Şimdi Ara

MAKYAJLI MERCEDES C 180 CGİ (125. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.440
Cevap
28
Favori
401.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Le7els

şu yeni çıkacak olan cla bu c serisini bitirecek gibime geliyor.

Mevcut C için katılıyorum ama yeni kasa çıktığında iş değişecektir muhtemelen. Bence cok güzel planlamışlar dönemlerini.
  • Aralık ayındaki kampanyalar daha güzeldi. Şimdi ortalama bir kampanya yapmışlar C180 için.
  • İstanbuldan yeni sipariş verdim. C180CGI AMG paket. Panaromik cam tavan ve navigasyon ön hazırlığı var. 103.640TL Beyaz renk.
    Security cam filmi, koltuk koruma, boya koruma yapılacak.
    Navigasyon ön hazırlığı olduğu için 1200TL gibi bir rakam aldım navigasyon için. Sizce değer mi? Bu navi ile ekstra başka bir özellik geliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BasicAs

quote:

Artık araçlar panoramik cam tavanlı gelmeyecek.Bu bilgiyi daha önce paylaşmıştım.

Bu ifadenizden panoramik cam tavanlı araç getirilmeyecek anlamıştım. Ben cam tavanın amg standart donanım listesinden çıkıp opsiyon listesine girmesinden bahsediyorum. Parasını verince getiriyorsunuz yani..

2013 model araçlarda fascination ve amg donanımda sunroof standart ancak panorami cam tavan opsiyonel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Le7els

şu yeni çıkacak olan cla bu c serisini bitirecek gibime geliyor.

mercedes kendi kalesine gol atmaz c180in her zaman ayrı bir yeri var
  • quote:

İstanbuldan yeni sipariş verdim. C180CGI AMG paket. Panaromik cam tavan ve navigasyon ön hazırlığı var. 103.640TL Beyaz renk.
    Security cam filmi, koltuk koruma, boya koruma yapılacak.
    Navigasyon ön hazırlığı olduğu için 1200TL gibi bir rakam aldım navigasyon için. Sizce değer mi? Bu navi ile ekstra başka bir özellik geliyor mu?

Hocam yeni sipariş dediğinize göre 2013 model araç. Bende 2012 veya 2013 bakıyorum fakat daha yüksek fiyatlar aldım.Siparişiniz hazırda bulunan bi araç içinmi yoksa üretilecek mi? Gelecek bi araç için ise şayet selection paket de dahil edilebilir diye düşünüyorum..
  • Araç hazırda. İstanbulda. Ben Kırşehirdeyim. Onun için sipariş verdim demiştim... İşlemler yapılıyor, tamamlanınca gidip oradan teslim alıcam.
    2012 model.
  • Hayırlı olsun.
  • Hayırlı olsun. Peki araç araştırırken mutlaka farklı bayileri de aramışsınızdır; elinde 2012 amg selection paket olan bayi var mıydı?
  • malesef sormadım. beyaz amg araştırırken aklıma hiç gelmedi selectin pk
  • ıyı geceler arkadaslar. bende aranıza yenı katıldım . aracımı uc hafta oldu alalı. 2012 model c 180 cı amg panoramık cam tavan hasmerden aldım. su an 2000 km . aracım sehır ıcı ortalama 10 lıtre yakıyor. sıze garıp gelebılır ama ben daha sonra bu araca prıns marka lpg taktırmak ıstıyorum.. bu cgı motora lpg takılıyormu. bilrn varmı acaba.... tesekkurler sımdıden
  • quote:

Orijinalden alıntı: bukowski001

ıyı geceler arkadaslar. bende aranıza yenı katıldım . aracımı uc hafta oldu alalı. 2012 model c 180 cı amg panoramık cam tavan hasmerden aldım. su an 2000 km . aracım sehır ıcı ortalama 10 lıtre yakıyor. sıze garıp gelebılır ama ben daha sonra bu araca prıns marka lpg taktırmak ıstıyorum.. bu cgı motora lpg takılıyormu. bilrn varmı acaba.... tesekkurler sımdıden

CGI motor LPG uyumlu değildir, yaparız diyenlere kanıp bence aracınıza yazık etmeyin, böyle bir uygulama yapıp risk almaktansa yol yakınken daha az yakan bir araca yönelin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir CLA mız eksikti :D gelsin iyice kafa karişir
  • quote:

Orijinalden alıntı: bukowski001

ıyı geceler arkadaslar. bende aranıza yenı katıldım . aracımı uc hafta oldu alalı. 2012 model c 180 cı amg panoramık cam tavan hasmerden aldım. su an 2000 km . aracım sehır ıcı ortalama 10 lıtre yakıyor. sıze garıp gelebılır ama ben daha sonra bu araca prıns marka lpg taktırmak ıstıyorum.. bu cgı motora lpg takılıyormu. bilrn varmı acaba.... tesekkurler sımdıden

lpg takılmıyor ama araba yeni yakması normal bence 5000den sonra düşer
  • benzinli arabalar dur kalki sevmiyor. Bizim arac 1.6cgi denizli sehiricinde gaza cok nazik davranarak 10lt yakiyor hatta fazlasi var eksigi yok. Cevreyolunda gezip 8 9 lt yazanlara bakmayin bizim ortalama hiz 25se tuketim en az 10lt olacaktir. Lpgde takilamiyor.
    Bu arada arac 6bin kmye geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihkilic1989 -- 17 Şubat 2013; 19:11:40 >
  • dun denizliden izmire git gel yaptim aydina kadar duble yol aydindan izmire otoban 110 120km hizla gittim cogunlugunu, nerdeyse tamaminda hiz sabitleyici kullandim 480km yol yaptim dondum tekrar doldurdum 170lira aldi. Tuketimde 7.3lt oldu

• arkadaşlar bilginize güvenerek bir şeyler sormak istiyorum. konuyu okudum son 10 sayfa hariç ve doyurucu bir bilgi bulamadım aşağıdaki konularda.

2012 ikinci el bir c alacağım kısmetse. gönlümden geçen amg olmayan, 1.6 cgi ve 7g bir araç ancak biraz sorum var;

- fascination, avantgarde ve prime donanımların biribirlerinden ne farkları var? en ince detayına kadar sormak istiyorum çünkü amg direksiyonu görünce içim kıpır kıpır ederken prime direksiyonu görünce de araçtan inmek istiyorum.
    - son jenerasyon cgi motorlu bir araç nereden anlaşılır? ruhsat bilgileri manipülasyona açık olduğundan kaputu açmak yeterli midir?
    - aynı şekilde 7g şanzımanı nasıl tanımlarız araç üstünde?
    - prime donanımdaki koltuklarla üst paketlerdekiler, yapı olarak farklı mıdır?
    - prime donanımda üç çıtalı ızgara ve led görüyorum bazı ilanlarda. bunlar sonradan mı eklenmiştir yoksa bu son jenerasyon prime'larda değişik bir aksesuar pakedi mi kullanıldı?
    - akıllı farlar (afl?) fascination altı paketlerde yok mudur?

ve son olarak, ikinci elde güvenilir satıcı hangi firma vardır? sırf bu problemden sıfır prime da düşünüyorum, yoksa asla almayacağım bir paket.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xed

arkadaşlar bilginize güvenerek bir şeyler sormak istiyorum. konuyu okudum son 10 sayfa hariç ve doyurucu bir bilgi bulamadım aşağıdaki konularda.

2012 ikinci el bir c alacağım kısmetse. gönlümden geçen amg olmayan, 1.6 cgi ve 7g bir araç ancak biraz sorum var;

- fascination, avantgarde ve prime donanımların biribirlerinden ne farkları var? en ince detayına kadar sormak istiyorum çünkü amg direksiyonu görünce içim kıpır kıpır ederken prime direksiyonu görünce de araçtan inmek istiyorum.
    - son jenerasyon cgi motorlu bir araç nereden anlaşılır? ruhsat bilgileri manipülasyona açık olduğundan kaputu açmak yeterli midir?
    - aynı şekilde 7g şanzımanı nasıl tanımlarız araç üstünde?
    - prime donanımdaki koltuklarla üst paketlerdekiler, yapı olarak farklı mıdır?
    - prime donanımda üç çıtalı ızgara ve led görüyorum bazı ilanlarda. bunlar sonradan mı eklenmiştir yoksa bu son jenerasyon prime'larda değişik bir aksesuar pakedi mi kullanıldı?
    - akıllı farlar (afl?) fascination altı paketlerde yok mudur?

ve son olarak, ikinci elde güvenilir satıcı hangi firma vardır? sırf bu problemden sıfır prime da düşünüyorum, yoksa asla almayacağım bir paket.

Fascination panoramik cam tavanlı, yarı deri döşemeli, hafızalı koltuk özel sipariş girilmemişse yarı elektrikli koltuklu, xenonlu ILS akıllı far sistemi olan araçtır
    Avantgarde Cam tavansız (hatta sunroofsuz), yarı deri döşemeli, xenonu ve ILS'si özel sipariş girilmemişse olmayan, yarı elektrik koltuklu araçtır.
    Prime paket direksiyonunda Mercedes logosu olan bomboş araçtır :)

1.6 olmasını ruhsattan anlayabilirsin, sadece CGI motorlar 7-G şanzımana sahiptir bunuda aracı çalıştırıp manuele aldığında vites büyüterek ekrandan görebilirsin (D1, D2, D3, D4, D5, D6, D) şeklinde manuel vites büyütürsen görürsün.

Koltuk şekli sadece AMG ve AMG Plus paketlerde farklıdır (AMG ve AMG Plus'ta birbirinden farklıdır)

Prime paketlerde ilgi çeksin diye avantgarde panjur ve avantgarde jantlı araç siparişi girer bayiler, araç muhtemelen orjinaldir...

Tüm bunları aracın şase numarasını alıp yetkili Mercedes Bayi'ne gidip aracın fabrika bandından indiği güne kadar tüm seceresini çıkartıp öğrenebilirsin...

Makyajlı kasada tüm direksiyonlar Elegance değilse aynıdır, Elegance versiyon 4 kollu direksiyonludur, diğer direksiyonlar AMG'ye benzeyen 3 kolludur, AMG'de ise tuş takımı etrafı kromaj kaplamalı, direksiyonun altı düz, ve vites pedallarına sahiptir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

• quote:

Orijinalden alıntı: RoMM3L

Fascination panoramik cam tavanlı, yarı deri döşemeli, hafızalı koltuk özel sipariş girilmemişse yarı elektrikli koltuklu, xenonlu ILS akıllı far sistemi olan araçtır
    Avantgarde Cam tavansız (hatta sunroofsuz), yarı deri döşemeli, xenonu ve ILS'si özel sipariş girilmemişse olmayan, yarı elektrik koltuklu araçtır.

1.6 olmasını ruhsattan anlayabilirsin, sadece CGI motorlar 7-G şanzımana sahiptir bunuda aracı çalıştırıp manuele aldığında vites büyüterek ekrandan görebilirsin (D1, D2, D3, D4, D5, D6, D) şeklinde manuel vites büyütürsen görürsün.

Koltuk şekli sadece AMG ve AMG Plus paketlerde farklıdır (AMG ve AMG Plus'ta birbirinden farklıdır)

Prime paketlerde ilgi çeksin diye avantgarde panjur ve avantgarde jantlı araç siparişi girer bayiler, araç muhtemelen orjinaldir...

Tüm bunları aracın şase numarasını alıp yetkili Mercedes Bayi'ne gidip aracın fabrika bandından indiği güne kadar tüm seceresini çıkartıp öğrenebilirsin...

Makyajlı kasada tüm direksiyonlar Elegance değilse aynıdır, Elegance versiyon 4 kollu direksiyonludur, diğer direksiyonlar AMG'ye benzeyen 3 kolludur, AMG'de ise tuş takımı etrafı kromaj kaplamalı, direksiyonun altı düz, ve vites pedallarına sahiptir.

çok güzel bir bilgilendirme oldu, çok teşekkürler öncelikle. prime silindi bu durumda.

ankaradayım ama diğer şehirlerden de araç alabilirim. şimdi asıl problem güvenilir satıcı. benim için boyalı parça hemen hiç önemli değildir mesela. ancak şasi hasarı ve airbag değişeni vs kabul edilemez. hadi bunlar bir yere kadar sorgulanabilir ya da anlaşılabilir şeyler ama asıl sorun yürüyen aksam ve motorda. bu nedenle güvenilir satıcı konusu üstünde duruyorum. km'ler filan zaten büyük oranda oynanmış oluyor araçlarda. bari satıcısı desin ki bu araçta şu var şu yok ve biz 3 milyar pahalı satarız. o farkı da veririm ama içim rahat eder. mesela istanbulda bir kaç büyük bayi var ve ellerinde 10-15 tane araç görünüyor fakat tümüyle muamma.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xed

quote:

Orijinalden alıntı: RoMM3L

çok güzel bir bilgilendirme oldu, çok teşekkürler öncelikle. prime silindi bu durumda.

ankaradayım ama diğer şehirlerden de araç alabilirim. şimdi asıl problem güvenilir satıcı. benim için boyalı parça hemen hiç önemli değildir mesela. ancak şasi hasarı ve airbag değişeni vs kabul edilemez. hadi bunlar bir yere kadar sorgulanabilir ya da anlaşılabilir şeyler ama asıl sorun yürüyen aksam ve motorda. bu nedenle güvenilir satıcı konusu üstünde duruyorum. km'ler filan zaten büyük oranda oynanmış oluyor araçlarda. bari satıcısı desin ki bu araçta şu var şu yok ve biz 3 milyar pahalı satarız. o farkı da veririm ama içim rahat eder. mesela istanbulda bir kaç büyük bayi var ve ellerinde 10-15 tane araç görünüyor fakat tümüyle muamma.

Bayilerde ikinci el test araçları vardır en güvenilir satıcı bu bağlamda bunlardır.
    Koluman
    Mengerler
    Has grubunun elindeki test araçları incelemenizi tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.