Şimdi Ara

Marantz pearl lite

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Marantz Pearl Lite amfi marantz cd6004 marantz 7004 network playerim var ancak daha hoparlor ve kablo almadim.
    Tecrubeli arkadaslardan hoparlor tavsiyesi rica ediyorum. Aklimdaki alternatifler kef q700/900, ma rx6/8, dali ikon 6/7, klipsch rf82.
    Daha cok jazz, blues tarzi muzikler dinliyorum ve genel olarak bass, davul seslerini seviyorum. Hoparlor butcem 3000-4000 tl arasi.

Birde 2 hafta sonra yurtdisina gidecegim yukaridaki sisteme gore fiyat performansi cok iyi olan kablolar onerebilirmisiniz? İngilterenin daha ucuz olacagini dusunuyorum. Dogrumudur?

Cok tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok tecrübeli değilim ben ama kullancağınız ortam 20 metrekareden büyük değilse klipsch palladium serisinine bi bakın derim :)

• Yer 50m2 ve yanilmiyorsam palladium serisinin fiyatlari cok yuksek.

• 50 metre kare ise evet çok pahalı olur. Dalilerin duyduğuma göre başarılı ama alt frekanslarda brz eksik olduğunu biliyorum. Ama duyduğuma göre bu yazılanlardan fln. İstersen yanına bi cd al demo yap dali serileri ile

• Bir onemli konuda kablo. Van der hullara bakiyorum ama daha hangi serisi iyidir. fiyat performansi daha iyi olan markalar varmidir bilmiyorum.

• Up

• Benim genel okuduklarıma göre gümüşler yüksek frekansları daha çok parlatıyo. Bunun dışında kablo kesiti vs düz mantık hemen hemen. Bi-wire olayını da büyük bir üstaddan bizzat telefonda dinledim anladığımı sanıyorum sana da anlatırım bilmiyor isen.

• Sonus Faber Venere 2.5 ........

Marantz pearl lite Marantz pearl lite

• Sonuslar cok guzellermis...
    Trde kim satiyor bunlari biliyormusunuz?

Birde ikon7, rx8 ve kef q900u sorunsuz besleyebilirmi Marantz pearl lite?

• quote:

Orijinalden alıntı: warwick83

Sonuslar cok guzellermis...
    Trde kim satiyor bunlari biliyormusunuz?

Birde ikon7, rx8 ve kef q900u sorunsuz besleyebilirmi Marantz pearl lite?

Sonus Faberleriwww.canhifi.com satıyor Beşiktaşta yerleri. Sonus Faber'in Venere 2,5 serisi bu resimdekiler tasarım anlamında çok başarılı. Ayaklı 1,5 olanıda var. Sonus Faber aynı zamanda Pagani'nin araç içindeki speakerlarınıda yapıorlar.

Kef Q serisi yerine R serisine geçiş yap derim bütçen uygunsa üzerinde Uni-Q diye referans serilerinde kullandıkları mini driver ile powerdriveları var süper çalıyorlar

Marantz Pearl Lite yazdığın bütün speakerları sürer. Clipsy geç çöpe at natural sound'u yok parlak ses alırsın. Jazz-Blues dinliyorsan şayet daha çok natural ses verebilecek düzeydeki speakerlara yönelmeni tavsiye ediyorum. Rx8'den kastın monitör audio ise oda kef kadar iyidir. Bütçem kısıtlı diyorsan F/K performansı en iyi ürün bu bağlamda Polkaudio Rti serisi var A7'si yada A9'u derim dinlemeden karar verme derim. Gerçek ağaç ayrıca...

• Ayrıca kablo almak için Ingiltere Türkiye'ye oranla daha pahalı...
  • Ben de sizin yazdığınız seçeneklerde bütçeniz yeterse Dali ikon 7 ve MA RX8 üzerine yoğunlaşın derim.
    Sonus Faberler gerçekten çok iyi hoparlörler. Ben çok sevdim
    Hoparlör kablosunda Audioquestin bütçenize uyan serilerinden bakabilirsiniz.
  • ELAC FS187

Marantz pearl lite
     Marantz pearl lite

• USHER Mini Dancer One Diamond

Bu hoparlörleri Extreme de Pearl Lite ile dinledim gerçi 6.000 USD 'lik kablolar bağlıydı ama güzel eşleşmişti tavsiye ederim... Marantz pearl lite
     Marantz pearl lite

• Audiophile.org da elektrocompaniet prelude floorstand hoparlor var 2500 tl ve pazarlik da yapilabilir sesi ve performansi tam anlamiyla etkileyici ve siradisi.. klipsch - ma - focal - gibi artık duydukca sinirleri kaldiran ve sıradan fabrikasyon olan bir urun de degil..Düşünün derim.. Bunu dusunmez iseniz de o butceyle yine alinacak bir cok hoparlor var.

• Elac ve polk audio rti a9 baya iyi gozukuyor ama bunlar ikon 7 den kesin daha iyimidir. Polk audio daha cok sinema hoparloru gibi anlatilmis nette. Stereo dinleyenler varmidir?

• Bu noktadan sonra sevdiginiz albumleri alip bu hoparlorleri dinleyebiliceginiz istinye maslak emirgan ucgeninde timpani,extreme ve actuel power magazalarinda demolar yapin derim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HI-DEF-MAN -- 3 Nisan 2013; 21:01:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: warwick83

Elac ve polk audio rti a9 baya iyi gozukuyor ama bunlar ikon 7 den kesin daha iyimidir. Polk audio daha cok sinema hoparloru gibi anlatilmis nette. Stereo dinleyenler varmidir?

Stereo da ikonun yanından geçemez polkaudio rti serisi

• Biraz yukarıda bahsettigim Prelude psf-1 in fiyatı 1800 tl'ye dusmus kapanin elinde kalmasi lazim ama hala alan cikmadi acaba 4ohm oldugu icin mi yoksa marka takintisi mi yapiyor insanlar anlamadim kuvvetli ve torklu bir amplim olsa gozum kapali alirdim sifiri da yaklasik 4500tl imiş.. Kabinin yan duvarlarinin kalinligi 24mm yani cift kat yapmis adamlar..

• Hazir burada konu açılmışken Stereo'da ikondan daha iyi hangi modeller var Eray sen cok demo yapmistin zamaninda bilirsin?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.