona verilebilecek zararları anlattım. fakat programın anlatımını internetten çok rahat bulabilirsin.
  • quote:

quote:

quote:

boyle bir testi bende kendi cihazlarimda denemek istiyorum ozellikle rootlu cihazima neler olacak

Dedinya. Bende rootlu cihaz yok sende varsa root lu cihaz whatsapp ozelligini deneyip bizimle paylasabilirsin diyorum hocam :)

ben telefona apk indirip kurmuştum. aptoide kullanıyorum genelde. uygulamaların zararlarını izleyebileceğim bir yol var mı?

not: telefonumda eset mobile security lisanslı var taradığımda bir uyarı vermiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ceza_61

quote:

quote:

quote:

ben telefona apk indirip kurmuştum. aptoide kullanıyorum genelde. uygulamaların zararlarını izleyebileceğim bir yol var mı?

not: telefonumda eset mobile security lisanslı var taradığımda bir uyarı vermiyor.

hocam ben virüsü telefona attiğımda avira uyarı verdi ama ben daha virüs programlarını düzenli bir şekilde test etmedim. Sana verebileceğim en güzel öneri apk yı alıp virüstotalde taratmak olucak. ama aklımda en kısa zamanda androit için virüs programlarını test edicem.

• koktum valla, her apk'yı yüklememek lazım
  • Cm security yeter mi acaba? Hem lollipoptayim hemde tlf rootlu...

• quote:

Orijinalden alıntı: parberk9999

Cm security yeter mi acaba? Hem lollipoptayim hemde tlf rootlu...

Ahahha apk yukledinmi cok

• Eyv sağolasın virüs programı vidyosunu beklemedeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Utkkuberber

Eyv sağolasın virüs programı vidyosunu beklemedeyim.

siz sağolun arkadaşlar.
    insanlar ben virüs yemem oda neymiş beni napıcaklar diye düşünüyo.
    adamlar konumunu alıp numaraları alıp o konum çevresine numaraları satıyo. kameradan neler neler ne görüntüler yakalıyor.
    bilgisayar için durum dahada sıkıntılı. yani araştırdıkça inceledikçe kanım donuyo o derece. arkadaşlar videoyu paylaşmayı geçtim çevrenizdekileri uyarın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: parberk9999

Cm security yeter mi acaba? Hem lollipoptayim hemde tlf rootlu...

Ahahha apk yukledinmi cok

Pes 2012,minecraft... Oooo cok

• Kuzenim kurmustu minecrafti apk olarak avira ile tarattigimda virus bulmustu. Tabi her kaynak pis vericek diye birsey yok temiz illaki vardir. Ama o riski almaya degermi?? Sonra aaa bu video nasil düştü internete O_o olmasin

• sadece apk ile alakasi yok markette bile sorunlu uygulama cok var

• quote:

sadece apk ile alakasi yok markette bile sorunlu uygulama cok var

Google play itunes gibi sıkı değil cunku. Ama bunlarin ana vatani internette dolanan apklar. Virus programida cozum degil. Adam uygulamanin kodlarini degistirir fud cyrpte eder. Al sana tertemiz uygulama ama ici virus dolu. Her bulduğumuzu indirmememiz lazim. Diyorum bak adam videonu ceker telefon numaranda elinde adin soy adinda. Tum rehberine gondermekle yada internete koymakla tehdit eder. Yada adam mailine bankana sızar. Bilgisayar virusunu ogrendim. videosunu cektigimde goruceksiniz durum okadar sikintiliki.

• quote:

quote:

Google play itunes gibi sıkı değil cunku. Ama bunlarin ana vatani internette dolanan apklar. Virus programida cozum degil. Adam uygulamanin kodlarini degistirir fud cyrpte eder. Al sana tertemiz uygulama ama ici virus dolu. Her bulduğumuzu indirmememiz lazim. Diyorum bak adam videonu ceker telefon numaranda elinde adin soy adinda. Tum rehberine gondermekle yada internete koymakla tehdit eder. Yada adam mailine bankana sızar. Bilgisayar virusunu ogrendim. videosunu cektigimde goruceksiniz durum okadar sikintiliki.

Bu konuda custom romlar daha tehlikeli. Herhangi bir uygulamayı sistem dosyası yaptığınızda iş bitiyor. Sonuçta xda gibi sitelerde bu işleri yalayıp yutmuş telefonun kerneliyle oynayan programlama dilini ana dili gibi bilen adamlar var.
    Androiddeki antivirüs programlarının da ben tam olarak işini yaptığını düşünmüyorum. Sonuçta bir apk dosyasının içini tam olarak okumaları mümkün değil. Etrafta o kadar çok sahte apk custom rom geziyor fakat bugüne kadar büyük bir güvenlik açığı vb haberi duymadık android tarafından. Androidde zaman zaman bakıyorum telefonunuza virüs girdi temizlemek için tıkla tarzı mesajlar çıkıyor ki bu mesajların çıktığı siteler normal siteler. Yaşlısı,bilmeyeni bu linklere tıklayıp apk dosyalarını indirip yüklemeleri çok zor değil. Hadi bir erkek için olmasa da sizin de dediğiniz gibi kameradan görüntü çekme olayı kadınlar için çok daha büyük bir tehlike. Çevremizdeki insanları bilinçlendirmemiz lazım. Hatta zaman zaman telefonlarının alıp yüklü uygulamalar listesini inceleyip temizlememiz gerekir. Google ilk defa android 6.0 ile güvenlik olayına bu kadar önem verdi. Sonraki güncellemelerle bu konuya daha fazla önem verecektir umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkerk88

quote:

quote:

Bu konuda custom romlar daha tehlikeli. Herhangi bir uygulamayı sistem dosyası yaptığınızda iş bitiyor. Sonuçta xda gibi sitelerde bu işleri yalayıp yutmuş telefonun kerneliyle oynayan programlama dilini ana dili gibi bilen adamlar var.
    Androiddeki antivirüs programlarının da ben tam olarak işini yaptığını düşünmüyorum. Sonuçta bir apk dosyasının içini tam olarak okumaları mümkün değil. Etrafta o kadar çok sahte apk custom rom geziyor fakat bugüne kadar büyük bir güvenlik açığı vb haberi duymadık android tarafından. Androidde zaman zaman bakıyorum telefonunuza virüs girdi temizlemek için tıkla tarzı mesajlar çıkıyor ki bu mesajların çıktığı siteler normal siteler. Yaşlısı,bilmeyeni bu linklere tıklayıp apk dosyalarını indirip yüklemeleri çok zor değil. Hadi bir erkek için olmasa da sizin de dediğiniz gibi kameradan görüntü çekme olayı kadınlar için çok daha büyük bir tehlike. Çevremizdeki insanları bilinçlendirmemiz lazım. Hatta zaman zaman telefonlarının alıp yüklü uygulamalar listesini inceleyip temizlememiz gerekir. Google ilk defa android 6.0 ile güvenlik olayına bu kadar önem verdi. Sonraki güncellemelerle bu konuya daha fazla önem verecektir umarım.

işte tam üstüne bastın. ben bu işin piri değilim 3 günlük araştırma sonucu elime geçen bir programla bunları koydum önünüze. kimbilir benim erişemediğim ne programlar var. yada x kişinin yazmış olduğu paylaşmayıp kendi kullandığı ne virüsler var. işin ciddiyeti büyük. sadece fotograf video yok adamın elinde telefon numaran konumun. adın soyadın. işin içine girebilecek şeyler çok sıkıntılı. uyarıcaz çevremizi bilinçlendiricez. Misal ben videoyu çektim. arkadaşımdan videoyu paylaşmasını istedim. babası izlemiş videoyu. oğlum demiş benim telefonumda değişik değişik yazılar çıkıp duruyodu. aldık baktık virüs çıktı içinden. dediğin gibi cihazınıza virüs bulaşmış temizleyin tarzı çok reklam geliyo ve o reklamlarda cihazın markasını bile söylüyor. bilgisayar için videoyu çektiğimde görüceksiniz. çok bilindik bi site var program veren. tüm programları bünyesine eklemiş paylaşmış. winrarından tut VİRÜSLÜ VİRÜS programına kadar!!!. yeri geldi bende oradan virüs yedim. bunların hepsini anlatıcam.

Ki olay sadece senin benim uygulama yüklememde değil. küçük bir kardeşin ablasının telefonuna internetten yüklediği küçük bir uygulama küçük bir tıklanılan reklam. Telefon veya bilgisayar farketmez. doğurucağı sonuçlar ortada. önlemde bilinçlenmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brynrdg -- 8 Aralık 2015; 15:41:31 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.