Şimdi Ara

+++ MAKYAJLI YENİ QASHQAİ 2017 +++ (94. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.349
Cevap
79
Favori
382.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: robalo

QQ deki 1.2 benzinli de kullanılana xtronic şanzıman ile 1.6dci dizel motor ile kullanılan xtronic işleyiş açısından aynı mı acaba ? Cvt şanzımanların benzinli motorla uyumu dizele göre daha iyi denir ya o yüzden sordum..

Tiguana gelince; DSG nin benzin veya dizel motora uyumu arasında fark var mı acaba ?

Sn. Robalo
    İnternetteki yeni kasa Tiguan forumunuda zaten ben açmıştım. tıpkı yeni kasa QQ gibi.
    Bir kere şunu WW markasına teslim etmek lazım. WW Tiguan Prestijdir. Tıpkı Audi yada mersedes yada bmw gibi. Bunun dışında ben Türkiyede prestij olan bir marka bilmiyorum. Haaaa şimdi biri çıkıpta Volvoda var derse ona tabi canım Bentley de var derim.

Lafın özü WW alacaksnız bir kere higline almanız lazımdı. Comforta Led gündüz farı bile yok. WW nin bu paket ayarına gıcık oluyorum. Çok cimrilik yapıyor. İkincisi benim aklıma tek gelen şey ww alınacaksa aracın dizel olması gerekir. WW Dizel motoru herşeyden önce efsanedir. Bunun dışında Doğuş Otomotiv Dizel otomatik getirmediği için ben Tiguyu tercih etmedim. Onu almayarak protesto ettim. Kızgınlığımdan gittim QQ aldım. 1,6 dizel motoru 130 bg 320 tork ile CVT şanzıman olmasına rağmen ivmelenmesi mükemmeldir. Bu aracın test sürüşünü yaptığınızda gücü ciddi olarak hissedersiniz. Ben aracın motor şanzuman uyumundan son derece memnunum. İlk kalkış gecikmesi hariç sonraki ara hızlanmalar DSG yi hiç aratmadı. Ayrıca CVT şanzuman yakıt ekonomisi olarak candır. Bu bilimsel olarak ispatlanmış bir gerçektir. Dizel motorun şanzıman ile uyumu çok iyi.
    Ama bunun dışında QQ ile Tiguanı malzeme kaliteleri olarak karşılaştığında QQ çok geride kalır. Bunu konusunda uzman bir kişi olarak rahatlıkla söyleyebilirim. QQ malzemeside iyidir diyenlerin malzeme bilgisinin sıfır olduğunundan eminim.

Kararı siz verin. Ve asla takasa girmeyin çok zararınız olur. Ve artık bu devirde şu vitesli arabayı bırakın. Otomatiğe geçin bana dua edeceksiniz.
    Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: taydin66

Arkadaş bütçen nedir?

500 TL ye kadar bunun için bütçem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taydin66

quote:

QQ deki 1.2 benzinli de kullanılana xtronic şanzıman ile 1.6dci dizel motor ile kullanılan xtronic işleyiş açısından aynı mı acaba ? Cvt şanzımanların benzinli motorla uyumu dizele göre daha iyi denir ya o yüzden sordum..

Tiguana gelince; DSG nin benzin veya dizel motora uyumu arasında fark var mı acaba ?

Sn. Robalo
    İnternetteki yeni kasa Tiguan forumunuda zaten ben açmıştım. tıpkı yeni kasa QQ gibi.
    Bir kere şunu WW markasına teslim etmek lazım. WW Tiguan Prestijdir. Tıpkı Audi yada mersedes yada bmw gibi. Bunun dışında ben Türkiyede prestij olan bir marka bilmiyorum. Haaaa şimdi biri çıkıpta Volvoda var derse ona tabi canım Bentley de var derim.

Lafın özü WW alacaksnız bir kere higline almanız lazımdı. Comforta Led gündüz farı bile yok. WW nin bu paket ayarına gıcık oluyorum. Çok cimrilik yapıyor. İkincisi benim aklıma tek gelen şey ww alınacaksa aracın dizel olması gerekir. WW Dizel motoru herşeyden önce efsanedir. Bunun dışında Doğuş Otomotiv Dizel otomatik getirmediği için ben Tiguyu tercih etmedim. Onu almayarak protesto ettim. Kızgınlığımdan gittim QQ aldım. 1,6 dizel motoru 130 bg 320 tork ile CVT şanzıman olmasına rağmen ivmelenmesi mükemmeldir. Bu aracın test sürüşünü yaptığınızda gücü ciddi olarak hissedersiniz. Ben aracın motor şanzuman uyumundan son derece memnunum. İlk kalkış gecikmesi hariç sonraki ara hızlanmalar DSG yi hiç aratmadı. Ayrıca CVT şanzuman yakıt ekonomisi olarak candır. Bu bilimsel olarak ispatlanmış bir gerçektir. Dizel motorun şanzıman ile uyumu çok iyi.
    Ama bunun dışında QQ ile Tiguanı malzeme kaliteleri olarak karşılaştığında QQ çok geride kalır. Bunu konusunda uzman bir kişi olarak rahatlıkla söyleyebilirim. QQ malzemeside iyidir diyenlerin malzeme bilgisinin sıfır olduğunundan eminim.

Kararı siz verin. Ve asla takasa girmeyin çok zararınız olur. Ve artık bu devirde şu vitesli arabayı bırakın. Otomatiğe geçin bana dua edeceksiniz.
    Saygılar

Merak amaçlı sorıyım bari uzmanlığınuz nedir araçlarla ilgili

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• taydin66 T kullanıcısına yanıt
    Siz tiguanı öyle methedince (ne yalan söyleyeyim ben de dışarıdan bakınca beğeniyordum. zaten önceki aracım da yeni kasa golf idi) bi bakalım takas yapmaya kalksak ne olur diye tamamen merak amaçlı...aracım da üstelik dizel otomatik 3 aylık 2000km çiziksiz araç..105 bin TL verince herifler daha o an caydım.. düz vites arabaya zaten istanbul trafiğinde binilmez...paket ayrımlarında vw nin işi çingene hesabına döktüğü zaten herkesin malumu...demem o ki, bazı ufak tefek eksilerine karşı yeni kasa qq özellkle de barındırdığı donanım ve fiyatı (hele de lansman günlerinde 0% faiz kampnya ile aldıysanız) ile oldukça makul..şu hep şikayet edegeldiğimiz trim sesini de artık duymuyorum ya da araba yeni olduğundan belki plastikler artık kaynaşmışlardır(!) diye düşünüyorum...Herkese iyi haftalar dilerim
  • Zeir Z kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle bulabilirsin.

• VwDeniz V kullanıcısına yanıt
    128.000 bulabilirsiniz.

• Merhabalar, Herkese selamlar.

Elimde 2017 Kasım'da aldığım makyajlı yeni qashqai araç mevcut. Araçlarda kullanılan navigasyon uygulaması 2014 yılına mı ait, yoksa 2016 yılına mı ait? Nissan Türkiye, ısrarla 2016 yılına ait olduğunu söylüyor, ama okuduğum çoğu yorum 2014 yılına ait haritaların makyajlı yeni qashqailere yüklendiğini söylüyor. Bilgisi olan var mıdır?
  • Herkese merhaba.
    Aracım 5bin km oldu. 4500km'den fazlasını şehirdışı yollarda yaptım. Genel olarak aracımdan memnunum, 1,2 motorun performansı ve yakıt tüketimi çok tatminkar. Visia donanım olarak beklentilerimi karşılıyor 1-2 eksik dışında.

Fakaaaat, aracın her yerinden trim sesi geliyor. Bu ses o kadar can sıkıcı bir hal aldı ki, asfalttan çıktığım zaman müziğin sesini açıyorum katlanabilmek için. Bazen dümdüz kaymak gibi yolda bile ufacık eğim olduğunda duyar oldum bu sesleri, daha önce Ford, Fiat, Renault geçmişim var ama hayatımda benzerini yaşamadım henüz. Araç sanki 5bin km'de değil de 200binde gibi ötüyor her tarafı. Her ne kadar sorunu çözeceklerini sanmasam da haftaya servise görünmeyi düşünüyorum.

Benzeri sesleri duyan var mı? Bizim araçta mı var bir sıkıntı çözemedim?
  • md_mfk M kullanıcısına yanıt
    26 aralık 2017 de satın aldığım makyajlı kasa qashqai aracın üzerinde gelen nissan connect3 cihazın harita bilgileri 2014 yılına ait ve korumalı bir sd kart.face gruplarında çok konuşuldu çin den bir arkadaş güncel kart getirdi,isteyenler 100 tl satın alıp 2017 ye güncellediler navigasyonu.
    navigasyon dan,osmangazi köprüsünü yada yavuz sultan selim köprüsünü aratın.bulamayacaksınız. böylece haritanın eski olduğunu anlarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dede06 -- 27 Mart 2018; 14:37:48 >
  • bayiden bizde aynı bilgiyi duyduk ama nisan fiyatlarında hemen uygulamanın gerçekleşeceğine inanmıyorum belki duyurulduktan bir kaç ay sonra olabilir ama yinede kısmette bu gün almak varmış visia niyet ederken sky pack aldık
  • adm7 kullanıcısına yanıt
    Mümkünse Fiyat ve model bilgisi yazabilirmisiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dede06 kullanıcısına yanıt
    mrb sd kartı online olarak alabileceğimiz bir site varmı hocam.
  • facebook ''qashqai team '' grubunu takip ederseniz orada 100 tl. satan arkadaşın paylaşımları var.online satın alabileceğiniz bir site yok.
  • kendir_li K kullanıcısına yanıt
    1.2 x-tronic sky pack 130bin
  • quote:

Siz tiguanı öyle methedince (ne yalan söyleyeyim ben de dışarıdan bakınca beğeniyordum. zaten önceki aracım da yeni kasa golf idi) bi bakalım takas yapmaya kalksak ne olur diye tamamen merak amaçlı...aracım da üstelik dizel otomatik 3 aylık 2000km çiziksiz araç..105 bin TL verince herifler daha o an caydım.. düz vites arabaya zaten istanbul trafiğinde binilmez...paket ayrımlarında vw nin işi çingene hesabına döktüğü zaten herkesin malumu...demem o ki, bazı ufak tefek eksilerine karşı yeni kasa qq özellkle de barındırdığı donanım ve fiyatı (hele de lansman günlerinde 0% faiz kampnya ile aldıysanız) ile oldukça makul..şu hep şikayet edegeldiğimiz trim sesini de artık duymuyorum ya da araba yeni olduğundan belki plastikler artık kaynaşmışlardır(!) diye düşünüyorum...Herkese iyi haftalar dilerim

takasa araç mı verilir? eski aracıma 10-12 bin ancak dediler, 19'a sattım. öyle kızsaydım falan ben de golf alamazdım o zaman. vw'nin baz paketi alınabilir oluyor. mesela 100bine passat var ama 100bine passat'dan çok daha düşük kalite olan talisman yok.

• Öncüler Ö kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler siparis ettik haziran başi gelecekmis heyecanla bekliyoruz arazi performansini cok merak.ediyorum

• 3 Nisan tarihi itibari ile Nissan Fiyat listesini yayınlamadı. Bu gecikme Japon Mali Yılbaşı ile ilgili olabilir mi?
  • 3 gundur guncelleniyor yaziyor

• Zeir Z kullanıcısına yanıt
    güncellemişler ama ne güncelleme...2017 fırsat(!) aracı QQ tekna 2018 modelden daha pahalı...2018 model 1.6dci xtronic visia ile tekna arasında 16TL fark var...kkkkkk...Kur farkı, yeni mali yıl vs diye fiyat arttırırlar diyorduk ama 2018 model tekna mesela 146 bin TL den inmiş 142 bin TL ye...ben şahsen şu an piyasada konut ve yeni araç satışlarından istenen trendi yakalayamadıklarını düşünüyorum...PR yaptıklarına, verdikleri rakkamlara bakmayın
  • Eraspuss E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin

Arazi performansını denemedim ama ataklığı viraj performansı efsane

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.