Şimdi Ara

MARMARA TIPTA 3.SINIFA GEÇTİM SORULARINIZI ALABİLİRİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba arkadaşlar zamanında ben de forumda baya bir takılmıştım yapamadığım soruları soruyor ve tavsiyeleri okuyordum hakkını yiyemem o zamanlar forum bana inanılmaz faydalı olmuştu 2016 da girdiğimde 3100 lerde bir sıralamayla Marmara Tıp'ı kazanmıştım tavsiye konusu açacaktım o zamanlar ancak yurt bulma şehir değişikliği vs vs derken açmayı unuttum.Aslında sonuçlar açıklandığından beri konuları sürekli okuyordum fakat bugün 2 3 tane Marmara Tıpla ilgili mesaj görünce kayıt olmaya karar verdim
    Lafı çok uzatmadan konuya gelelim varsa yazmayı düşünen her türlü soruyu sorabilir bu başlık altında.

Herkese iyi forumlar.

• Güncel.
  • 1-Pendik EAH bashekimi basibuyukteki hastanenin ek hastane olacagini bazi bolumlerin orada, bazi bolumlerin pendikte olacagini soyledi. Boyle bir durumda 456da stajlar nerede olacak? 456da bi staj basinuyukte bi staj pendikte olur mu?

2-okuldan memnun musun hocalar kaliteli mi sence?

3-hazirlik okudun mu? dönemin ne kadarı hazirlik okuyor? hazirlik egitimi kaliteli mi?

4- hocalarin ingilizceleri nasil derslerin ne kadari kotu geciyor hocalarin ingilizcesi yetersiz oldugu zaman. Mesela 100 dersten kac tanesi boyle

5-goztepede hazirliga yakin ozel yurtlar var mi, basibuyuk yakinlarinda var mi? fiyatlari nasil kac kisilik odalar

Tesekkurler
  • There and Back Again T kullanıcısına yanıt
    1-Biliyorsunuz ki stajlar hastanede yapılıyoru ve genelde bir staj 2-3 ay sürüyor bu konuyu biz de tartışmıştık arkadaşlarla öğrenci işlerinden sınıf temsilcisine herhangi bir şekilde mağduriyet yaşamayacağımıza dair teminat geldi emin olmamakla beraber söylüyorum sadece duyum misal 4.sınıfta alacağın tüm stajlar bir yerdeyken 5.sınıfta alacağın tüm stajlar bir yerde olur.

2-Hocalar gayet kaliteli bu konuda hiç şüphen olmasın öyle hiçbirinin bilgi yetersizliği veya ben prof. um tarzı egoları yok(Olsa bile bize belli etmiyorlar )

3-Benim İngilizcem iyiydi dilden o sene 216.olmuştum zaten muafiyet sınavını geçtim hazırlık eğitimi hakkında bilgim yok

4-Hocaların ingilizceleri konusunda şöyle diyeyim tabiki Türkçe de anlattıkları kadar rahat konuşamıyorlar ama anlatmak istedikleri her şeyi rahatlıkla anlatıyorlar zaten bir yerden sonra İngilizce sanki ana dilinmiş gibi onlar söylerken anlamaya başlıyorsun sürekli kafadan çeviri yapmana gerek kalmıyor FAKAT ÜSTÜNE BASA BASA SÖYLÜYORUM İLERİDE YURTDIŞINDA ÇALIŞMAK İSTİYORSAN VEYA AKADEMİK KARİYER YAPMAK İSTİYORSAN İNANILMAZ DERECEDE ÖNEMLİ BU OLAY ÇÜNKÜ OKULDA KAVRADIĞIN İNGİLİZCE TIP DİLİNDE KULLANABİLDİĞİN BİR İNGİLİZCE YANİ ÇOK ÇOK İYİ BİR ÇEVİRMEN KOYSALAR ÇEVİRMESİ VEYA KONUŞMASI ONUN İÇİN ÇOK ZOR OLUR

5-Çok değişken fiyat olayı stabil bir fiyat yok okula metroya lüksüne vs vs yakınlığına göre değişiyor ama 1 2 3 kişilik odalı yurtlar mevcut

• Yok mu merak ettikleriniz :)
  • Konu güncel
  • Doğuda tıp okumaktan ziyade batıda tıp okumanın ne avantajları var?Veya sıralamam iyiken ve doğuda yaşadiğımdan neden burada değil de hacettepe ,ege,marmara tıp fakültelerini seçmeliyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fffiled1 -- 5 Ağustos 2018; 16:54:10 >
  • Sence bir üniversite seçimi yaparken o üniversitenin yaşadığın şehre uzaklığı ne kadar önemlidir?

Bunu genel olarak sordum.Özel olarak ise şöyle sorayım.Ben Antep'de oturuyorum. Maraş ve Afyon tıp arasında gidip geliyorum.Sen benim yerimde olsan ne yapardın? Bir de bu 2 üniversitenin eğitimleri hakkında bir bilgin var mı? Teşekkürler şimdiden
  • Doğu akdeniz üni galiba son 3 senede marmaraya gönderiyor bilginiz var mı bu konuda acaba? Ücret ödenmeye devam ediliyor mu yoksa sadece ilk 3 sene mi ödeniyor? Bir de marma üni diploması mı alınıyor?
  • fffiled1 kullanıcısına yanıt
    1. sınıf için ev çok önemli bir faktör değil ancak tus gibi bir sınava çalışırken günde 13 14 saat çalışan intörn tanıdıklarım var evde her şey ayaklarına geliyor eğer yeni açılan bir üniversiteyse kesinlikle yazma ama erzurum ATATÜRK üniversitesi gibi köklü bir üniversiteyse yazabilirsin tabiki ayrıca yurtdışı düşünüyorsan kesinlikle yabancı dille eğitim veren bir okul seç
  • yeniüye75 kullanıcısına yanıt
    evet son 3 sene bizim okulda devam ediyorlar eğer ücretli falan yazdıysan aynı şekilde ücret ödemeye devam ediyorsun anlaşmalı okul çünkü diplomanda muhtemelen bu durum belirtiliyordur yani direk gidip marmara diploması vereceklerini sanmıyorum
  • MrtGrmn1 kullanıcısına yanıt
    evine 10 saat olmasıyla 15 saat olması arası bir fark yok ikisinde de 3 ayda 1 ancak gidersin 1 saatle 10 saat takibi çok etkiler
  • Tipi okurken daha çok hangi konularda zorlandınız? Bazı tanıdıklarım tipi yarim bırakıyorlar veya sürekli ağlayıp yakınıyorlar dedikleri kadar zor mudur?Ben istanbul tıp fakültesini hedefliyorum böyle bir hedefi olan birine vereceğiniz en iyi tavsiye nedir?
  • öncelikle sizi tebrik ediyorum, eğitiminizde başarılar diliyorum hocam

1- Hocam Nöbetler Çok Fazla Diyorlar Doğru mu ?

2- İngilizceyi ilerletmek için tavsiye verir misiniz ?

3- İlerde Yurt dışı isteyen biri için marmara faydalı mı ?

4- TUS'taki başarı nasıl ?

5- Hocam bilginiz varsa bir de şunu sorcaktım diyelim marmaraya gittik hazırlık okuduk daha sonra 1.sınıfa başladık ama yapamadık diyelim daha düşük bır sıralamadı bulunan tıpa merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş yapabilir miyiz ?

biraz fazla oldu ama zahmet olmaz inşallah
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.