Şimdi Ara

Marmaris Akyaka'da (Gökova) Otel Tavsiyesi..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
18.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu yaz tatilin bir kısmını (3-4 gün) sakinliği ve doğası nedeniyle Marmaris Akyaka'da geçirmeyi düşünüyoruz. Burayı daha önce gören bilen arkadaşlar, ne dersiniz gidilir mi?

Az çok internetten baktım.Yücelen Otel var ama biraz pahalı geldi.Daha uygun fiyatlı yer lazım.

Apart'lar da var. 2 Kişilik aile için önerebileceğiniz denize yakın otel/pansiyon/apart vs. var mı?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler..

• Son 6 yıldır her sene gittiğim yücelen hoteli tavsiye ederim.
    Pahalı geldiyse 6 gece kalacağına 4 gece kal ama memnun kal derim.
    Doğaya bu kadar saygılı, yeşilin ve mavinin bu kadar güzel birleştiği, mutfağı bu kadar güzel, odaları bu kadar bakımlı başka bir yer daha yok akyaka da.
    Sabah kalkarsın hemen otel dibindeki ormanlıkta oksijen yüklemesi yaparak bir yürüyüş yaparsın. Daha sonra nefis açık büfe kahvaltı, kahvaltıda yanına peçeteye sarıp ekmek almayı unutma, hemen ilerideki odaların altında yer alan göldeki kaz ve ördeklere atıp eğlenirsin, çim sahasında futbol oynarsın, bilardo, tenis vs.vs. Denizi nefistir, denize sıfırdır, havuzu da güzeldir. Resepsiyonun solunda genelde cumhuriyet gazetesi yazarlarının tesis hakkındaki övgü dolu kupürlerini ve tesis hakkında çıkan yazıları panoda görürsün.
  • Arkadaşımın apartı var. Msnde yok şuan gelince sorarım.
  • yeni gittim akyakaya
    çok hoşuma gitti sakin bi yer doğası denizi çok güzel
    bence kesinlikle gidilir
    Azmak çayının kenarında azmak apart diye bi apart var
    biz 4 kişiydik 2 oda 1 salon çatı katında kaldık çok rahattı
    apart gayet temiz ve güzeldi memnun kladık
    bir de kordon apart varmış onu da arkadaşım tavsiye etmişti

şurdan diğer yerlere de bakabilirsin
    www.gokovaotelleri.com
  • Cevabınız için teşekkürler..Yeni gitmiş olduğunuz için taze deneyimleriniz dolayısıyla kafamdaki birkaç soruyu daha yöneltmek istiyorum.

1) Sivrisinek çok var mıydı?

2) Yeme içme için restoranlar yeterli çeşitliliği sunabilecek sayıda mı?

3) Anladığım kadarıyla Akyaka çok tenha bir yer.Akşamları Marmaris'e gezmeye gidilebiliyor, yakın sonuçta.Gidiş dönüş ulaşımları kolay mı her saatte var mı?Mesela gece dönüş en son kaça kadar?

4)Sahil çok kalabalık oluyor mu?

Bu soruları da cevaplayabilirseniz sevinirim.
  • tabi yardımcı olmaya çalışayım
    1) azmaka yakın bi yer olursa sivri ihtimali yüksek ama onlarda akşam üzeri 8.30 9 gibi sıklaşıyormuş 1 saat kadar sonra geçiyormuş istilaları
    gittiğimiz apartta pencere ve kapılarda sineklik vardı sivri konusunda çok sıkıntı yaşamadık yine de kaşıntı ilacı tavsiye ederim her ihtimale karşı :)
    2) pek çok alternatif var biz kırmızı mutfak diye bi yerde yedik oldukça iyi olduğunu soyleyebilirim
    soğuk mezeleri ve zeytinyağlıları şahaneydi ayrıca tavuk balık ve et ızgara çeşitleri var köftesini tavsiye ederim nezih bir mekan
    3) evet biraz sakin yakınıda gökova var ama orası daha tenha muğlaya 20 -25 km sanırım marmarise ise 30 kendi aracımla gittiğim için ulaşım konusunda çok yardımcı olamıyacağım ama gördüğüm kadarıyla muğla-akyaka gökova akyaka minbüsleri vardı
    ayrıca anayola çıkarsanız pek çok yere otobüs bulabilirsiniz
    aparttan anayola servis gördüm ayrıca pamukkale ve kamil koç'un servisle anayola gidiyorsunuz ordan otobüse bindiriyorlar
    marmarise ulaşım konusunda bilgi veremiyeciğim maalesef
    4) pazar gündüz halk plajı çakılıydı zar zor yer bulduk sabah erken gidilrse yer bulunabilir ama biz biraz geç kaldık ayrıca akyakanın batısına doğru çınar diye bir başka halk plajı var orası da oldukça kalabalıktı ama dedğim gibi pazar günleri her yer oyle haftaiçi bu kadar kalablık olacağıın sanmıyorum
    ctesi gece şehir çok kalabalık değildi gördüğüm kadarıyla zaten çok faza yatak kapasitesi yok küçük bir yerleşim sadece pazarları dışarıdan gelen çok insan oluyor

ayrıca;
    gündüz tekne turuna çıkabilirsiniz ayrıca gecede azmakta mehtap turu düzenliyorlar; doğası çok güzel yeşil ve mavi ye doyuyorsunuz küçük bi çarşısı var ama bankamatik,eczane,süpermarket(diasa - şok) gibi temel ihtiyaçlarda sıkıntı yok.

olumsuz olarak diyebileceğim; bahsettiğim gibi sivriler ve gece hayatının çok canlı olmaması bir de nem biraz yüksek geldi bana deniz kıyısında

ben tekrar gitmeyi düşünüyorum şahsen hatta nasipse bi yazlık ilerde :)

umarım yardımcı olabilmişimdir

• Çok teşekkürler.
  • akyaka hakkında düşüncelerimize kaldıgımız yerden başlayabiliriz malum yaz sezonu resimlerde ekelyebiliriz. nereleri tavsiye deriz.

teşekkürler.
  • up
  • Yılda 1 defa hortlatılmış konu

Ben haftaya gidicem inşallah..
    Araştırdım Yücelen Otel en iyi ve en pahalısı..
    Erdem Otel diye bir yer var orada kalıcaz ailecek (eşim ve 2 çocuk) inşallah..
    Geçen yıl Erdem oteli görmüştüm denize yakın diye tercih edicem yoksa başka biri referans olmadı bana..
  • http://www.youtube.com/watch?v=y11o4shMLsU

bu yaz kaydettiğim videolardan biri
  • quote:

Orijinalden alıntı: hulusi

Yılda 1 defa hortlatılmış konu

Ben haftaya gidicem inşallah..
    Araştırdım Yücelen Otel en iyi ve en pahalısı..
    Erdem Otel diye bir yer var orada kalıcaz ailecek (eşim ve 2 çocuk) inşallah..
    Geçen yıl Erdem oteli görmüştüm denize yakın diye tercih edicem yoksa başka biri referans olmadı bana..

merhaba
    erdem oteli nasıl buldunuz tavsiye edermisiniz, veya şurası daha iyi diyebileceğiniz biryer oldumu?
  • Erdem Otelden çok menmun kaldık..
    Otel gayet temizdi..Havuzuda var (her ne kadar çok kullanmasak da çok fazla )
    Otelin odalar aile için dar (2 ve üstü çocuklar için)
    Biz girişte en büyük odayı almıştık (sadece 1 tane var) o yüzden rahat ettik..
    Fiyatı apartlara göre iyi tavsiye ederim..
  • çok teşekkürler
    benimde 1 tane ufaklık var
    marmaris dönüşü 1-2 gece kalmak niyetim
    bakalım bide biz görelim akyakayı
    neymiş, napılırmış, ne yenirmiş, nerde denize girilirmiş
    selamlar
  • Hamle otel var.
  • Azmak kıyısında Tatil Apart var, gayet iyi , sitesinden iletişim numaralarını bulabilirsinizhttp://www.tatilapartakyaka.com
  • Akyaka marmaris veya içmelerde bir veya iki gece 2 ebevny 2 çocuk ile kalınabilecek ucuz bir apart pansiyon tavsiyeniz olabilirmi acaba tşk ederim.
  • Uykum var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • var mıdır Muğla'da bildiğiniz sorunsuz otel , hotel vb.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.