Şimdi Ara

Mars'ta Keşfedilen Tüp Geçitler (mi?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İnternette öylesine dolaşırken bu konuya rastladım. Kaynaklar sağlam kaynaklar değil.
    Örneğin bir tanesi aşağıda linkini verdiğim site.

http://gizemcozucu.wordpress.com/page/2/

Bu keşfi Richard C. Hoagland yapmış. (Bir uzay bilimleri müzesinde temsilcilik / bekçilik (tam emin değilim), NASA da danışmanlık ve son olarak da Apollo projesi boyunca Walter Cronkite ve CBS News'e danışmanlık yapmış.)

Hemen alttaki resim temsili bir çizim. Bir altında ise NASA'nın çektiği fotoğraf var. NASA'nın bu konuda ki açıklaması ise "Tüplerin aslında lav püskürmeleri sırasında oluşmuş yapı bozulmaları olduğu" şeklinde.

Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Previous Tune -- 8 Eylül 2011; 2:00:23 >

• Bilim çok ilerledi falandı filandı diyoruz. Daha 10 tane aya adım atan adam yok dünyada... Ancak uydu görüntüleri ile mars diyoruz geçit diyoruz...
  • Dünya'daki teknoloji çok geri kalmış bir teknoloji. İleri teknolojileri büyük ihtimal biz göremeyeceğiz. O yüzden Marstı Aydı falan hayal bizim için onlar. Evet yakın gelecekte gitme planları kuruluyor ama daha birkaç km üstümüzdeki uzay istasyonuuna bile doğru düzgün seferler yapmaktan aciz kişiler Ay'a Mars'a nasıl insan gönderecekler ki? Yakın bir gelecekte olma ihtimaline imkan vermiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanpayi

Dünya'daki teknoloji çok geri kalmış bir teknoloji. İleri teknolojileri büyük ihtimal biz göremeyeceğiz. O yüzden Marstı Aydı falan hayal bizim için onlar. Evet yakın gelecekte gitme planları kuruluyor ama daha birkaç km üstümüzdeki uzay istasyonuuna bile doğru düzgün seferler yapmaktan aciz kişiler Ay'a Mars'a nasıl insan gönderecekler ki? Yakın bir gelecekte olma ihtimaline imkan vermiyorum.

2038'de Mars'a insanlı uçuş planlanıyor. Bence yapabilirler çünkü teknoloji artık katlanarak ( exponantial ) olarak ilerliyor.

Yani 1980 ile 2010 arasındaki teknoloji 2 kat ilerlediyse 2010 ile 2040 arasında teknoloji 4 kat ilerleyecek demek bu.
  • Şu yukarıdaki fotoğrafların aslı astarı nedir onu merak ettim ben. Ama daha ilk yorumdan bilim ileri mi geri mi, Mars'a gidilir mi gidilmez mi tartışmasına dönmüş
    Gerçi topu topu 3 cevap var konuda. : )
  • ilki bilgisayarda yapılmış bir tasarım. ikincisini de uydu çekince acaba fantazi gerçek mi oluyo falan muhabbeti işte. bana göre alakası bile yok. iki foto ile hiçbir benzerlik göremiyorum. belki de hayal gücüm o kadar geniş değildir.
  • quote:

ilki bilgisayarda yapılmış bir tasarım. ikincisini de uydu çekince acaba fantazi gerçek mi oluyo falan muhabbeti işte. bana göre alakası bile yok. iki foto ile hiçbir benzerlik göremiyorum. belki de hayal gücüm o kadar geniş değildir.

İlki tasarım evet onu biliyorum. Zaten Nasa'nın çektiği fotoğrafların üzerine bu düşünce atılmış ortaya. Sirius tarzı yabancı bir vakfın iddiası olduğu kesin. Zaten Richard C. Hoagland'in sitesine girince de bu anlaşılıyor. Bu yüzden zorlama bir fikir olma ihitimali çok yüksek. Hiç bir gerçeklik payı olmasa dahi Mars'ın eski zamanlarında Dünya gibi bir gezegen olduğu öngörülüyor. Derin vadiler, derin okyanus düzlüklerine benzeyen yapılar, Phoenix'in keşfettiği, yüzeydeki toprak örtüsünün hemen altında ki buz tabakası gibi bulgular buna işaret ediyor. Bu açıdan ele alındığında Mars'ın tarihinde gelişmiş medeniyetlere ev sahipliği yapmış olması da ihtimal dışı değil diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Previous Tune -- 11 Eylül 2011; 16:24:20 >

• Doğal bir oluşuma benziyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: newmonarch

quote:

Dünya'daki teknoloji çok geri kalmış bir teknoloji. İleri teknolojileri büyük ihtimal biz göremeyeceğiz. O yüzden Marstı Aydı falan hayal bizim için onlar. Evet yakın gelecekte gitme planları kuruluyor ama daha birkaç km üstümüzdeki uzay istasyonuuna bile doğru düzgün seferler yapmaktan aciz kişiler Ay'a Mars'a nasıl insan gönderecekler ki? Yakın bir gelecekte olma ihtimaline imkan vermiyorum.

2038'de Mars'a insanlı uçuş planlanıyor. Bence yapabilirler çünkü teknoloji artık katlanarak ( exponantial ) olarak ilerliyor.

Yani 1980 ile 2010 arasındaki teknoloji 2 kat ilerlediyse 2010 ile 2040 arasında teknoloji 4 kat ilerleyecek demek bu.

tamamda marsda oksijen yokki yanlarına kaç tane oksijen tüpü alıyorlar nasıl duruyorlar orada okadar süre onu anlamadım ben

• quote:

Orijinalden alıntı: NerelisinHemşerim

quote:

Orijinalden alıntı: newmonarch

quote:

tamamda marsda oksijen yokki yanlarına kaç tane oksijen tüpü alıyorlar nasıl duruyorlar orada okadar süre onu anlamadım ben

Sen nerelisin hemşerim.

• Ben Mars'ta bir miktar oksijen olduğunu biliyordum?
  • Marsın atmosferi zehirli gazlardan oluşuyor ama genede şartlar Aya göre iyi çünkü Ayda hiç bir şey yok doğru düzgün, meteor yağmurlarına çok açık, o yüzden tonlarca krater barındırıyor, Mars o konuda daha elverişli.

Zaten Mars'a gidip gelmeleri 4 sene felan sürecek, ama problem değil , yani zaten hali hazırda uzay istasyonları var ve insanlar oralarda aylarca/yıllarca yaşayabildiler.

Esas sorun o kadar uzak mesafeye gidip iniş yapmakta. Nasa şu anda teri, dışkıyı, idrarı nasıl tekrar kullanılabilir suya dönüştürebileceğini araştırıyo, %96'ya kadar geri dönüşüm yakalayabilmişler mesela.
  • teri idrarı anladık da dışkıya noluyor hacı. töbe töbeee...
  • İnsan vücudu uzayda en fazla 6 ay dayanıyormuş 4 yıl dayanamaz
  • onu test ettiler ya işte geçenlerde çıktı adamlar tankın içinden. onun dneyi yapıldı hatırlarsanız. tüm sonuçları yakında açıklanır belki.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.