Şimdi Ara

Makelsan,APC,Tunçmatik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu UPS Konusunda Biraz yardımcı olurmusunuz.Limitim 600TL.Elektrik gittiğinde Pc yi Güvenli kapatayım yeter.
    Almak istediğim ups: APC 1400vA 730 TL

Fakat APC 1400 VA Çoğu sitede tükenmiş durumda.Forumda bir arkadaş Hepsiburdan 559 Tlye almış yakın zamanda.Şuan stokta yok gözüküyor.Sizce beklemeliyimiyim ? Yoksa n11 den 730 tl ye almalımıyım ?

Diğer seçtiklerim.

Tunçmatik 2000vA 500 TL

Makelsan 2000vA 505 TL

Sadece Pc kasası için:

MSI Z170A GAMING M7 Ana kart
    16 gb Kingston hyperx 2400 mhz
    Intel I7 6700k 4.0
    MSI Gtx 1070 Gaming X
    Ocz 240 gb Trion Ssd
    Wd blue 1 tb hard disk
    Zalman H1 kasa
    Cooler master g650m 80plus Güç kaynağı
    Thermaltake Water 3.0

• Apc alınabiliyorsa apc öneririm. Ups denildiğinde kalite olarak apc diğer markalara göre 1-0 öndedir.

Makelsanda yerli iyi bir markadır, tunçmatik hakkında çok şikayet okuyorum son dönemlerde.

1400va kapasiteli apc sisteminiz için yeterlidir.

Bu arada tekrar stoklara gelmiş ürün hepsiburada.com da.

http://www.hepsiburada.com/schneider-apc-bx1400u-gr-1400va-line-interactive-ups-pm-bd804941
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.Hemen kapıyorum 1 tane :)
  • BU line interactive UPS lerin büyük kısmı bir işe yaramıyor bilginiz olsun. APC , Makelsan haricinde hiç o işe girmeyin.Bir ara tunçmatik de çok iyiydi ama son zamanlarda bir çok kişinin de dediği gibi ciddi sıkıntılar yaşattığını ben de duyuyorum. Tabii ki imknanınız varsa Online alın ama o da gerçekten pahalı. line interactive UPS şebeke voltajını ölçer ve 220+-%15 oranı dışına çıkması durumunda kısa sürede devreye girerek cihazlarınız korur. Ancak bunları dediğim gibi büyük kısmı ani gerilim değişikliklerinde devreye giremediği gibi devreye girme süreleri de yeterli olmadığı için asla işini yapmaz. Yani line interactive UPS alırken markaya kesinlikle dikkat edin. Ayrıca 1000Va ya da 600va gibi bir line interactive UPS alırsanız sadece bilgisayarınız bağlayın ya da monitörü de bağlamayı düşünüyorsanız seçim yaparken dikkat edin. Eğer sadece elektrik sıçraması değil tamamen kesinti yaşıyorsanız hızlı bir şekilde çalışmanızı kaydetip çıkmanız gerekir. Çünkü line interactive UPS ler uzun süreler bilgisayarlarınız açık tutamazlar. Biz iş yerinde tabii ki Online kullanıyoruz ve birden fazla bilgisayar bağlı şu an. Makelsan'ın 3 KVA online olanını kullanıyoruz ve açıkçası çok memnunuz.
    N11 üzerinden rahatlıkla alabilirsiniz çünkü mağaza puanı ve de yorumlar genellikle yanıltmıyor.
    http://www.n11.com/arama?q=MAKELSAN+LION+PLUS+1000VA&srt=PRICE_LOW&isf=1
    http://www.n11.com/arama?q=MAKELSAN+LION+PLUS+650+VA&srt=PRICE_LOW&isf=1

Seçim yaparken ücretsiz kargoyu mutlaka seçin. Çünkü bu tip cihazlar ağır olduklarından kargo ücretleri genelde yüksek tutabiliyor. Hele ki Online alacaksanız bu daha da önem taşır bilginiz olsun.

• Online ups ler sürekli çalıştıkları için katlanılmaz bir gürültü yapmaktalar haberiniz olsun, birde sakın yük binince gürültü yapar gibi düşünmeyin herzaman aynı uçak motoru sesini veriyor. Ses olarak elektirik süpürgesiyle eş değer.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.