Şimdi Ara

Marş basmıyor. Anahtarı çevirince tık diyor kalıyor. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
2
Favori
542.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: suzukiswift

SELAMINALEYKUM arkadaşlar bende Suzuki swift 1.0 gl 1991 model bir araç war.sorun nerde bilmiyorum ama.kontagı cevırdıgımde hıcbır ses gelmiyor.sanırım marş almıyor.akuyu daha 2 hafta once degıstırdım...daha once böyle bır sorun olmadı..yardımcı olursanız sevınırım.

Selamlar,
    Senin arabanın marş dinamosunda (aküyü şarj eden) sorun olabilir. 2 hafta önce aküyü değiştirdin ve araç akü bitene kadar çalıştı, şimdi akü şarj etmediği için bitti gibi görünüyor, Bence bir oto elektrikçiye gidip araç çalışırken akü şarj ediliyor mu kontrol ettirmen gerekiyor.
  • teşekkür ederim hocam.aku bıtse ama hıc basmaz göstergeler we korna vs vs çalışıyoruz.yuzde 90 mars motoru weya dınamosu dıye tahmın edıyorum...
  • Arkadaşlar aracımla geri geri çıkarken stop ettirdim sonrasinda defalarca mars almadı cam otomatigi bile kapanmiyordu elimle cektim ve cam otomatigine basınca gostergedeki ışıklar çok sönük oluyor ve inanirmisiniz araba uzaktan kitlenmiyor okadar elektrik bitmiş sizce akümü bitmiş arabayida dün aldim daha...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bu haftasonu benim de başıma böyle bir olay geldi yazıyorum ben akıl parası verdim siz vermeyin
    aracım 2013 model kontak açıyordu iç ışıklar falan yanıyodu fakat marş basmıyordu. bu bazen yapıyodu. ankara daki servise sordum aküdendir gelin değiştirelim dedi bende bana yakın diye(60km.) düzcedeki servise gittim servis elemanı paspası debriyajın altından geri çekti araba tak diye aldı. paspas debriyajın altına geldiği için marş basmıyomuş. buna dikkat edin:)
  • meccal14 M kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı problem bende de oluyor ama bende debriyaj yok araç otomatik toyota yaris. Farlar, teyp çalışıyor ama marş basmıyor arada, takviye yapınca çalışıyor. Ne yapmam gerekli ?
  • Selam arkadadlar benimde1.6 16 v 1998 model paliom var bende de ayni sorun var mars a bastigimda motor hirhir edip mars almadi dunde ayni sorun oldu calisti ama bugun calistiramadim yakitimi almiyor yoksa mars tami sorun var anlamadim yarin bi ustaya goturcem

• Selamün Aleyküm 2006 model wolkswagen golf var bugün Arabayla geZdim hiç bir şey yok ufak farları açık bırakmışım sonra kapamaya gittim marş basmıyor neden marş basmıyor acaba

• arkadaşlar aracım 2012 s40 dizel.9 ekim 2014 günü 40 bin km periyodik bakımı yapıldı hiç bir sorun yokken aynı gün kapalı parka koydum bir hafta yattı ve bugün çalıştıramadım.araçta elektrik var farlar yanıyor ama tık diyor ve marş almıyor.aküm tam bir yıl önce garantiden değişti.sizce problem ne olabilir?
  • Aracın marşının basmamasının birçok nedeni olabilir. Herşeyiniz sağlam olsa bile akünüz marş motorunuz marş dinamonuz vb. belkide araç anahrarı okumuyordur immobilizer hatası olabilir. Daha fazla bilgi için buraya bakabilirsiniz--->>>http://bilgibahcem.blogspot.com.tr/2015/01/arabamn-mars-basmyor-arabalarn-mars.html
  • Arkadaslar,

BMW E46 seri arabamin mars basmama sorunu tekrar etti yine bugun.. bundan yaklasik 2 ay once hicbirsey yokken gezip geldikten sonra biraktigim yerde calismadi. kontagi cevirince tik tik tik diye ses gelirken ayni anda gostergedeki isiklar ve farlar flash yapar gibi yaniyor, sonrasinda calismiyordu. 1 gece kaldi araba orda ertesi gun tekrar akuye takviye yaptik ve calisti 1. denemede.. Yalniz ben benzin pompasindan suphelenirken bu sekilde calismasina sasirmistim. ve sevindim elbetteki..
    aradan 2 ay gecti nerdeyse ve bugun yine biraktigim yerde ayni seyi tekrarladi.. marsa bastikca tik tik tik diye ses geliyor ve gostergedeki isiklarla farlar flash yapar gibi yanaiyor ve araba calismiyor..

Sizlere sorum acaba neden kaynaklanabilir bu sekilde problem? Tahminim aku degil cunku merkezi sistem, teyp isiklar calisiyor. Benzin pompasimi yoksa marj motorumu acaba sorun? tecrubeli arkadaslardan acil yardim ve oneri bekliyorum..

tskler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mechan

Arkadaslar,

BMW E46 seri arabamin mars basmama sorunu tekrar etti yine bugun.. bundan yaklasik 2 ay once hicbirsey yokken gezip geldikten sonra biraktigim yerde calismadi. kontagi cevirince tik tik tik diye ses gelirken ayni anda gostergedeki isiklar ve farlar flash yapar gibi yaniyor, sonrasinda calismiyordu. 1 gece kaldi araba orda ertesi gun tekrar akuye takviye yaptik ve calisti 1. denemede.. Yalniz ben benzin pompasindan suphelenirken bu sekilde calismasina sasirmistim. ve sevindim elbetteki..
    aradan 2 ay gecti nerdeyse ve bugun yine biraktigim yerde ayni seyi tekrarladi.. marsa bastikca tik tik tik diye ses geliyor ve gostergedeki isiklarla farlar flash yapar gibi yanaiyor ve araba calismiyor..

Sizlere sorum acaba neden kaynaklanabilir bu sekilde problem? Tahminim aku degil cunku merkezi sistem, teyp isiklar calisiyor. Benzin pompasimi yoksa marj motorumu acaba sorun? tecrubeli arkadaslardan acil yardim ve oneri bekliyorum..

tskler..

Merkezi kilit ve teybin çalışması her zaman akünün dolu olduğu anlamına gelmez. Teybi çalıştıracak kadar gücü olup marş basacak kadar gücü kalmamış olabilir.
    Ayrıca marş motoru kömürlerindende olma ihtimali var.

• quote:

Orijinalden alıntı: SweentLyy

quote:

Orijinalden alıntı: mechan

Arkadaslar,

tskler..

Merkezi kilit ve teybin çalışması her zaman akünün dolu olduğu anlamına gelmez. Teybi çalıştıracak kadar gücü olup marş basacak kadar gücü kalmamış olabilir.
    Ayrıca marş motoru kömürlerindende olma ihtimali var.

Tsk ederim hocam,
    gec yazdim sorunu cozduk evet bende biraz arastirdim sorun akunun zayiflamasiymis sukurki.. sunu anladimki aku zayiflayinca her arabada ayni mi bilmiyorum ama bmw e46 kasalarda kontagi cevirdiginizde mars basamiyo ve farlar acik olmamasina ragmen farlar flash yapip duruyo kontagi cevirme suresince..
    sukur ki aku den cikti sorun..:))
    kolay gelsin..

• 2011 opel astra, ve bende de aynı sorun var. Marşa bastımmı tık diye bir ses geliyor sadece. Aylar önce başladı. Bazen marş basmıyor anahtarı çıkartıp takıyorum 2. Veya 3. Denemede marş alıyordu. Sonra hiç almamaya başladı bu sefer takviye yapmaya başladım. Ve bu gün itibariylede takviye de işe yaramadı. Bayramın 3. Günü ve günlerden pazar, ne yapacağımı bilmiyorum :!

• HALK ARASINDA TAŞŞAK DİYE TABİR EDİLEN MARJ TOMATİĞİ BOZULMUŞ KARDEŞİM 85 TL CİVARI DİE BİLİYORUM TABİ İŞÇİLİK HARİÇ
  • Arkadaslar 1 hafta önce 2006 model swit 1.3 4x4 mt aldım sanzumaninda ariza çıktı çıkmadı bile 3000 lira orjinali 10000 lira lütfen bana yardım edin

• Aynı sorun bendede var tık sesi geliyor birkaç defa deniyorum çalışıyor marş otomatiği akım geçirmiyor oksitlenmiş

• Akü kutup başlarını sıkıştırın.Başıma gelmişti gevşeyince almıyor tık diyor kalıyor :D
  • banada yardım edin broadway 93 model araba önce marşı bastı çalıştı sonra stop etti sonra ardından 15 defa felan marş bastı ama çalışmadı ondan sonra marş i da basmadı

• Akünün şarjını ayarlayan elektronik beyin var o arızalanmıştır,çok yakında akünü hiç şarj edemeyecek ve yolda kalacaksın,aynısı benim başıma gelmişti.Araç ford focus idi 250 tl verip şarj kontrol ünitesini değiştirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yardımgerekiyor

banada yardım edin broadway 93 model araba önce marşı bastı çalıştı sonra stop etti sonra ardından 15 defa felan marş bastı ama çalışmadı ondan sonra marş i da basmadı

Merhaba,

Aracınızın marşına 15-20 saniyeden fazla basılması aküyü tamamen boşaltır. Aküden en fazla enerji araba ilk çalıştırılırken çekilir.
    Bu nedenle aracınız marşa bastığınızda çalışmıyorsa sürekli denemeyiniz. Marşa bastığınızda tık sesi geliyor ve çalışmıyorsa muhtemelen akünüz zayıflamıştır.

http://www.otomobilrehberim.com/2014/02/marsa-basldgnda-motor-calsmyorsa-ne.html

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.