Şimdi Ara

Maksimum 240TL ekran kartı tavsiyesi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az çok ekran kartmarından anlarım. PS3 ile oyun oynadığımdan rdolayı pc'de oyun oynamayı düsünmüyorum ama dandik birselde almak istemiyorum. En azından web tabanlı büyük oyunları oynayabileyim. En fazla 240tl'ye nereden hangi kartı almalıyım sizce. Daha uygun olursa tabi ki daha iyi olur. İlgilenenlere ve cevaplayacak arkadaslara şimdiden teşekkürler...

• Elindeki mevcut pc bileşenlerini yazarsan daha uyumlu bir ekran kartı önerebiliriz.

Hd5850,Hd5870,hd6850,hd6870 sana ps3 ü verdigi görüntü kaitesini unutturur bir daha eve sokturmaz o meredi
  • quote:

Orijinalden alıntı: İstan34bul

Elindeki mevcut pc bileşenlerini yazarsan daha uyumlu bir ekran kartı önerebiliriz.

Hd5850,Hd5870,hd6850,hd6870 sana ps3 ü verdigi görüntü kaitesini unutturur bir daha eve sokturmaz o meredi
    Hocam haklısın ama evde çoluk çocuk hanım internet vs. için toplamıstım.

i5 2500k işlemci var,
    usbe 3 bilmem ne 3 ile yeni nesil işlemcileri destekleyen anakart,
    CORSAIR Carbide Series™ 400R Mid-Tower Kasa ve CX Serisi Ver. 2 500W 80 Plus Psu kasam var
    24 inç aoc olması lazım fullhd lcd monitörüm var
    4gb de ram var

aslında gereksiz ama alırkende dandik birsey alamıyorum. Şimdilik baktığım kadarı ile 6850 veya 6790 var ama bilmediğim bir çok modelde olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreampark

Hocam haklısın ama evde çoluk çocuk hanım internet vs. için toplamıstım.

i5 2500k işlemci var,
    usbe 3 bilmem ne 3 ile yeni nesil işlemcileri destekleyen anakart,
    CORSAIR Carbide Series™ 400R Mid-Tower Kasa ve CX Serisi Ver. 2 500W 80 Plus Psu kasam var
    24 inç aoc olması lazım fullhd lcd monitörüm var
    4gb de ram var

aslında gereksiz ama alırkende dandik birsey alamıyorum. Şimdilik baktığım kadarı ile 6850 veya 6790 var ama bilmediğim bir çok modelde olabilir.

Alıntıları Göster
    6850

• Sistem iyi sadece power 500 Watt sınırda
    Yinede 6870-6850 alınır
  • quote:

Orijinalden alıntı: suleymangonca

Sistem iyi sadece power 500 Watt sınırda
    Yinede 6870-6850 alınır

Hocam power sınırda ise onun bi yüksek modeli varmıs galiba kasa ile ekran kartını bugün alacağım. Hatta kasayı biraz önce siparis verdim. Bir üst modeline gerek varmıdır. Çünkü tv kartı takıcam sıkıntı olustururmu. Kasayıda forumdan tavsiye üzerine almıstım.

Hocam bu arada dediğim gibi en fazla 230-240tl ayırdım. Bu fyiatlarda olursa çok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreampark -- 14 Mart 2012; 14:31:24 >
  • quote:

quote:

Yinede 6870-6850 alınır

Hocam power sınırda ise onun bi yüksek modeli varmıs galiba kasa ile ekran kartını bugün alacağım. Hatta kasayı biraz önce siparis verdim. Bir üst modeline gerek varmıdır. Çünkü tv kartı takıcam sıkıntı olustururmu. Kasayıda forumdan tavsiye üzerine almıstım.

Hocam bu arada dediğim gibi en fazla 230-240tl ayırdım. Bu fyiatlarda olursa çok iyi olur.

o fiyata alınabilecek en iyi kart:http://www.teknobiyotik.com/donanim/ekran-karti-vga/msi-ati-hd5770-hawk-1gb-ddr5-128-bit-pci-ekspres-ekran-karti.html

• quote:

quote:

Yinede 6870-6850 alınır

Power sınırda değil kardeş gayet yeterli. kasayla gelen 460w psu yla 2500k 4 ghz ve gtx460 kullanıyorum. 80+ 500w gayet yeterli. bakma sen forumun psu aldırıcılarına. üşenmesem bir gün psu ve sistemin fotoğrafını çekip foruma koyacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataykoroglu -- 14 Mart 2012; 14:40:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

quote:

Yinede 6870-6850 alınır

Power sınırda değil kardeş gayet yeterli. kasayla gelen 460w psu yla 2500k 4 ghz ve gtx460 kullanıyorum. 80+ 500w gayet yeterli. bakma sen forumun psu aldırıcılarına. üşenmesem bir gün psu ve sistemin fotoğrafını çekip foruma koyacağım.

Alıntıları Göster
    o tarz oyunlar icin pahali bir karta gerek yok 100-110 a ikinci el bir GTS250 alsaniz yeter hatta artar bile pek cok yeni oyunuda rahat rahat oynarsiniz, sifir olarak nvidia derseniz GTS450 yada ati derseniz 6850 (vatan indiriminde) alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xanu

o tarz oyunlar icin pahali bir karta gerek yok 100-110 a ikinci el bir GTS250 alsaniz yeter hatta artar bile pek cok yeni oyunuda rahat rahat oynarsiniz, sifir olarak nvidia derseniz GTS450 yada ati derseniz 6850 (vatan indiriminde) alabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Cevaplar için teşekkür ederim,

@B.M.W verdiğin linkteki istediğim fiyatlarda. Oyunları geçtim full hd film izleyebilirmiyim 24inçte.

Kart MSI ATI HD5770 Hawk 1GB DDR5 128 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı
  • quote:

@B.M.W verdiğin linkteki istediğim fiyatlarda. Oyunları geçtim full hd film izleyebilirmiyim 24inçte.

30-40 tl daha koy şundan al;http://www.teknofiyat.com/?search=Hd+6790

Kafan rahat olur en azından.

• quote:

filmi zaten izlersiniz o problem olmaz aynı zamanda tatmin edici seviyede rahat oyun oynayabilirsiniz
  • Şimdilik en iyisi 6870 derim biraz pahalı olur ama baya bı götürür

Power konusuna gelince ben ileri düşünerek limitte diyorum almişler 650watt birşey almak daha iyi olurdu o power da en fazla 6870 çalışır
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

filmi zaten izlersiniz o problem olmaz aynı zamanda tatmin edici seviyede rahat oyun oynayabilirsiniz

Eyvallah saol. Çok para vermeyi lüzum görmüyorum. 5770 işimi görürse istediğim videoyu izleyeceksem yeter bana. Oyun için zaten dediğim gibi ps3 kullanıyorum oyunda derken bi oynadığım fifa12 baskada oyun oynamam.

Tüm cevaplar için eyvallah...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreampark -- 14 Mart 2012; 15:56:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: İstan34bul

Şimdilik en iyisi 6870 derim biraz pahalı olur ama baya bı götürür

Power konusuna gelince ben ileri düşünerek limitte diyorum almişler 650watt birşey almak daha iyi olurdu o power da en fazla 6870 çalışır
    bence %25 indirimi bekleyip 261 tl ye 6850 almalısın. çok daha uzun ömürlü olur f/p ama fifadan başka oyun oynamıyorsan gerçekten 5770hawk tam sana göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True Romance -- 14 Mart 2012; 15:53:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnLyLoveMe

bence %25 indirimi bekleyip 261 tl ye 6850 almalısın. çok daha uzun ömürlü olur f/p ama fifadan başka oyun oynamıyorsan gerçekten 5770hawk tam sana göre

kesinlikle
  • quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_58389219/mpage_1/f_/key_//tm.htm#58389219

Bunu kaçırma

Dostum eyvallah yaa o kart beni aşar. Bütçeden değil öyle bi karta sahip oldummu evdeki tv'yi bağlamam lazım birde ps3 çöpe attırtma şimdi :D

225TL'ye bu kartı aldım siparisi verdim
    http://www.teknobiyotik.com/msi-ati-hd5770-hawk-1gb-ddr5-128-bit-pci-ekspres-ekran-karti.html

315TL'yede bu kasayı aldım,
    http://www.sanalmarketim.com/urun/d46ffdcc193d790b831592124b934f26/CORSAIR-Carbide-Series-400R-Mid-Tower-Siyah-CX-500W-Kasa

Hayırlısı olur inş. Forumu bu yüzden çok seviyorum. Verdiğin maninin tam karşılığında ürünlerle tanışıyorsun. Herkese çok teşekkür ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

quote:

Yinede 6870-6850 alınır

o fiyata alınabilecek en iyi kart:http://www.teknobiyotik.com/donanim/ekran-karti-vga/msi-ati-hd5770-hawk-1gb-ddr5-128-bit-pci-ekspres-ekran-karti.html

Arkadaş iyi bulmuş bende öneririm aynı kartı msi 'dan sorun yaşamazsın. Her türlü hd, bluray izleyebilirsin

• Ya dedigim gibi 1080p 40fps video izleyeyim yeter bana bakalim yarin gelirler cumartesi kurarim pcyi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.