Şimdi Ara

Maksimum 42.000 TL Ibiza alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir süredir bir araç almayı planlamaktayım. Amacım, göze güzel geldiği kadar bana birazda donanımsal açıdan fayda sağlayabilecek bir araba almak. Bu ilk şahsi arabam olacak. Ama 5 senedir bir fiil araba kullanıyorum. Seat İbiza 2014 model üstünü yaklaşık 4-5 aydır hem araştırıyorum, hemde malum siteden pazar fiyatlarına bakıyorum.

42.000 TL civarlarında 2015 Style Paket (Dijital klima, çelik jant vs.) bir İbiza almak mantıklı mıdır. Aracın aslında arka bölümü haricinde tasarımı içine siniyor. Ama arka kısmı da katlanamayacağım düzeyde değil, eh işte yani :). Ayrıca kalabalık bir aile değiliz. Genelde tek başıma ve arada annem ve kardeşim ile 3 kişi şehirler arası yaparım ayda bir falan. Yaşadığım yerde 100 bin nüfuslu küçük bir Ege ilçesi. 42.500 civarına Style paket ya da 40-42 arasında Reference 2016 modelini alabilirim gibi. Hız sabitleme, 4 cam otomatik, ebs vs. gibi özellikleriyle iyi bir seçenek geldi bana.Sizce bu araç beni memnun bırakır mı? Malum ilk araç daha özel oluyor, hevesim kırılmasın istiyorum. Ya da buna ek alternatifler var mıdır. Yine bu segmente, bu yaşlara yakın.

Maksimum 42.000 TL Ibiza alınır mı?

• dizelmi benzinlimi yazmamışsın

az yaksın, kolay park .dar sokaklarda kolay kullanım vs dersen yada yüksek model az km az sorun dersen tamamdır ama benim gibi c sınıfından inip b sınıfına bindikten sonraki şoku yaşayabilirsin özellikle uzun yolda hızlı kullanan biriysen benim gibi..

1.2 tdi polo kullanıyorum ve haliyle golfün astranın yarısı kadar yol tutuş, yarısı kadar güven veriyor... NET.. ha dersenki uzun yolda 120 130 u geçmem virajlarda dikkatli davranırım sıkıntı yok..
  • uzun yolda arkada oturacak kişi yetişkin ise aracı denemeden almayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • grey_fox kullanıcısına yanıt
    Yeni ibiza5 gelene kadar en iyi B segmenti araç şu anda fabia3 bence.
    .
    Bahsettiniz bütçe için,
    Auris 2010-2013
    Mazda3
    Fabia3
    Yaris3
    Bravo
    Leon
    Rapid hb
    i30
    Ceed
    Polo
    Değerlendirilebilir,

ibiza4 de alınabilir ama
    Yakın zamanda ; aks mesafesi ve genişliği 9 cm artacak ve bagajı 355 litreye çıkacak olan yeni ibiza5 gelince çok üzülursunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    arkadaş zaten ikinci el alacakmış. Sıfır alacak olsa neyse de ikinci el alacakken yenisi gelince niye üzülsün ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

arkadaş zaten ikinci el alacakmış. Sıfır alacak olsa neyse de ikinci el alacakken yenisi gelince niye üzülsün ki?

Yeni Ibiza5 de
    Aks mesafesi 9.5 cm
    Genişliği 8.7 cm artmış olması
    ve bagajın 355 litreye ulaşması
    Tamamen yeni bir platform.
    Beni üzerdi.
    .
    Mesela 2008 de ibiza4 tanıtılmıştı,
    2011 de ikinci el 2009 model ibiza4 almış olan birisi 2012 de ve 2015 de makyajlı ibiza4 çıkınca çok üzulmemistir. Çünkü aynı platformdu, çok az değişiklikler olmuştu.
    .
    Yani
    yıl olmuş 2017,
    2008 den beri üretimde olan ibiza4 için bütçeyi ayırmaktansa daha başka alternatifleri değerlendirmek lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    başka seçenekler konusunda haklısıniz. Ben olsam bu ibiza yi almam. Ama illa alacaksam da 42 bin TL bütçeyle yenisi gelince de üzülmem

• Sanırım benim için en güçlü alternatif Fabia olacaktır. Tasarim olarakta hoş bir araba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Full clio4 icon alabilirsin.Arabada yok yok.Navigasyona kadar var.
  • 1.4 style tüplü bence harika bir seçim olur. Sunroofu da varsa mis gibi. Ekonomi harika, donanım güzel

• Hocam 2 gun once 2017 style dsg ibizayi teslim aldik banada dediler yeni kasa gelicek falan ama hikaye yeni kasa 50 lik otv bandina gelicek ve bahsettigin 40-45 bandindaki arac 50 yi gorucek. Henuz fazla kullanmadim ancak es zamanli olarak c suv arac kullaniyorum ve parasi segmenti goz onune alininca b segment araca binmen rahatsiz etmiyor aksine tatmin ediyor. Dogru yoldasiniz bence kesinlikle ibiza degerlendirilebilir. Fabia fiyat ve marka olarak ibizanin gerisinde ayrica tasarimina onem veriyorsaniz ibiza 3-0 onde

• Baz paketi şuan 47 bin tl den veriliyor heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: AztecHB

Hocam 2 gun once 2017 style dsg ibizayi teslim aldik banada dediler yeni kasa gelicek falan ama hikaye yeni kasa 50 lik otv bandina gelicek ve bahsettigin 40-45 bandindaki arac 50 yi gorucek. Henuz fazla kullanmadim ancak es zamanli olarak c suv arac kullaniyorum ve parasi segmenti goz onune alininca b segment araca binmen rahatsiz etmiyor aksine tatmin ediyor. Dogru yoldasiniz bence kesinlikle ibiza degerlendirilebilir. Fabia fiyat ve marka olarak ibizanin gerisinde ayrica tasarimina onem veriyorsaniz ibiza 3-0 onde

Teşekkürler hocam yorumunuz için. Yeni kasa almam çok zor zaten okadar bütçem yok. Ama yeni kasa çıkmadan 2.el almak mantıklı gibi.

• 2013'ten bu yana 1.2 Tsi (yakın arkadaşım) ve 1.0 EcoTsi (kendim) kullandım, halen de 1.0 EcoTsi kullanmaya devam ediyorum.
    Bütçenize bağlı olarak menuel 1.2 Tsi 'ı öneririm.
    Motor şahane, sakin kullanırsan 5 lt ort yakalarsın. İhtiyacın olunca gaza bastığında tatmin eden tepkiyi de alırsın.
    3 sene sonunda Clio gibi her yerinden trim sesi de gelmez (Zaten çok bir donanımı yok :).

Fabia temiz bulursanız kesinlikle güzel araç ancak malesef ederinden fazla fiyat biçiliyor.
    Gönül rahatlığı ile 1.2 Tsi'ı alın derim.

Not: Arka süspansiyonlar özellikle serttir; Aks mesafesi kısa olduğu için yol tutuşu böyle arttırabiliyorlar, uzun yoldan ziyade, şehir içinde bozuk yollarda da arka koltuktaki kişiyi zıplatabilir. Kesinlikle test etmeden almayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xao -- 27 Mayıs 2017; 13:41:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xao

2013'ten bu yana 1.2 Tsi (yakın arkadaşım) ve 1.0 EcoTsi (kendim) kullandım, halen de 1.0 EcoTsi kullanmaya devam ediyorum.
    Bütçenize bağlı olarak menuel 1.2 Tsi 'ı öneririm.
    Motor şahane, sakin kullanırsan 5 lt ort yakalarsın. İhtiyacın olunca gaza bastığında tatmin eden tepkiyi de alırsın.
    3 sene sonunda Clio gibi her yerinden trim sesi de gelmez (Zaten çok bir donanımı yok :).

Fabia temiz bulursanız kesinlikle güzel araç ancak malesef ederinden fazla fiyat biçiliyor.
    Gönül rahatlığı ile 1.2 Tsi'ı alın derim.

Not: Arka süspansiyonlar özellikle serttir; Aks mesafesi kısa olduğu için yol tutuşu böyle arttırabiliyorlar, uzun yoldan ziyade, şehir içinde bozuk yollarda da arka koltuktaki kişiyi zıplatabilir. Kesinlikle test etmeden almayın.

Teşekkürler hocam yorumunuz için. Açıkcası çok kalabalık bir aile değiliz. Arka koltuğa oturacak kişiyi pek önemsemiyorum o yüzden. Yani ara sıra eş dost arka koltuğa bindiğinde de o kadarına katlansın artık diye düşünüyorum. Genelde 1.2 TSI'dan pek çok insan memnun anladığım kadarıyla. O yüzden motor kısmına pek kafan takılmadı. Şuanda 42-43 bin lira civarlarına 2015 Style paketini arıyorum. Temiz bulabilirsem alıcam gibi. Fabia aslında benim hoşuma gitti. Bana kalırsa şık bir araç. Konsol ve iç tasarımda Ibizadan önde gibi. Ama belirttiğiniz gibi fiyatları yüksek o araçların. İbizadan daha düşük gibi geldi ikinci eli. Şuan 2015 model bir ibiza beni tatmin edecektir diye düşünüyorum başka araçta araştırmıyorum :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.