Şimdi Ara

Mağazadaki Parfüm ile İnternetteki Parfüm Arasındaki Farklar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
434
Cevap
22
Favori
71.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: canbaz

quote:

Orijinalden alıntı: BYcaps

Açıkcası 2011'deki reformulasyonun'dan sonra resmi olarak bir reformulasyon yayınlandımı ya da beyan edildi mi bilmiyorum. Sizin konu ile ilgili araştırmanız varsa paylaşırsanız sevinirim. Diğer kullanıcılarında konu hakkında bilgi edinmesini sağlamış oluruz.

2 farklı kalitede üretim yaptıklarını resmi olarak açıklamayan markalardan, resmi bir reformülasyon beyanı beklemek abesle iştigaldir.

dior'un DH ve DHİ'de -açık- reformülasyona gitme sebebi lisans sahibine para ödemek istememesidir. parfüm markalarının genelinin reformülasyonu kabul etmediği de bilinen bir gerçektir. tabi istisnaların kaideyi bozmayacağı kuralını gözardı etmeyelim. hem dior diğer parfümlerinde yaptığı reformülasyonun kaç tanesini resmi olarak beyan etmiş ki. üstelik DH ve DHİ için ara reformülasyon bilgisine de sahibiz. son olarak 2013'lü batchlerin, vintage DHi'ye daha bir benzediği bu işten anlayan arkadaşlarımız tarafından beyan ediliyor, yararlanınız :)

''parfüm severler reformülasyonlar yüzünden kan ağlıyor'' lafı sizce boş bir laf mı! ''yıllardır kullandığım parfümün yeni şişesini aldım ama eskisi gibi kokmuyor'' diye feryat edenler; olayı derinlemesine araştırmadıkları için kolaya kaçıp sahte yaftasını yapıştırıveriyorlar. ve devamında da bitmek bilmeyen manipülasyolar başlıyor; yok 2. kalite, yok 2. kalite dubai, yok 2. kalite ama orijinal dubai falan filan...

beyefendi;

1.kalite demiyorsunuz, 1.kalitede üretim diyorsunuz ve bunu da kendi içinde dallandırıyorsunuz; 2.kalite demiyorsunuz, 2.kalitede üretim diyorsunuz ve bunu da kendi içinde dallandırıyorsunuz.

''2. kalitede üretim'' absürdüyle malum tayfadan ayrıldığınızı mı zannediyorsunuz?! zaten insanların kafası sahtecilik ve reformülasyon yüzünden yeterince karışık. bir de sizin bu gerçek dışı iddialarınızla uğraşmasınlar.

Konunun dağılmasını istemediğim için bu tür tartışma ortamı yaratan sorularınızı bir noktadan sonra özelden devam etmenizi rica etmiştim fakat pek oralı olmadınız, en son mesajı kendiniz mi yazmak istediğiniz yoksa illa ben haklı olayım tarzı bir girişiminizden doalyımı ya da başka bir sebebimi var bilmiyorum ama sorun değil sorularınıza ve tartışmalarınıza özel mesajdan ben devam edeceğim. Zaten üslup ile ilgilide problemler görüyorum. Bu şekilde devam ettiğiniz takdirde tartışmayıda noktalandırmak zorunda kalacağım. Özelden mesajınız ile ilgili cevapları vereceğim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: canbaz

quote:

Açıkcası 2011'deki reformulasyonun'dan sonra resmi olarak bir reformulasyon yayınlandımı ya da beyan edildi mi bilmiyorum. Sizin konu ile ilgili araştırmanız varsa paylaşırsanız sevinirim. Diğer kullanıcılarında konu hakkında bilgi edinmesini sağlamış oluruz.

2 farklı kalitede üretim yaptıklarını resmi olarak açıklamayan markalardan, resmi bir reformülasyon beyanı beklemek abesle iştigaldir.

dior'un DH ve DHİ'de -açık- reformülasyona gitme sebebi lisans sahibine para ödemek istememesidir. parfüm markalarının genelinin reformülasyonu kabul etmediği de bilinen bir gerçektir. tabi istisnaların kaideyi bozmayacağı kuralını gözardı etmeyelim. hem dior diğer parfümlerinde yaptığı reformülasyonun kaç tanesini resmi olarak beyan etmiş ki. üstelik DH ve DHİ için ara reformülasyon bilgisine de sahibiz. son olarak 2013'lü batchlerin, vintage DHi'ye daha bir benzediği bu işten anlayan arkadaşlarımız tarafından beyan ediliyor, yararlanınız :)

''parfüm severler reformülasyonlar yüzünden kan ağlıyor'' lafı sizce boş bir laf mı! ''yıllardır kullandığım parfümün yeni şişesini aldım ama eskisi gibi kokmuyor'' diye feryat edenler; olayı derinlemesine araştırmadıkları için kolaya kaçıp sahte yaftasını yapıştırıveriyorlar. ve devamında da bitmek bilmeyen manipülasyolar başlıyor; yok 2. kalite, yok 2. kalite dubai, yok 2. kalite ama orijinal dubai falan filan...

beyefendi;

1.kalite demiyorsunuz, 1.kalitede üretim diyorsunuz ve bunu da kendi içinde dallandırıyorsunuz; 2.kalite demiyorsunuz, 2.kalitede üretim diyorsunuz ve bunu da kendi içinde dallandırıyorsunuz.

''2. kalitede üretim'' absürdüyle malum tayfadan ayrıldığınızı mı zannediyorsunuz?! zaten insanların kafası sahtecilik ve reformülasyon yüzünden yeterince karışık. bir de sizin bu gerçek dışı iddialarınızla uğraşmasınlar.

Konunun dağılmasını istemediğim için bu tür tartışma ortamı yaratan sorularınızı bir noktadan sonra özelden devam etmenizi rica etmiştim fakat pek oralı olmadınız, en son mesajı kendiniz mi yazmak istediğiniz yoksa illa ben haklı olayım tarzı bir girişiminizden doalyımı ya da başka bir sebebimi var bilmiyorum ama sorun değil sorularınıza ve tartışmalarınıza özel mesajdan ben devam edeceğim. Zaten üslup ile ilgilide problemler görüyorum. Bu şekilde devam ettiğiniz takdirde tartışmayıda noktalandırmak zorunda kalacağım. Özelden mesajınız ile ilgili cevapları vereceğim.

DHİ ile ilgili bilgi istediniz, cevap verdim.

dem vurduğunuz rahatsızlığın, gerçeklerin sızısından kaynaklandığını düşünüyorum.

buyrunuz konunuza devam ediniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canbaz -- 28 Şubat 2014; 0:58:02 >

• Merhaba.

Acaba 212 Sexy Man mi yoksa normal 212 mi ?Hangisi sizce daha iyidir.

Koku olarak her ikisi de nasıl.Yani fresh - tatlı - odunsu - çiçek gibi...

Yazlık ya da kışlık ve ağır ya da hafif olarak değerlendirebilir misiniz.

Bir sorum daha var.Bulunduğum şehir küçük bir şehir olduğu için orjinal satan hiç bir yer yok.
    Sadece YKM mağazası var burada ve sürekli oraya parfüm denemeye gidiyorum.Artık pek fazla gitmek istemiyorum çünkü devamlı gittiğimim için artık ters ters bakmaya başladılar bana.

Mesela orada bazı parfümlerin testerları küçük kalem şeklinde serçe parmak boyunda yani.

Acaba bende bu şekilde bu parfümlerin testerlarını alabileceğim bir yer var mı?Toptan alıp denemek istiyorum.

Bilgilendirir misiniz lütffen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 26 Şubat 2014; 21:30:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çötenek

Kardeşim bilgi paylaşımın için şahsım adına teşekkür ederim. Güzel yazılar olmuş. Soru soranlar da güzel sorular sormuş.
    Ne öğrendim ben.
    1/aldığımız parfüm orginal mi ve ne zaman üretilmiş diye checkcosmetick ten kontrol edebiliriz.
    2/edt / esp arasındaki fark.
    3/ neden bazı sitelerde parfümler daha ucuzdur.

Gibi . Şimdi bende bir kaç gündür Aqua di gio 200ml yada / boss hugo boss arasında gidip geliyorum. Tekin acar ve hepsiburada .com fiyat karşılaştırması yaptım (ayrıca yukarıdaki diğer siteleri duymamıştım. ) HB nin ucuza satma sebebini anladım. Düşük kalite yada raf ömrü azalıyor gibi .

Ayrıca 2.kalite olanları da anlamanın bir yolunu öğrenmek istiyorum. Bence üreticiler bir kod veriyordur.

Şimdi bu iki parfüm (Aqua di gio ve boss hugo boss) arasında kararsızım ve sen başka güzel kokular da yazmışsın onlara da bakmak istiyorum.

Millet bir koku sıkıyor daha yanıma gelmeden kokuları geliyor (özellikle bayanların ki )

Bu konularla alakalı da bilgi vermeni rica ederim

daha önce duymadığın yani koklamadığın kokular farklı olduğu için daha net ve bariz olarak burnuna gelir. Bunun dışında bayan kokularında çokça edp vardır. EDP yoğun olduğu için de daha fazla koku hissetmen ve direk algılaman normaldir.

Senin sıktığın kokularda kokar ama en yayılanınıda alsan bir süre sonra burnun alıştığı için sana kokmuyor gibi gelir. Birde bayanların çoğu parfümleri çantalarında taşırlar ve arada bir sıkma ihtimalleri vardır. Biz erkekler bu tür işlere pek yanaşmıyoruz.

Aqua di gio Artık klasikleşmektende öteye geçmiş çokça kullanılmış hoş bir kokudur ama artık neredeyse herkesin aşina olduğu bir kokudur. Boss hugo boss derken hangi parfümü kastettiğinizi anlayamadım o yüzden onun ile ilgil icevap veremiyorum.

Ama farklı parfümlere yönelirseniz iyi edersiniz diye düşünüyorum.

Üretim kalitesi düşük olanları anlamanızın için bir kod olduğunu düşünmüyorum. 2. kalite üretime birazda giyim sektöründeki defo olayı gibi bakabilirsiniz. Kullanmanıza engel yoktur ama bir kusuru vardır. Örneğin koku tam konstre olmamış olabilir. Gerekli koşullarda bekleme süresi beklenmeden şişelenmiş olabilir vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kronik Enerji

Merhaba.

Acaba 212 Sexy Man mi yoksa normal 212 mi ?Hangisi sizce daha iyidir.

Koku olarak her ikisi de nasıl.Yani fresh - tatlı - odunsu - çiçek gibi...

Yazlık ya da kışlık ve ağır ya da hafif olarak değerlendirebilir misiniz.

Bir sorum daha var.Bulunduğum şehir küçük bir şehir olduğu için orjinal satan hiç bir yer yok.
    Sadece YKM mağazası var burada ve sürekli oraya parfüm denemeye gidiyorum.Artık pek fazla gitmek istemiyorum çünkü devamlı gittiğimim için artık ters ters bakmaya başladılar bana.

Mesela orada bazı parfümlerin testerları küçük kalem şeklinde serçe parmak boyunda yani.

Acaba bende bu şekilde bu parfümlerin testerlarını alabileceğim bir yer var mı?Toptan alıp denemek istiyorum.

Bilgilendirir misiniz lütffen.

Nerede kullanacağınızda önemli parfümü ama bana sorarsanı sexy men'i tercih edin derim.

212 fresh, baharatlı bir kokudur

212 sexy men ise daha çok vanilya ağırlıklı daha karizmatik bir kokudur. Benim düşünceme göre.

Yazlık olarak 2 sinide kullanilirsiniz aslında ama 212 yaz için daha uygundur. Kış içinde sexy men daha uygundur.

Küçük testerlar hakkında malesef bir bilgim yok bu konuda yardımcı olamayacağım. Ama bilen arkadaşlar varsa bu konu altında yazarlarsa öğrenmiş oluruz.

• Bycaps doğru dedin kadınlar yanında taşıyor ve arada bir sıkıyorlar.

Hugo boss bildiğimiz boss

Hugo Boss Bottled Edt 100 Ml Erkek Parfümü
    Parfümler..
    159,90 ₺
    Hepsiburada.com

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bycaps doğru dedin kadınlar yanında taşıyor ve arada bir sıkıyorlar.

Parfümler..
    159,90 ₺
    Hepsiburada.com

Bilginiz dahilinde olsun diye söylüyorum boss hugo boss derseniz herkes anlamaya bilir. Bahsi geçen parfümün adı sizinde yazdığınız gibi bottled no.6'dir.

Kadınlar tarafından beğenilen günlük kullanıma uygun tatlımsı bir kokusu vardır.
  • quote:

quote:

Bycaps doğru dedin kadınlar yanında taşıyor ve arada bir sıkıyorlar.

Parfümler..
    159,90 ₺
    Hepsiburada.com

Bilginiz dahilinde olsun diye söylüyorum boss hugo boss derseniz herkes anlamaya bilir. Bahsi geçen parfümün adı sizinde yazdığınız gibi bottled no.6'dir.

Kadınlar tarafından beğenilen günlük kullanıma uygun tatlımsı bir kokusu vardır.

Teşekkürler kardeşim cevabın için

• Hocam oncelikle selamlar
    Suan diesel only the brave kullaniyorum acikcasi begeniyorum cevremden de olumlu yorumlar aldim. Onumuz yaz, yeni bir koku almak istiyorum yazlik. Bellamola'dan alacagim. Soyle 150 liraya kadar yazlik, kalici, ve etkileyici bir koku tavsiye edebilir misiniz?
    Yoksa dieselle devam etmemi mi onerirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marcelin00

Hocam oncelikle selamlar
    Suan diesel only the brave kullaniyorum acikcasi begeniyorum cevremden de olumlu yorumlar aldim. Onumuz yaz, yeni bir koku almak istiyorum yazlik. Bellamola'dan alacagim. Soyle 150 liraya kadar yazlik, kalici, ve etkileyici bir koku tavsiye edebilir misiniz?
    Yoksa dieselle devam etmemi mi onerirsiniz

Versace Eau Fraiche 'ı denemeni tavsiye ederim, yaz için ideal bir kokudur.

Onun dışında;

YSL L'homme libre,

Versace Eros,

Mont blanc Legend,

Issey Miyake l'eau d'Issey pour homme

Gucci Guilty pour homme

Kokusunu en beğendiğim: Versace Eau Fraiche,

En kalıcı: Issey Miyake l'eau d'Issey pour homme

2012 yılının en iyi parfümü seçilen: Gucci Guilty pour homme

Diğerlerinede bakmayi ihmal etmeyin hepsi güzel kokulardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bberkyildiz -- 27 Şubat 2014; 18:19:05 >

• Esmer ten icin uygun mudur hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Marcelin00 kullanıcısına yanıt
    Esmer iseniz mont blanc legend'i eleyebilirsiniz o biraz meyveli çiceksi falandır açık tenliler için daha uygundur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bberkyildiz -- 28 Şubat 2014; 8:59:36 >
  • Davidoff Cool Water Edt 125 Ml Erkek Parfümü

194₺ yerine 80₺ düşmüş demekki raf ömrü iyice azaldı.. :)

• quote:

Davidoff Cool Water Edt 125 Ml Erkek Parfümü

194₺ yerine 80₺ düşmüş demekki raf ömrü iyice azaldı.. :)

+1

• Hugo boss bottle 100ml. Da iki günde 20₺ indi 160₺ ye düştü. Bekliyorum bakalım şansıma belki yine iner... :)

• quote:

Hugo boss bottle 100ml. Da iki günde 20₺ indi 160₺ ye düştü. Bekliyorum bakalım şansıma belki yine iner... :)

mizu ve bellamola'da 118tl oralarada bakabilirsiniz.
  • Merhaba.

Bulgari Aqua hakkında biraz bilgi verir misiniz?
    http://www.hepsiburada.com/liste/bvlgari-aqva-edt-100-ml-erkek-parfumu/productDetails.aspx?productId=sgbvl0591152&categoryId=32010685
    (Karışıklık olmasın diye link verdim)
    Nasıl bir kokudur mesela?Tatlı - Fresh - Odunsu - Baharat.Hangi sınıfa girer?
    Ağır ya da hafif bir koku mudur?

İkinci sorum ise checkcosmetic.net ile ilgili.Bu site güvenilir bir site midir?
    Çünkü adını hiç duymadım daha önce .
    Sitenin aslı hangi ülkeye ait?
    Bir de sadece parfüm mü sorgulatabiliyoruz bu siteden?
    Sorgulama yaparken hangi kodu bu siteye yazmamız lazım?
    Kozmetik ürünlerinin üzerinde bir sürü kod var çünkü.

Bir sorum daha var.Kozmetik ürünlerinin üzeirinde ki 12 M logosu ne anlama geliyor?
    Yani 12 ay ömrü mü var demek.

Cevap için teşekkürler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 1 Mart 2014; 21:23:43 >

• Hocam Bvlgari Aqva ve Issey Miyake l'eau d'issey kullandım kokularını çok beğeniyorum ama yaz parfümü olduğundan çok kalıcı değil hem bu tip kendine has kokusu olan hem de kalıcı birşeyler önerir misin?
  • Bvlgari Aqva turunçgil baharatlı ve deniz kokularını andıran bir karışımın ürünüdür. Koku türüne tam oalrak fresh olmasada fresh sınıfına sokabiliriz. Aslında turunçgilli fresh su gibi kokar diye bir tanımda bulunacağım ama tabiki bu anlatmaz nasıl koktuğunu :) hafif bir kokudur.

check cosmetic güvenebileceğiniz bir sitedir. Siteyi kim kurdu bilmiyorum fakat güvenebilirsiniz. Hayır Neredeyse tüm kozmetik ürünlerini sorgulatabilirsiniz. Yalnız her marka yok.

Sorgulama yaparken genelde parfümlerden örnek verecek olursak kutusnun altında ya da üstünde genelde içe kabartmalı 4 veya 5 haneli kodlardır. Parti numarası olduğunu analyabilirsiniz genelde baskı değil kabartmadır bu kodlar.

Hayır Herhangi bir kozmetik ürününün üzerinde bu sembolu goruyorsanız bu ürünün raf ömrü(yani kutusu açılmamış ömrü) 30 ayın üzerindedir. Raf ömrü 30 ayın üzerinde olan ürünlerde açıldıktan sonraki ömrünün belirtilmesi zorunludur. Bu logoda açıldıktan sonra 12M yani 12 Months 12 ay ömrü olduğunu gösterir. Bu sembol üründen ürüne farklılık gösterir 18M de olabilir 15M de olabilir. Parfümlerin de genelde raf ömürleri 36 ay olduğu için bu sembolu kutularında görmenizde oldukça normaldir.

• Essentiel kullanıcısına yanıt
    Kendine has diğer kokulara benzemeyen kokular önereyim yalnız kışın kullanabileceğin kokulardır bu örnek vereceklerim;

Hermes Terre d'hermes

Dior Homme Intense

Thierry Mugler Pure Malt

Lanvin Arpege Pour Homme

Lalique Encre Noire

Viktor & Rolf Spicebomb
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.