Şimdi Ara

marea egsoz fiyatı ve temini

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
12.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • antalyadayım sanırım egsoz yakında değişmesi gerekiyor çok yaması var ver artık tutmuyor. fiyat ve nerelerden alınabileceği ve uygun düzgün montaj yeri hakkında fikri olan varmı internet falanda olabilir teşekkürler

• güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyinder07

güncel
    müdürüm, benim bravada değişecek, komple 800 tl dedi biyer, başkası 250 tl dedi ama yarısına kadar üstelik konvektörmüdür nedir oda yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyinder07

güncel
    müdürüm, benim bravada değişecek, komple 800 tl dedi biyer, başkası 250 tl dedi ama yarısına kadar üstelik konvektörmüdür nedir oda yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ronın2

Alıntıları Göster
    bu sitede fiyatlar uygun bakabilirsiniz

http://www.egzozmarketim.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: tugra87

bu sitede fiyatlar uygun bakabilirsiniz

http://www.egzozmarketim.com/

Alıntıları Göster
    Egzos montajı sıkıntılı bir işlem olmadığından bence sıralamadan bunu kaldır Hüseyin.Egzosu komple mi değiştirmek istiyorsun yoksa orta susturucu veya son susturucuyumu belirtmemişsin.Ben orijinalinde olduğu gibi baskılı egzos al derim diğer soba borusu gibi egzoslara para verme lütfen.Hem görsel olarak hem işlevsel olarak araçlarımız için gerekli olan baskılı model.Brava son susturucu baskılı model 120 liraya almıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ruhumun

Egzos montajı sıkıntılı bir işlem olmadığından bence sıralamadan bunu kaldır Hüseyin.Egzosu komple mi değiştirmek istiyorsun yoksa orta susturucu veya son susturucuyumu belirtmemişsin.Ben orijinalinde olduğu gibi baskılı egzos al derim diğer soba borusu gibi egzoslara para verme lütfen.Hem görsel olarak hem işlevsel olarak araçlarımız için gerekli olan baskılı model.Brava son susturucu baskılı model 120 liraya almıştım.

Alıntıları Göster
    benim aracında değişmesi gerek egzoz patlamıştı teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: goktanglyz

benim aracında değişmesi gerek egzoz patlamıştı teşekkürler

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Mareaların orjinal egzosu Matay tarafından üretilmektedir. Sitesine girip şubelerine vs bakın susturucuların üerinde küçük bir daire, dairenin üzerinde bir ok işaret gibi birşey var birde susturucu üzerinde hangi araç için olduğunu gösteren büyük puntolarla rakamlar var. Bu egzostu komple alın 250-300 TL civarında ve taksit yapanlarda var. Piyasada bu egzost için 500-600 TL isteyenler bile var.Eğer şube bulamazsanız Matay Egzostun müşteri hizmetlerini arayıp sipariş verebilirsiniz. Ben aracıma taktırdım eski egzostu da yaklaşık 125000 km kullandım 9 yıl olmuş. Egzostu siz bile takabilirsiniz.yeter ki kanal bulabilesiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: KenMar

Arkadaşlar Mareaların orjinal egzosu Matay tarafından üretilmektedir. Sitesine girip şubelerine vs bakın susturucuların üerinde küçük bir daire, dairenin üzerinde bir ok işaret gibi birşey var birde susturucu üzerinde hangi araç için olduğunu gösteren büyük puntolarla rakamlar var. Bu egzostu komple alın 250-300 TL civarında ve taksit yapanlarda var. Piyasada bu egzost için 500-600 TL isteyenler bile var.Eğer şube bulamazsanız Matay Egzostun müşteri hizmetlerini arayıp sipariş verebilirsiniz. Ben aracıma taktırdım eski egzostu da yaklaşık 125000 km kullandım 9 yıl olmuş. Egzostu siz bile takabilirsiniz.yeter ki kanal bulabilesiniz.

benim aracımda 2001 model 130000 km de bu yıl değiştirdim eksozu ama orjinal taktırmadım belli sebeplerden dolayı umarım bundanda memnun kalırım dahada susturucular taş gibi duruyor borular cürümüş boru bulup kaynak yaptırabilirsem tekrar takmayı bile düşünebilirm .

• quote:

Orijinalden alıntı: ekek

quote:

Orijinalden alıntı: KenMar

benim aracımda 2001 model 130000 km de bu yıl değiştirdim eksozu ama orjinal taktırmadım belli sebeplerden dolayı umarım bundanda memnun kalırım dahada susturucular taş gibi duruyor borular cürümüş boru bulup kaynak yaptırabilirsem tekrar takmayı bile düşünebilirm .

Alıntıları Göster
    Bendede aynı sorun vardı. Boru parçlandı yerde sürünüyordu. Çıkardım bagaja attım Ertesi gün Ön boruya kadar değiştirdim. 350 tl bayıldıkdan sonra bende feng shui oldu. Ön boruya dokunmadım. Çünkü orda katalitik konvektör var. Eğer muayenede isterlerse bayılcaz artık oda 200 tl civarında. Yani kafadan önden sona kadar 500 çıkar gözden. Ama değiştir tam değiştir. Benden önce arabayı kullanan iyi aile çocuğu reno19 eksozu atmış. Ama ikiside aynı fiyat olduğunu duyunca muhtemelen çıkma almıştır.

Ama şunu söylemek isterim. Egzozcu boruyu tamamen sökünce bir iki ara gazı verdik yok böyle bir ses....
    Neyse marealar sessiz arabalardır. Ses varsa egzosu değiştir bence...

• quote:

Orijinalden alıntı: BARRICADE

Bendede aynı sorun vardı. Boru parçlandı yerde sürünüyordu. Çıkardım bagaja attım Ertesi gün Ön boruya kadar değiştirdim. 350 tl bayıldıkdan sonra bende feng shui oldu. Ön boruya dokunmadım. Çünkü orda katalitik konvektör var. Eğer muayenede isterlerse bayılcaz artık oda 200 tl civarında. Yani kafadan önden sona kadar 500 çıkar gözden. Ama değiştir tam değiştir. Benden önce arabayı kullanan iyi aile çocuğu reno19 eksozu atmış. Ama ikiside aynı fiyat olduğunu duyunca muhtemelen çıkma almıştır.

Ama şunu söylemek isterim. Egzozcu boruyu tamamen sökünce bir iki ara gazı verdik yok böyle bir ses....
    Neyse marealar sessiz arabalardır. Ses varsa egzosu değiştir bence...

Alıntıları Göster
    Konu eski ama yine de sormak istiyorum.
    Araç: Fiat Marea 1.6 Exclusive.

Yakın zamanda egzoz değiştiren var mı acaba? güncel fiyatlar nedir? İşçilik dahil bize kaça patlar egzoz değişimi? Bir de egzozcuya geçenlerde sormuştum, arka egzoz kesinlikle değişmesi gerekiyor dedi, orta egzoz da bitik sayılır, ön tarafın biraz daha gideri var diyor. Komple değiştirmek mantıklı olur mu? Çünkü bir süre sonra ön taraf ta bitecek bir daha egzozcuya gidip 2. kez işçilik vermenin manası yok diye düşünüyorum.

bir arkadaşımızın dediği gibi Marea'nın orjinal egzozlarını Matay üretiyormuş, iyi ama egzozcudaki egzoz borularına baktım, üzerlerinde herhangi bir amblem, marka vs yok. Orijinal ile orijinal olmayanı nasıl ayırt edeceğiz? Orijinal olmayan veya farklı bir araca ait egzozun takılıp takılmadığını nasıl anlarız?

Bilenler yardımcı olursa sevinirim.

• bayarmc B kullanıcısına yanıt
    westar marka egzostu 1 ay önce katalizör hariç komple 300TL' ye değiştirdim. garanti belgesi de verdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarslan724 -- 3 Temmuz 2015; 14:15:13 >
  • sarslan724 S kullanıcısına yanıt
    katalitik konvertor olmadan olmaz ya, yine de teşekkür ederim, nerede yaptırdınız bu arada?
    katalitik konvertör çok pahalı. katalitikle beraber 800-900tl civarında bir rakam çıkartırlar. benim arabanın sağlam olduğu için değişmeye gerek kalmadı. ankara' da emci oto var. mehmet usta yönlendirdi beni. beraber gittik. şaşmaz' daydı ama adı ne dükkanın bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarslan724

katalitik konvertör çok pahalı. katalitikle beraber 800-900tl civarında bir rakam çıkartırlar. benim arabanın sağlam olduğu için değişmeye gerek kalmadı. ankara' da emci oto var. mehmet usta yönlendirdi beni. beraber gittik. şaşmaz' daydı ama adı ne dükkanın bilmiyorum.
    eyvallah hocam, ben istanbul'dayım

benim araç 2003 model, üzerindeki de orijinal egzozu, 12 sene olmuş, bitmiştir artık benimkinin ömrü, muhtemelen değişmesi gerekebilir diye düşünüyorum. ama 800-900 çok dedin, ben burada bi ustaya gitmiştim, hepsi komple 600 civarı tutar demişlerdi bana. (ön+orta+arka egzoz komple) sanırım bu fiyatın içine katalitik konvertör fiyatını dahil etmeden söylediler...

araştırmaya devam edeceğim.
    eyvallah, sağol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayarmc -- 8 Temmuz 2015; 0:01:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bayarmc

eyvallah hocam, ben istanbul'dayım

benim araç 2003 model, üzerindeki de orijinal egzozu, 12 sene olmuş, bitmiştir artık benimkinin ömrü, muhtemelen değişmesi gerekebilir diye düşünüyorum. ama 800-900 çok dedin, ben burada bi ustaya gitmiştim, hepsi komple 600 civarı tutar demişlerdi bana. (ön+orta+arka egzoz komple) sanırım bu fiyatın içine katalitik konvertör fiyatını dahil etmeden söylediler...

araştırmaya devam edeceğim.
    eyvallah, sağol.

Alıntıları Göster
    araştırmalarım neticesinde fiat marea marka aracım için komple egzoz değişimi için 4-5 yere sordum, aldığım fiyatlar 1100-1200 TL oldu.

son olarak bir tanıdık aracılığı ile 1000 TL'ye işçilik vs. herşey dahil fiyat aldım. Düzey egzoz mu, Detay egzoz mu öyle bir yerli marka egzoz takılacak, garanti belgesi vs. veriyor. Montajı yapacak usta da tanıdık ve etrafında düzgün, sağlam iş yapan biri olarak biliniyor.

sizce bu fiyat nasıl? bu markayı bilen var mı? egzoz'da marka kalite vs. çok farkediyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: bayarmc

araştırmalarım neticesinde fiat marea marka aracım için komple egzoz değişimi için 4-5 yere sordum, aldığım fiyatlar 1100-1200 TL oldu.

son olarak bir tanıdık aracılığı ile 1000 TL'ye işçilik vs. herşey dahil fiyat aldım. Düzey egzoz mu, Detay egzoz mu öyle bir yerli marka egzoz takılacak, garanti belgesi vs. veriyor. Montajı yapacak usta da tanıdık ve etrafında düzgün, sağlam iş yapan biri olarak biliniyor.

sizce bu fiyat nasıl? bu markayı bilen var mı? egzoz'da marka kalite vs. çok farkediyor mu?

Alıntıları Göster
    benimde orta susturucu gitmiş

bizim burda sanayti var öyle pek egzozcu yok garantilimi diye soracam
    200 tl dedi takması dahil

150 tl imiş orta susturucu

yerli yan sanayi markaya hiç okadar para verme katalizörde dahilmi birde yetkili servisten fiyat al
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekek

yerli yan sanayi markaya hiç okadar para verme katalizörde dahilmi birde yetkili servisten fiyat al

Orijinal egzozu katalizör hariç orta ve arka egzoz ikisini toplam 450 TL'ye değiştirdim, Orijinal Matay egzoz'un yetkili bayisinde değiştirdim, zaten piyasada yan sanayii egzozlar için de en ucuz 430 tl fiyat vermişlerdi, 20 tl için yan sanayi taktırmadım.
    iyi yapmıssın güle güle kullan
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.