Şimdi Ara

MAKSİMUM 1300cm3 DİZEL GRUBU (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
2
Favori
18.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Palio sole Premium multijet 1300, 83 km de yeni..
    genellikle 5. vites 1750/ 2600 devir, vites değişimlerinde ilçelerden geçerken 3000 devir( 2 sefer)...
    Ortalama hız 50 km gösteriyor ama ben 80-100 arası geldim.
    Ortalama yakıt tüketimi 4.8 L /100
    Full depoyla başlanan yol 600 km sonra yarım deponun bir çentik altında...
    Tahmini menzil 550 km daha gider diyor...
    Yakıt, garantili Opet eurodizel.

Benim yorumum;
    Benzinli araba beni değil, ben onu taşımışım şimdiye kadar...
    Bir depo mazot ile 1100 km
    Arabanın daha 750 km de olduğunu düşünürsek, rodaj tamamlanınca yakıtın azıcık daha da düşeceğinin varsayımıyla...
    Tahminim fabrika değeri 4.1 e düşer...
    Kullanım da, yani yoldayken 100 km sonra anlık tüketim değerleri ile hareket etmenin daha mantıklı olduğunu farkettim.
    Keşfetmem biraz geç oldu...
    Ehh yavaş yavaş alışacacaız....

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23
    Ozbak dostum derememo arkadaşımızla arada ciddi bir fark var.
    Sen 5. viteste gitmeye başlayınca sıfırlıyormuşsun bilgisayarı. Bu gerçekten çok fark ettirir.
    Bence bir de otoyol girişinde düşük hızdayken sıfırlayıp dene.
    Sağolasın.
    Haluk

Yok 135 km'lik bir parkurda farkettirmez. Yola çıktıktan 15 sn sonra 100 oluyor zaten, 1 km bile gitmeden. Derememo arkadaşımız da ölçümün tamamını trafik yoğunluğu olmayan bir otoyolda yapsa ortalama hızı çok daha yüksek çıkar.
    Bolca yerleşim yeri ve ışık bulunan bölünmüş yol güzergahlarında benim de ortalamam düşük çıkıyor.
    Işıklı yollarda araç aynı tarzda kullanılsa dahi, bir gün 2 ışığa ertesi gün 5 ışığa takılınırsa çok farklı değerler ortaya çıkar. Ölçümlerin karşılaştırılabilir olması adına otoyol sürüşündeki gözlemlerimi paylaştım, tek değişen hız bu 3 denemede.

• 5 gün sonra 2011 MTV 1. taksit için 1 aylık süre başlıyor.

Her ne kadar cebimizden para çıkacak olsa da, en düşük MTV'yi ödediğimizden seçimlerimizin doğruluğunu bir kez daha farkedip, keyfini sürme zamanı. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbak

5 gün sonra 2011 MTV 1. taksit için 1 aylık süre başlıyor.

Her ne kadar cebimizden para çıkacak olsa da, en düşük MTV'yi ödediğimizden seçimlerimizin doğruluğunu bir kez daha farkedip, keyfini sürme zamanı. :)

1.3 taksinin vergisi ne kadar yıllık.
    ticariye 648 veriyoruz biz galiba yıllık ki ticaride vergi aralığı 1000-1900 ile 1900 üstü diye 2ye ayrılıyor sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aoe_

quote:

Orijinalden alıntı: ozbak

5 gün sonra 2011 MTV 1. taksit için 1 aylık süre başlıyor.

bizim yıllık 405 lira yani bu ayki taksitim 202.50 tl gerçi son zamla 428 tl olmuştu galiba yani 214 lira oldu.....

1.3 taksinin vergisi ne kadar yıllık.
    ticariye 648 veriyoruz biz galiba yıllık ki ticaride vergi aralığı 1000-1900 ile 1900 üstü diye 2ye ayrılıyor sadece.
  • Yıllık rakamları yazıyorum, 6 aylık ödeyecekler yarısını yatıracak, Otomobiller için 2011 MTV tutarları:

2011, 2010, 2009 modeller:
    436 TL

2008, 2007, 2006 modeller:
    305 TL

2005, 2004, 2003, 2002, 2001 modeller:
    172 TL
  • fiyat performans oranı hem yakıt hem vergide böyle olan hangi tip araç varki.
    nazar deyipte arıza yapmadığı sürece bu araçlar gezmek isteyenlerin aracı valla.
  • ben daha aracı çalıştırır, çalıştırmaz sıfırlıyorum yol bilgisayarını ve yolculuk bittiği an bakıyorum.
    benim ortalama hızımın gerçeği daha doğru yansıttığını düşüünyorum,
    çünkü yolculuk mesafemi 60 a bölerek hesapladığımda, zamanı tam olarak tutturuyorum.
    mesela elazığ-kayseri arası 439 km.
    ben bu yolculuğu 7 saat 20 dk dan önce bitirme olasılığım yok gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derememo
    ben daha aracı çalıştırır, çalıştırmaz sıfırlıyorum yol bilgisayarını ve yolculuk bittiği an bakıyorum.
    benim ortalama hızımın gerçeği daha doğru yansıttığını düşüünyorum,
    çünkü yolculuk mesafemi 60 a bölerek hesapladığımda, zamanı tam olarak tutturuyorum.
    mesela elazığ-kayseri arası 439 km.
    ben bu yolculuğu 7 saat 20 dk dan önce bitirme olasılığım yok gibi.

Sizin ortalamanız evet gerçek, standart sürüşteki hayatı yansıtıyor.

Ben ise otoyol gibi duraklama olmayan bir yolda sürekli belli bir hızda aracın ne yaktığını bulmaya çalışıyorum. O nedenle o hıza ulaşınca ölçümü başlatıyorum. Farkı da görüyorsunuz.
  • merhabalar öncelikle yeni sayfalarımız hayırlı olsun.
    10 aylık dizel kullanıcısı olarak aracımdan çok memnunum.ve dilimin döndüğünce çevremdekilere dizel almaları konusunda telkinde bulunuyorum..
    biliyorsunuz bazı insanlarda dizel araca karşı bir ön yargı var...

dizel albeamın kızdırma bujisi arıza ışığı yakmaya başladı..
    ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim..

kızdırma bujileri kaç tanedir?
    işlevi nedir.?
    birisi arızalandığında ne olur vs.?
    teşekkürler..
  • 21 bın tl 2010 fıat palıo sehır ıcı-dısı ne yakar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

21 bın tl 2010 fıat palıo sehır ıcı-dısı ne yakar?

bu soruların net cevabı yok çünkü trafik yoğunluğuna ve kullanım tarına göre çok değişir.

Bu forum içinde aynı motorlu Albea, Corsa'ların tüketimi ile ilgili birçok rakam verildi. Onlara bakmanızı öneririm.

Şehir içi 100 km'de 6-7 L, şehirdışı da 4-5 L arasında değişir diyebilirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: inegöllü
    dizel albeamın kızdırma bujisi arıza ışığı yakmaya başladı..
    ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim..

kızdırma bujileri kaç tanedir?
    işlevi nedir.?
    birisi arızalandığında ne olur vs.?
    teşekkürler..

br251 cevap vermiş diğer forumda :)
    daha iyi bilgim olsa paylaşırdım.
  • evet okudum oama daha fazla bilgi edinmek istiyorum...
  • tum opel otomobıllerınde fıat motorumu kullanılmakta?
  • Merhaba arkadaslar dün gebzeye gittim yaklaşık 77-78 km ve aracımı 110 km 2000 dd hıza sabitledim ve yol bilg. fotolarını çektim, yol boştu sırf bunları yakalamak için basmadım basamadım arkadaslar. Buyurun fotograflar.

Not: ort. hız biraz düşmüş çünkü aracı az dinlendirdim o sırada azalmış vardığımda 105 km gösteriyordu, stop ettiğimde 98 e düşmüş....
    SAYGILAR.......

http://img718.imageshack.us/i/01012011084.jpg/
    http://img210.imageshack.us/i/01012011085.jpg/
    http://img545.imageshack.us/i/01012011086.jpg/
    http://img832.imageshack.us/i/01012011087.jpg/

• arkadaşlar aranıza yeni katıldım, 1.3 multijet active 2008 sahibiyim,bundan önce astra hb tdi aracımı sattım punto aldım,iyimı yaptım kötümü yaptım onu da bılmıyorum ama bır sıkıntı var,aracım çok mu yakıyor ne ? km de sehir içinde 6,5 litre,sehir dışında 5,5 yakıyor,daha düşük değerler beklıyordum,bıraz hayal kırıklığına uğradım,cunku sattığım opel bu değerlerden daha düşük yakıyordu. acil yardım.
  • Astra Sedan 1.3 CDTI 'yla aranızdayım...
  • arkadaşlar soruma cevap verecek olan yokmu ? 1.3 punto multijet dizel, sehır içi 6.5, sehır dışı 5.5 lıtre yakıt tuketımı var normal mi ?
  • Hayır Opel'in kendi dizel motorları da var.
    1.3 cdti ortak, diğerleri değil diye biliyorum ama emin değilim.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.