Şimdi Ara

Malatya’da, okul aidatını ödeyemeyince çocuğu anaokulunda atılan baba isyan etti. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
9.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: barcan61

yav kreşler ücretli anaokulları nasıl ücretli oluyor? bir insanın yeteneklerını keşfetmesinin en büyük artısı olduğu dönem anaokuludur arkadaşım !
    Anaokulları her zaman ücretliydi, geçen me bakanı açıklama yaptı, çalışma başlatmışlar bi kaç seneye anaokulları ücretsiz ve mecburi olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-E-K-

paran yok çocuğun var xD
    Kafan var beynin yok! Kalbin var vicdanın yok!

• aşağılayacağına güzel bir cevap versene
    veremeyeceksin galiba xD
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-E-K-

aşağılayacağına güzel bir cevap versene
    veremeyeceksin galiba xD
    Sana yazacağım her mantıklı cümle israftır çünkü anlamazsın o kapasite yok!

• quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Bu tarz durumlarda esneklik yada maddi duruma göre kolaylık yapılabilir. Fakat burada bir sıkıntıyı konuşurken, sıkıntının aslını atlamak doğru değil...

İnsanımız yetiştiremeyeceği ve gerekli imkanları sağlamakta zorlanacağı çocuğu dünyaya getirip, karşılığında ne olmasını bekliyor ? Hadi okul idare etti, çocuğun diğer ihtiyaçlarında ne olacak, o çocuk bu gidişle zaten çoğu şeyden mahrum kalacak. Tamam devlet destek olsun, gerekli şartları oluştursun fakat şartlar gerçekler ortada, buna rağmen devlete güvenerek çocuk yapılmaz.

Buradaki vatandaşın temel sebebini ve gerekçesini bilmiyorum, fakat bu durumu çokça görüyorum. Bunu çocuk değilde araba üstünden konuşalım, gidelim bayiden krediyle araba alalım fakat ödemeyince elimizden arabayı alırlarsa ne yapıyorsunuz diyerek bayi müdürünü çekelim ? İşin içinde çocuk olunca duygular dahil oluyor, fakat bunlar hayatın gerçeği...
    Bu nasıl bir örnek!senin devletin 600000 kişiye ücretsiz araç dağıtsa ve sen aracını parası ile alıp bir süre geciktirdiginde aracın elinden alınırsa sende tepki gosterirsin.Benim ülkemin vatandaşı çocuğunu okutacak 90 tl bulamayıp elin 600000 arabi bedava eğitim görüyorsa bu ülkede kendi vatandaşımız ne duruma sokuluyor anlasiliyordur sanirim

• drejtc kullanıcısına yanıt
    Allah Allah ben bundan 16 yıl önce bedava gitmişim , devlet okulunun anaokulu da bedava hocam kim diyor paralı diye ?

• quote:

Bu tarz durumlarda esneklik yada maddi duruma göre kolaylık yapılabilir. Fakat burada bir sıkıntıyı konuşurken, sıkıntının aslını atlamak doğru değil...

İnsanımız yetiştiremeyeceği ve gerekli imkanları sağlamakta zorlanacağı çocuğu dünyaya getirip, karşılığında ne olmasını bekliyor ? Hadi okul idare etti, çocuğun diğer ihtiyaçlarında ne olacak, o çocuk bu gidişle zaten çoğu şeyden mahrum kalacak. Tamam devlet destek olsun, gerekli şartları oluştursun fakat şartlar gerçekler ortada, buna rağmen devlete güvenerek çocuk yapılmaz.

Buradaki vatandaşın temel sebebini ve gerekçesini bilmiyorum, fakat bu durumu çokça görüyorum. Bunu çocuk değilde araba üstünden konuşalım, gidelim bayiden krediyle araba alalım fakat ödemeyince elimizden arabayı alırlarsa ne yapıyorsunuz diyerek bayi müdürünü çekelim ? İşin içinde çocuk olunca duygular dahil oluyor, fakat bunlar hayatın gerçeği...
    Allah rızkını verir,yok evlendiniz çocuk yapsanıza boş boş ne duruyon mürüvvetini göremedim elalem ne der bir sorunuz mu var kısır mısınız bu gibi şeyler ana babanında ittirmesi bilinçsizlik ile her evlenen çift fix 1 çocuk yapıyor doğuya doğru bu sayısı minimum 3+ oluyor ve niteliksiz kambur bir nesil oluşuyor.Hani diyorlar ya türkiyede genç nesil çok evet çok ama boş nesil işte başıboş sistemsizlikler içine atılmış ana babadan mahrum kendi haline bırakılmış nesiller düşün bunlar geleceğin potansiyel ana babaları olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 17 Kasım 2018; 1:37:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: haliTR3

Bu nasıl bir örnek!senin devletin 600000 kişiye ücretsiz araç dağıtsa ve sen aracını parası ile alıp bir süre geciktirdiginde aracın elinden alınırsa sende tepki gosterirsin.Benim ülkemin vatandaşı çocuğunu okutacak 90 tl bulamayıp elin 600000 arabi bedava eğitim görüyorsa bu ülkede kendi vatandaşımız ne duruma sokuluyor anlasiliyordur sanirim

Alıntıları Göster
    Üstat ne güzel örnek vermişsin böyle bir sisteme sahip devleti görüyoruz, bende bu devlete güvenip çocuk yapmayın diyorum. Tamam kağıt üstünde haklısın fakat bu haklılık o çocuğu okutmuyor.

Neyin ne olacağı belli olmayan ülkede çocuk yetiştirmeye cesaret ediliyorsa bunun güvencesi devlet olmamalı, yoksa ne eğitimi ne hakları elinde olur.

Bunlar acı gerçekler, doğru mu değil fakat gerçekler bunlar hocam

• Devlet böyle diye çocuk yapmayalım bencede doğru ama eksik bir düşünce hocam.ben çocuk istiyorsam öncelikle gerekli şartları sağlayıp saglayamayacagima bakarım.bizim gibi kısa vadeli politika ile yönetilen ülkelerde devlete güvenip zaten bişi yapmak çok zordur.bugün eğitim sisteminde güzel bir adım atilabilirken yarın o adımı boşa çıkaracak başka bir adım atilabiliyor.600 bin arabi okutacagina 600 bin kendi çocuğuna bu imkanları sağlamak varken devletin araplasma politikasının sonuçlarından birini görüyoruz.iki gün sonra kendi partilerini kurup bizim ülkemizde hak iddaa edeceklerini de es gecmeyelim

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8643D86AA

anaokulları zaten aylık ücretli devlet okullarındada

konu nerden nereye çekilmiş.boş haber
    Anaokulu Türk vatandaşlarına ücretli.

Ortalama aile başı 4 çocuk düşen Suriyeli ailelere bedava.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drejtc

Anaokulları her zaman ücretliydi, geçen me bakanı açıklama yaptı, çalışma başlatmışlar bi kaç seneye anaokulları ücretsiz ve mecburi olacak.

Gecen yine ucak urettik ucuyoruz

Fazla kknusma da suri kardeslerinin bedava egitimleri icin yemeginden sosyal yasamindan ve oyun koleksiyonundan kesinti yap bakalim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oğuzhaan

Allah Allah ben bundan 16 yıl önce bedava gitmişim , devlet okulunun anaokulu da bedava hocam kim diyor paralı diye ?
    Benim yeğenim gitti geçen sene para aldılar devlet okulundan,

Bu nasıl biliyonmu anaokulu zorunlu değil ya isteğe bağlı hani bu yüzden müdürler velileri yoluyor sanırım, demekki sana mahmut hoca denk gelmiş bize tüccar

• Oğuzhaan kullanıcısına yanıt
    Su an ucretli. Detaylarina `Milli Egitim Bakanligi Okul Oncesi Egitim ve Ilkogretim Kurumlari Yonetmeligi`nden bakabilirsiniz.
    Aileler belirlenen aidati odemekle yukumlu.
  • quote:

Bence de haklısınız da çocuk yapmanın ehliyeti, noter işlemi, akreditasyonu falan yok. Bir tane karşı cins bul yeter. Çoğu kültürde ya korunma veya hamilelik sonrası yöntemler bilinmiyor ya da bunlar ayıp/günah sayılıyor. Çocukluğumuzdan beri bize çizilen yol: oku, iş bul, evlen, çocuk yap olduğu için çoğunluğun bu yoldan sapması çok zor.

Ülkede kendi vatandaşımın 2. Sınıf muamelesi görmesine tahammül edemesem de maddi durumu, kültür seviyesi ve eşiyle ilişkisi çok daha iyi olup çocuk yapmayanlar veya en fazla bir çocuk yapanları gördükçe adalete sövmemek elde değil.

Bir de anayasal haklarımızı ve içerdiği değerleri bilmek çok önemli. Sosyal devlet denilen kavram bu durum için var. Eğer siyasi ve günlük yaşantınızdaki tercihiniz bunları yakıp yıkan güruhları tetikliyorsa dönüp kendine bir bakmalı herkes.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 17 Kasım 2018; 12:33:40 >

• okumasın anaokulunda gitmesin. herkesin çocuğu anaokuluna mı gidiyor?
    anaokulu lükstür parasını vermeli.
    kreş sanıp anaokuluna çocuğunu bırakıyor millet.

bizim zamanımızda da anaokuluna giden vardı. biz gidemedik de işsiz güçsüz mü kaldık sanki.

parasızlıktan gerçekten okula gidemeyen çocuklar ve parasızlıktan intihar eden öğretmenler var bu ülkede.

hassasiyet gösterilmesi gereken asıl konular duruyor. böyle konularla duyarsızlığımız artıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chrissrathfield -- 17 Kasım 2018; 13:10:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

Bence de haklısınız da çocuk yapmanın ehliyeti, noter işlemi, akreditasyonu falan yok. Bir tane karşı cins bul yeter. Çoğu kültürde ya korunma veya hamilelik sonrası yöntemler bilinmiyor ya da bunlar ayıp/günah sayılıyor. Çocukluğumuzdan beri bize çizilen yol: oku, iş bul, evlen, çocuk yap olduğu için çoğunluğun bu yoldan sapması çok zor.

Ülkede kendi vatandaşımın 2. Sınıf muamelesi görmesine tahammül edemesem de maddi durumu, kültür seviyesi ve eşiyle ilişkisi çok daha iyi olup çocuk yapmayanlar veya en fazla bir çocuk yapanları gördükçe adalete sövmemek elde değil.

Bir de anayasal haklarımızı ve içerdiği değerleri bilmek çok önemli. Sosyal devlet denilen kavram bu durum için var. Eğer siyasi ve günlük yaşantınızdaki tercihiniz bunları yakıp yıkan güruhları tetikliyorsa dönüp kendine bir bakmalı herkes.

Alıntıları Göster
    Ülkemizi baz aldığımızda olması gerekenler ve olabilecek durumlar arasında uçurum olabiliyor. Bu düzeni ve ekonomik yapıyı hiç bilmiyor tanımıyormuş gibi hayatınızı yaşarsanız, ya istediğiniz gibi olmaz ya birilerinin istediği kadarını yapabilirsiniz. O sebeple böyle bir düzende çocuk yetiştiriyorsanız devlete ve düzene güvenmek, yasal haklar üzerinden kendini garantide hissetmek çok doğru işler değil...Bakın ilk söylediğimi yine söylüyorum, olması gerekenle olanlar arasında ciddi farklar olabiliyor. Bende isterim ki maddi durumu yetersiz her ailenin çocuğuna devlet kol kanat gersin...

Böyle belirsizlikle büyüyen çocukların, istisna durumlar dışında gelecek problemleri daha fazla oluyor. Bu çocuk ailesinin mantığında büyüyüp, ekstra olarak kendini eğitmezse benzer durumu kendi çocuğuna yaşatacak. Elbette bu zinciri kıracak birisi olabilir, fakat böyle bireylerin çoğalmasının eğitilmemesinin sebeplerinden biri bu...Sen o çocuğu okutacak, eğitecek ve donatacak güce sahip değilsen hayata karşı çoğu şeyden mahrum olarak başlayıp bitiriyor.

• Okulun adını Şehit Orhan Bakış koyacaksınız ve Türk çocuğunu okula almayacaksınız?

Silsinler o ismi. Adam çocukların geleceği için şehit oldu, kemiklerini sızlatmasınlar. Yazık!

Adı şehit yapmak marifet değil o ismin altında kalmamak, gururla yükseltmektir mesele.

Yabancılar boşuna mı uzak durur bu durumdan. Yükü ağırdır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • müdür mevzuatı uygulamış hiç bir suçu yok, esas bazılarına bedava verip kendi vatandaşından para istersen tabi vatandaş isyan eder herkese eşit muamele şart, suriyelinin çocuğunun anaokullarda ücretsiz okuduğunun kanıtı var mı varsa adam sonuna kadar haklı, suçluda kim biliyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Ülkemizi baz aldığımızda olması gerekenler ve olabilecek durumlar arasında uçurum olabiliyor. Bu düzeni ve ekonomik yapıyı hiç bilmiyor tanımıyormuş gibi hayatınızı yaşarsanız, ya istediğiniz gibi olmaz ya birilerinin istediği kadarını yapabilirsiniz. O sebeple böyle bir düzende çocuk yetiştiriyorsanız devlete ve düzene güvenmek, yasal haklar üzerinden kendini garantide hissetmek çok doğru işler değil...Bakın ilk söylediğimi yine söylüyorum, olması gerekenle olanlar arasında ciddi farklar olabiliyor. Bende isterim ki maddi durumu yetersiz her ailenin çocuğuna devlet kol kanat gersin...

Böyle belirsizlikle büyüyen çocukların, istisna durumlar dışında gelecek problemleri daha fazla oluyor. Bu çocuk ailesinin mantığında büyüyüp, ekstra olarak kendini eğitmezse benzer durumu kendi çocuğuna yaşatacak. Elbette bu zinciri kıracak birisi olabilir, fakat böyle bireylerin çoğalmasının eğitilmemesinin sebeplerinden biri bu...Sen o çocuğu okutacak, eğitecek ve donatacak güce sahip değilsen hayata karşı çoğu şeyden mahrum olarak başlayıp bitiriyor.

Alıntıları Göster
    Katılıyorum

• drejtc kullanıcısına yanıt
    İmkansız bize iyi birinin denk gelmesi hocam , ben ilk ve orta okulu da aynı yerde okudum , sınav için sınav parası alırlardı , her sene zorunlu resim çekip parasını alırlardı , diploma alacağımız zaman bağış yapmayana diploma yok dediler bedenciler top parası alırlardı vs vs belki sistem değişmiştir bilmiyorum .

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.