Şimdi Ara

Maltepe nasıl bir yer? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43
Cevap
0
Favori
20.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başıbüyük taraflarına çıkmazsan iyi, bayağı kötü kürtler ve apaçilerle dolu bu tipler hafta sonları sahile inebiliyor tabi,genelde başıbüyük sınırını geçmezler.Onun dışında iyi güzeldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Relative Minors -- 8 Mayıs 2012; 11:30:15 >
  • E5'den alt kısmı iyidir. Ancak üst kısmı anadolu yakası uyuşturucu ve hırsızlık çetelerinin cirit attığı yerlerin başında gelir. Gerçi alt kısım sahilde de hayat kadınları ayağı var tabi. 2-3 yıldır Maltepe'de gece mesailerinde de çalışıyorum, Pendik, Kartal bile Maltepe'den daha yaşanılabilir bir yer bunu rahatlıkla söylerim. Mecbur değilsem de sittin sene maltepe'de oturmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tam_Türk

quote:

Orijinalden alıntı: Espa

sahil kısmı güzel. al bisikletini kadıköy yap.

Ovv bu iyi oldu.

Orda iyi dershane var mı beyler mezunlar için?

Maltepe dersane semti de denilebilir.Bağdat Caddesi üzerinde neredeyse sokak başı dersane bulunmakta.Sahilde genellikle böyle güzel havalarda piknik yapan aileler olur.Sahili güzeldir.Semt olarak sakindir.Arkadaşın dediği gibi E5 üstü,gülsuyu taraflarına işin düşmedikçe uğramanı da tavsiye etmem.

• Dershaneye gidiyorum haftasonları maltepeye güzel yer diyebilirim ama cok bişeyi yok cami nin oldugu yerler marketlerle dolu aşağıda nulapark var sahili iyidir cafeler pahalı ama güzeldir migros taraflarında burger pizza hut fln bide dandirik karting var öğrenci yere gibi bi yer ;)
    apachi tipler cok ama sen ellemezsen bişi yapmazlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dolucana -- 8 Mayıs 2012; 11:56:49 >
  • basıbüyük stayla gülsüyü stayla buralar ünlüdür e5 in üst tarafında sittin sene oturulmaz küçükyalı süper yer ama
  • süreyyapaşa,küçükyalı,idealtepe ve sahil kesimi çok iyidir cafeler falan güzel e 5 in üst tarafı pek iyi değildir.
  • Doğduğumdan beri Maltepe'de yaşıyorum tabiki öyle ahım şahım güzellikte bi yer değil ama kötü bi yerde değil bence. Merkez kısmı, bağdat caddesi boyunca uzanan taraflar ve sahili güzeldir. Özellikle sahilde şuan her taraf cafe dolmuş vaziyette istemediğin kadar var. Haftasonları baya kalabalık olur özellikle sahil tarafları. Dershane bakımındanda bir sürü dershanesi mevcut. Arkadaşların dediği gibi başıbüyük,gülsuyu tarafları sakat yerleridir zaten merkezle alakası yoktur oraların maltepenin üst tarafları oluyo oralar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cehennemden_Cennete

E5'den alt kısmı iyidir. Ancak üst kısmı anadolu yakası uyuşturucu ve hırsızlık çetelerinin cirit attığı yerlerin başında gelir. Gerçi alt kısım sahilde de hayat kadınları ayağı var tabi. 2-3 yıldır Maltepe'de gece mesailerinde de çalışıyorum, Pendik, Kartal bile Maltepe'den daha yaşanılabilir bir yer bunu rahatlıkla söylerim. Mecbur değilsem de sittin sene maltepe'de oturmam.

Anladım hocam teşekkürler.

Bu arada Mardinden geliyorum babam İl Emn Müd. yard. olarak görev yapacak ovv yeah
  • maltepemize sahip çıkalım

18 yyıldan (18 yaşındayım ) beri maltepede oturuyorum ve maltepe şuan anadolu yakasının enlerinden biridir.
    Her türlü şeyi yapabilirsin. Sahile git yürüyüş yap git voleybol oyna git basket oyna git tenis oyna git bisiklet sür git sevgilinle dolaş sahildeki kafeler zaten efsane hanedan,palace,leylandi vs vs
    ve metro sayesinde heryere kolay ulaşım yaparsınız. Maltepe Carrefour PARK zaten efsane içeride herşey var yani maltepe de isticeğin herşey var yok sa ile metroya bin git 10 dakikanı almaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fathwow -- 24 Aralık 2014; 11:18:01 >

• Cehennemden_Cennete kullanıcısına yanıt
    Peki 60 seneden sonra?

Maltepe de eğer minibüsyolu ve alt tarafında oturmayacaksanız uğramayın bile. Kira ya falan çıkacaksanız aynı bedellere küçükyalı idealtepe civarında da ev bulursunuz.
  • Fındıklı, Atatürk cd, Zümrütevler nasıldır ?

1+1, 2+1 ev bakıyorum da. En önemli şey sağa sola ulaşım şu anda.
  • Maltepe, Gülsuyu, Zümrütevler falan hep bana güzel gelmiştir. Bütün duvarlar yazılı, insan kendisini Yunanistan'da hissediyor.
    İnsanlar sıcak, bilinçli insan, kitap okuyan sayısı nispeten fazla. Ama istanbul işte....
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilm-i yorum

Fındıklı, Atatürk cd, Zümrütevler nasıldır ?

6 yıldır Fındıklı da oturuyorum. 6 yıl önce burası toz toprakken şuanda her yerde binalar yükseldi. Baya gelişti yani. Atatürk caddesinden Kadıköy'e, Üsküdar'a vs. devamlı otobüsler geçiyor. Hemen yukarıda Hancıoğlu caddesinden de minibüsle 15-20 DK'ya Maltepe merkeze gidebilirsin. Varsa sorun daha cevaplarım.
  • Çok mal bi tepe.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grimmjow Jaggerjack

quote:

6 yıldır Fındıklı da oturuyorum. 6 yıl önce burası toz toprakken şuanda her yerde binalar yükseldi. Baya gelişti yani. Atatürk caddesinden Kadıköy'e, Üsküdar'a vs. devamlı otobüsler geçiyor. Hemen yukarıda Hancıoğlu caddesinden de minibüsle 15-20 DK'ya Maltepe merkeze gidebilirsin. Varsa sorun daha cevaplarım.

Doğrudur çünkü ilanlara baktığımda acayip çok sıfır ev ilanı var. Ben de onlardan birinde tutmayı düşünüyorum.
    Geniş 2+1'ler baya var.
    Sadece çekincem ulaşımdı. Konuya bakınca çevresini de bir sorayım dedim. İt kopuk yoktur heralde o çevrede ? Gülsuyu'na pek inmeyin diyorlar Gerçi orası uzak mı kalıyor bilemiyorum da.

• quote:

quote:

quote:

Doğrudur çünkü ilanlara baktığımda acayip çok sıfır ev ilanı var. Ben de onlardan birinde tutmayı düşünüyorum.
    Geniş 2+1'ler baya var.
    Sadece çekincem ulaşımdı. Konuya bakınca çevresini de bir sorayım dedim. İt kopuk yoktur heralde o çevrede ? Gülsuyu'na pek inmeyin diyorlar Gerçi orası uzak mı kalıyor bilemiyorum da.

Şöyle söyleyeyim. Fındıklı dağın üzerine kurulmuş bir yerdir, o yüzden çok yokuş var. İnşaatlar hiç bitmiyor her yerden yeni binalar yükseliyor, 4 katlı hepsi. İt kopuk her yerde olduğu gibi burada da var. Son durak diye bir yer var burada o tarafta apocular var, hemen yan mahalle başıbüyükte ülkücü doludur mesela. Arada geceleri torpil mi ne patlatıyorlar silah sesi gibi çıkar o biraz korkutabilir. Hatta bir ara çok havai fişek patlatıyorlardı ilk zamanlar ben bomba sanıp yere yatmıştım.
    Gülsuyu konum olarak yakın ama ulaşım olarak sıkıntıdır fındıklıya. Burada maltepe minibüsüne binip oradan da yeni minibüse falan binmen gerekiyor ama ulaşım konusunda sıkıntı çekmezsin. Yürüyerek bile içerenköy carrefour 15 dakikanı falan alır. Kadıköy, Üsküdar, Maltepe buralar da çok rahat gidersin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Geniş 2+1'ler baya var.

Şöyle söyleyeyim. Fındıklı dağın üzerine kurulmuş bir yerdir, o yüzden çok yokuş var. İnşaatlar hiç bitmiyor her yerden yeni binalar yükseliyor, 4 katlı hepsi. İt kopuk her yerde olduğu gibi burada da var. Son durak diye bir yer var burada o tarafta apocular var, hemen yan mahalle başıbüyükte ülkücü doludur mesela. Arada geceleri torpil mi ne patlatıyorlar silah sesi gibi çıkar o biraz korkutabilir. Hatta bir ara çok havai fişek patlatıyorlardı ilk zamanlar ben bomba sanıp yere yatmıştım.
    Gülsuyu konum olarak yakın ama ulaşım olarak sıkıntıdır fındıklıya. Burada maltepe minibüsüne binip oradan da yeni minibüse falan binmen gerekiyor ama ulaşım konusunda sıkıntı çekmezsin. Yürüyerek bile içerenköy carrefour 15 dakikanı falan alır. Kadıköy, Üsküdar, Maltepe buralar da çok rahat gidersin.

Baktığım evler son durağa yakın diyordu tüh
    Anladım teşekkür ederin.

Zümrütevler vs nasıldır peki bilgin var mı ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Geniş 2+1'ler baya var.

Baktığım evler son durağa yakın diyordu tüh
    Anladım teşekkür ederin.

Zümrütevler vs nasıldır peki bilgin var mı ?

Sıkıntı olmaz gene orada merak etme. Zümrütevlerde yerine göre değişiyor. Bazı yerleri rezalet bazı yerleri güzel işte. :/

• Hoşlandığım kızın yaşadığı yer
  • Şuan iyi gibi hocam ve bütün eski binalar yıkılıp yeni lüks binalar yapılıyor hızlıca en azından geliştiğini söyleyebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.