Şimdi Ara

MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu) (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.248
Cevap
42
Favori
128.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Marantz SR6011 amfime Klipsch RF82-II , Klipsch RC62 bağlayacağım kablo tavsiye edebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tw1s

Marantz SR6011 amfime Klipsch RF82-II , Klipsch RC62 bağlayacağım kablo tavsiye edebilir misiniz?

Merhaba. Uygun fiyatlı ve kaliteli kablo istiyorsanız Inakustik veya Acoustic Research olabilir. (2x2.5 Tavsiyemdir.)

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 8 Ocak 2018; 22:22:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tw1s

Marantz SR6011 amfime Klipsch RF82-II , Klipsch RC62 bağlayacağım kablo tavsiye edebilir misiniz?

Seçenek çok , bütçe önemli.

• merhaba arkadaşlar pek ilgili k0nu bulamadığımdan buraya yazmak istedim.marantz sr5300 ikinci el bir amfi ile hk avr 132 arasında kaldım.aslında marantz müzikde dinlme açısından daha önde diye biliyrum.fakat yabancı sitelerde vide0 anahtarlama y0k diy0r.dvd ve tv arası geçiş y0k diy0r.şimdi 0 kısmıda cok önemli değil dvd kullanmayacağım ama ben aynı anda tv ve laptop bağlayacam.yani sürekli kablo tak çıkar yapmadan tv ve laptop arasında geçiş yapabilirmiyim bu cihazlarda.
  • Selamlar, bu durumla karsilasan oldu mu? Ilk kurulumda hic bir sikinti yoktu. Daha sonra tekrar bir calibrasyon yapmak istedim. Surekli bu hatayi veriyor. Model 5012.

• Ön sol hop arkasındaki mesafe uygunmu ,bu konu ile daha önce denonda karşılaşan arkadaşlarımız olmuştu o başlıga bir göz atın isterseniz,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Duff MC ® kullanıcısına yanıt
    Cihazın arkasındaki hoparlör bağlantı terminaline bağladıgınız hoparlörlerin kablolarının ters bağlandığında olaşan hatadır. Örneğin avr'nin kırmızı renkli terminal çıkışını hoparlörün siyah terminal girişine bağladığınızda oluşur. Bağlantılarınızı kontrol edin ancak bazı durumlarda özellikle bipolar yapıda hoparlör kullanıyorsanız, dogru bağlantı yapsanız bile bu hata ile karşılaşabiliyorsunuz.Bağlantılar düzgün olmasına karşın hata devam ederse bu aşamayı atlayıp kuruluma devam edebilirsiniz, herhangi bir sıkıntı olmaz.
  • Cevaplar icin tesekkurler.

@sector8376 Energy CF-70 onler. Dedigim gibi ilk kurulumda boyle bir hata yoktu, baglantilar da duzgun. Zaten kalibrasyona devam ediyor yine de.

@hunhun34 Bu sorun olabilir. Biraz yaklastirdim kolonu. ilk firsatta deneyecegim.

Bir de sunu buldum >>https://audyssey.zendesk.com/hc/en-us/articles/212341603--Phase-error
  • Duff MC ® kullanıcısına yanıt
    kimseden cevap yok.harika bir forum
  • noneed1982 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz konu hakkında kimsenin fikri yoktur belki de !

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Bahsettiğiniz konu hakkında kimsenin fikri yoktur belki de !

Burası devlet daire yazanlarda devlet memuru saniliyor sasıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: noneed1982

merhaba arkadaşlar pek ilgili k0nu bulamadığımdan buraya yazmak istedim.marantz sr5300 ikinci el bir amfi ile hk avr 132 arasında kaldım.aslında marantz müzikde dinlme açısından daha önde diye biliyrum.fakat yabancı sitelerde vide0 anahtarlama y0k diy0r.dvd ve tv arası geçiş y0k diy0r.şimdi 0 kısmıda cok önemli değil dvd kullanmayacağım ama ben aynı anda tv ve laptop bağlayacam.yani sürekli kablo tak çıkar yapmadan tv ve laptop arasında geçiş yapabilirmiyim bu cihazlarda.

Laptop u Marantz a hangi bağlantıyla bağlamayı düşünüyorsunuz ona göre yardımcı olmaya çalışayım. Bende sr7400 var, uzun süre kullandım, kıyamadığımdan satmadım duruyor hala, oradan yola çıkabilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • noneed1982 kullanıcısına yanıt
    Benimle ilgili kismini anlamadim?

Zira benim soruma cevap geldi ve hatta ben de konuyla alakadar girdim. Sorunum cozuldu duvardan uzaklastirinca. Bunu merak ettiyseniz tesekkur ederim :)
  • kenai kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocam cevap için,çıkış konusunda eski müzik seti gibi aux,video in vb in çıkışlardan birine bağlamak istiyorum.şuan ki 3.5ml laptoba giden uc cihaza giden de çift jak uç şeklinde sorunsuz kullanıyorum,fakat eski sony müzik seti oldugu için tek in çıkışı var haliyele tv ve laptop kullanırken tak çıkar uğraştırıyor.amfide birsürü çıkış var mantıken tv ve laptobu aynı anda kullanırım diye düşündüm,bu marantz sr5300 ve harman kardon avr 132 arasında kaldım.hk da total harmonık bozulma daha az %7 marantzda %8 ama forumlarda marantz avr lerin sesi yumuşak güzel deniyor genelde,o yüzden sizlerin fikrini alayıö istedim,saygılar

• Arkadaşlar selamlar;

SR5011 ve polk audio Rti a7 Kule, csi a5 center, t15 surround bookshelflerimle ile hayatıma mutlu mesut devam ediyorum. şu anda front kolonlarim sr5011 e bi-amp olarak bagli ve sinema sistemimi 5.1 olarak kurmus durumdayim sinema icin yeterli bir performans var.

Ancak müzik dlnleme kalitemi arttirmak icin sisteme stereo amfi eklemek gibi bir planım var, tabiki stereo amfi de marantz olacak

AVR min front için olan preout çıkışından sinyali alarak stereo amfiye girip front kolonlarimi stereo amfiden sürerek müzikaliteyi arttirmak istiyorum. Pm 7004 ve pm8005 modellerden malum sitede satılık var. Pm8005 de ekstra olarak bir adet POWER AMP DIRECT IN diye bir giriş var pm7004 de bu giriş yok. Diyelim ki ben pm7004 ü satin aldim ve Sr5011 den front preout çıkışını getirip pm7004 un herhangi bir aux girişine bağladım bu şekilde yapılan bir bağlantı ile istediğimi yapmış olur muyum. Açıkçası pm8005 de bulunan POWER AMP DIRECT IN girişinin normal aux girislerine göre farkı nedir anlayamadım. Pm8005 in data seferinde POWER AMP DIRECT IN girişinin kullanarak sinemsinema amfinize bağlayabilirsiniz diye yaziyor yanliz bu modelin fiyatı pm7004 e göre oldukça pahalı lstedigimi yapmak için pm7004 bana yeterli olur mu yoksa pm8005 de bulunan bu POWER AMP DIRECT IN girişine gerçekten ihtiyacım var mi ustadlarimizdan beni aydinlatmalarini rica ederim.

• Birde tabi stereo amfi aldığımda front kolonlarimi yine Bi-AMP olarak bağlamak da istiyorum pm8005 de bu bağlantıya olanak var ancak pm7004 de bu imkan yok nasıl bir karar versem bilemiyorum direk baglanti olsa cok fark eder mi yada 7004u alip bi-wire a da donmek bir secenek olabilir, anlayacaginiz kafalar karisik :)) fikirlerinize ihtiyacım var. Stereo amfi için başka model tavsiyelerinize de açığım...

• Bu arada benim evim apartman dairesi cok fazla güce ihtiyacım yok bu istediğim opsiyonlari karşılayan başka bir model de tavsiye edebilirsiniz ama marantz in bu PM serileri bana güzel cihazlar gibi geldi tabi sesini hiç tecrübe etmedim ancak görünüş olarak da SR5011 le takım olabilir bu da önemli. Yani 5005 ve 6004 serileri de bana aynı imkanları sağlayabilir derseniz onlara da açığım önemli olan en makul fiyata en güzel stereo deneyimini elde edebilmek.

• quote:

Orijinalden alıntı: good_enemy

Arkadaşlar selamlar;

SR5011 ve polk audio Rti a7 Kule, csi a5 center, t15 surround bookshelflerimle ile hayatıma mutlu mesut devam ediyorum. şu anda front kolonlarim sr5011 e bi-amp olarak bagli ve sinema sistemimi 5.1 olarak kurmus durumdayim sinema icin yeterli bir performans var.

Ancak müzik dlnleme kalitemi arttirmak icin sisteme stereo amfi eklemek gibi bir planım var, tabiki stereo amfi de marantz olacak

AVR min front için olan preout çıkışından sinyali alarak stereo amfiye girip front kolonlarimi stereo amfiden sürerek müzikaliteyi arttirmak istiyorum. Pm 7004 ve pm8005 modellerden malum sitede satılık var. Pm8005 de ekstra olarak bir adet POWER AMP DIRECT IN diye bir giriş var pm7004 de bu giriş yok. Diyelim ki ben pm7004 ü satin aldim ve Sr5011 den front preout çıkışını getirip pm7004 un herhangi bir aux girişine bağladım bu şekilde yapılan bir bağlantı ile istediğimi yapmış olur muyum. Açıkçası pm8005 de bulunan POWER AMP DIRECT IN girişinin normal aux girislerine göre farkı nedir anlayamadım. Pm8005 in data seferinde POWER AMP DIRECT IN girişinin kullanarak sinemsinema amfinize bağlayabilirsiniz diye yaziyor yanliz bu modelin fiyatı pm7004 e göre oldukça pahalı lstedigimi yapmak için pm7004 bana yeterli olur mu yoksa pm8005 de bulunan bu POWER AMP DIRECT IN girişine gerçekten ihtiyacım var mi ustadlarimizdan beni aydinlatmalarini rica ederim.

8005'deki Power Amp Direct girişi, stereo amfideki pre katını iptal eder. Yani stereo amfideki ses açma kapama tuşları iptal olur. Stereo amfi tam güç çalışır. Bu durumda ses kontrolü buraya bağlanan kaynak üzerinden yapılır. Yani sizin durumunuzda sesi tamamen AVR üzerinden yönetmiş oluyorsunuz.

7005'de power amp girişi olmadığı için normal girişlere bağlantı yapınca AVR'den gelen ses bir de stereo amfinin presi tarafından ellenmiş oluyor. Bildiğiniz üzere bu istenmeyen bir durum ama daha önce Marantz 6005'i bu yöntemle kullandım. Seste çok bir fark oldumu derseniz sinemada pek anladığımı söyleyemem.

Ama pre katı iptal olmayınca kullanım bir tık daha zor oluyor. Çünkü AVR'nin pre out çıkışlarının seviyes biraz daha düşük oluyor. Bu durumda stereo amfiye bağlı başka bir kaynakta sesi %15-20 seviyesinde açarken, AVR'yi bağladığım video girişinde sesi %50-60 gibi açmak durumunda kalıyordum. Tabii ara sıra ses çok yüksek seviyedeyken unutup diğer girişe geçince bir anda çok yüksek bir ses çıkıyordu. Ama bu durum, 2 senelik kullanım süresinde toplamda 5-6 kere olmuştur.

Eğer sistemi genelde siz kullanıyorsanız çok sıkıntı olmaz ama evde başkaları da kullanıyorsa onlar bu detayı atlayabiliyor. Misal eşim plak çalayım derken birkaç kez ortalığı inletti :-)

Bunun dışında eğer bütçe konusunda çok büyük bir sıkıntı olmayacaksa mümkün olduğunca üst seviye bir stereo amfi her zaman daha iyidir. Ve de kullanım kolaylığı ve doğruluğu açısından power amp girişi olması da avantaj.

Bu arada bu power amp girişi, home theatre (ht) by pass olarak da adlandırılıyor. Bildiğim kadarıyla 4 bin TL civarına Naim'in ht by pass'lı amfileri de 2.el bulunabiliyor. Naim Nait XS gibi.
    Yada şu an benim kullandığım HT by pass girişli Roksan Kandy K2 gibi modellere bakabilirsiniz.
    https://www.stereophile.com/integratedamps/roksan_kandy_k2_integrated_amplifier/index.html

Ve de Amazon.de'de 8005'in sıfırı 1150 €.
    https://www.amazon.de/Marantz-PM8005-N1SG-PM8005-RMS-70-W-Dor%C3%83%C2%A9-Argent/dp/B00H7IIZSC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1518768721&sr=8-1&keywords=marantz+pm8006

• 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.