Şimdi Ara

marş alıyor, ama çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar bende 2005 model dizel ford-fiesta kullanıcısıyım. aracı alalı 3 ay oldu ben aldığımda 100.00 km deydi. Ancak ilk aldığım günden beri sabahları çalışmama sorununu yaşıyorum. depodaki yakıt miktarı az ise daha da zor çalışıyor. hava yapmıştır dediler (çok ii bilmediğim için duyduğum tabirleri yazıyorum yanlış da olabilir) kaputu açtığımızda elcik dedikleri bi parça var bi süre pompaladıktan sonra çalışıyor. havanın sıcak ya da soğuk olması fark etmiyor. uzun süre çalışmadan beklerse yapıyor bu sorunu.
    yakıt filtresi ve enj. geri dönüş hortumları değişti. aracı aldıktan sonra triger setine kadar tüm ağır bakımlarını yaptırdım zaten çok da maliyetli oldu.
    bi süre normal çalıştı ancak yine aynı sorun tekrar etti. aracı çalıştırırken gaza basmazsam çalışıp bi kaç saniye içinde stop ediyo araç mecburen gaza basıyorum.
    arada bir de olsa sorunsuz çalışıyor ama neye göre sorun çıkarıyor ya da çıkarmıyor bi türlü çözemedim.
    akü de falan da sorun yok.
    şimdi nereye götürmeliyim aracı ya da sorun nereden kaynaklanıyor olabilir.
    yardımlarınız için şimdiden tşk ler...

• aküde bir sorun olmamdığına emin misin?
  • ewet aküde sorun yok yoksa gün içerisinde de yapmaz mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eylul_su

merhabalar bende 2005 model dizel ford-fiesta kullanıcısıyım. aracı alalı 3 ay oldu ben aldığımda 100.00 km deydi. Ancak ilk aldığım günden beri sabahları çalışmama sorununu yaşıyorum. depodaki yakıt miktarı az ise daha da zor çalışıyor. hava yapmıştır dediler (çok ii bilmediğim için duyduğum tabirleri yazıyorum yanlış da olabilir) kaputu açtığımızda elcik dedikleri bi parça var bi süre pompaladıktan sonra çalışıyor. havanın sıcak ya da soğuk olması fark etmiyor. uzun süre çalışmadan beklerse yapıyor bu sorunu.
    yakıt filtresi ve enj. geri dönüş hortumları değişti. aracı aldıktan sonra triger setine kadar tüm ağır bakımlarını yaptırdım zaten çok da maliyetli oldu.
    bi süre normal çalıştı ancak yine aynı sorun tekrar etti. aracı çalıştırırken gaza basmazsam çalışıp bi kaç saniye içinde stop ediyo araç mecburen gaza basıyorum.
    arada bir de olsa sorunsuz çalışıyor ama neye göre sorun çıkarıyor ya da çıkarmıyor bi türlü çözemedim.
    akü de falan da sorun yok.
    şimdi nereye götürmeliyim aracı ya da sorun nereden kaynaklanıyor olabilir.
    yardımlarınız için şimdiden tşk ler...

hocam az önce bi mesaja yazdım aynı sorun sennde..ordan bak senn her yer değişmiş kesin yazılım sorunu senn..

• bende aynı problemleri yaşıyorum 2005 model fiestam var servise gittim yakıt geri dönüşüm hortumlarını ve el otomatiğini değiştirdiler çok masraf etmim gene olmadı sanayide ustaya gittim oda yakıt filitresini değiştirdi gene olmadı motor soğuduktan sonra uzun zaman geçmesi gerekiyor özellikle sabahları çok uzun marşla zor çalışıyor şimdide yakıt pompası diyor ondan olduğuna emin olsan oduda değiştireceğim ama bu tecrübelerden sonra emin olamıyorum yakıt hortumunun içinde hava kabarcıkları var yakıtı sanırım geri salıyor bu konuyu yaşamış çözmüş arkadaşlardan yardım bekliyorum teşekkürler
  • ya arkadaslar yazılım var yazılımla düzeliyor.ben kendim yaptırdım afyon serviste..5.5 tl ye..aynı sizin dediğiniz gibi sağukta sabahları geç marş alma, o pompa gibi şeye sıktırınca mazot geliyor sonra çalışıyor.yada bi gün araç çalışmayınca ertesi gün çalışmama ve yaptıralı 1.5 ay oldu kar oldu soğuk oldu ama 1 kez yapmadı...yazılım.. ben birsürü tamirci, servis dolşatım hepside sizin dediğiniz parçaları değiştirelim dedi ama şu forumu da takip edin arada orda ustalar var..www.fordclubtr.com
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.