Şimdi Ara

MADEN FACİASI: 301 işçi hayatını kaybetti, 27 işçi yaralı (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.482
Cevap
29
Favori
154.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: H.B.V

quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

quote:

Orijinalden alıntı: Okullu Mehmet Pasa

kurduğu ülke ortada nasıl laf söylemeyim 90 larıda biliyoruz anandan babandan kuru sıkı kemalistçilik yapma bana sen zararlı çıkarsın.

Atatürk olmasa sen şu an bu yazdığını yazamayacaktık. Çünkü bu topraklar üzerinde ya Yunanlılar ya Fransızlar yada İngilizler yaşıyor olacaktı. Sen de doğmamış olacaktın. Bu aklınca Atamıza laf atmaya çalışan herkes için geçerli.

Yahu bu zihniyet hala yaşıyormuş

kamil, Atatürk'ün cumhuriyeti olmasa, domuzlara yem ediliyordun kamil.

Atatürk'ün Türkiyesindesin koçum ayık ol.

• tecrübe_53 T kullanıcısına yanıt
    Haklısın kardeş bazı arkadaşlar tahrik edici konuştuğu için tutamadım kendimi ..
  • quote:

quote:

kurduğu ülke ortada nasıl laf söylemeyim 90 larıda biliyoruz anandan babandan kuru sıkı kemalistçilik yapma bana sen zararlı çıkarsın.

Atatürk olmasa sen şu an bu yazdığını yazamazdın. Çünkü bu topraklar üzerinde ya Yunanlılar ya Fransızlar yada İngilizler yaşıyor olacaktı. Sen de doğmamış olacaktın. Bu aklınca Atamıza laf atmaya çalışan herkes için geçerli.

Atatürkçü biri olarak pes diyorum. Kimin doğup doğmayacağına kadar geldiniz yani. Doğacağın varsa ama türk ama ingiliz ama fransız olarak doğarsın. Sor bakalım kim şuan dünyada ülkesinin vatandası olmaktan rahatsız. Resmen saçmalıyorsun. O muhabbetlere gidersen çok daha eskilere gitmen lazım.

• meter90 M kullanıcısına yanıt
    Yaşını sormayacağım bile. Ama sana şunu söyleyeyim, konuyu farklı yöne çeken senmisin benmiyim dedin ve recep tayyipi önüme sundun.

Sanki recepci veya bir başkasına mensubum... Yok öyle değilim.

Kardeş bak, ben sana diyorum ki fotoğrafta polisin sağ ayağı ile adamın ayağı bir birine girmiş. İyi bir montaj değil.

Sen herhalde ilk yorumu mu okumadığın için kanıtladın mı diyorsun ama bir daha bahsedeyim, sadece bu fotoğraf var. En başta mynette gördüm şaşırdım. Bu durumda bu ahvalde gerçek mi dedim acaba... Bütün internette sadece bu fotoğraf mevcut ve bu da resimde belirttiğim kusuru göz önünde bulundurursan fake bir resim.

Sen atmadan ben sana videosunu da atayım

http://www.youtube.com/watch?v=li9pfXVgiB0

bu da haber sitelerinin bazılarında var. Sadece bu video var ve başka video yok. Arkası dönük bir adam, kalitesiz ne olduğu tam anlaşılmayan bir video ve durum, ağır çekim ( hızlı halini bulamadım o kadar aradım ) ve öncesi sonrası da hiç bir yerde yok. Sadece bu video var.

Ayrıca videoda yanda toma var. Ama resimde yok. Video farklı bir açıdan resim farklı bir açıdan çekilmiş. Halbuki habere ilk bakan video da o görüntüyü görmek isterken alakasız bir video görüyor..

Sen bana haber sitesini kaynak olarak atıyorsun. Ben sana kaç tane haber sitesinde bu görüntünün ev videonun mevcut olduğunu bile atarım. Kaynak bu değildir.

Sen ispatla diyorsun. Şöyle mi ispatlama mı istersin, bir resmi belge birinin onayı almış bir döküman getireyim. O fotoda ki hata ve videonun durumu açık açık belli. İspatı senin gözün ve beynin...

Bu fotoğraf yalan. Bak başka konudan bahsetmedim. Siyasete bile girmedim. Yazdıklarıma cevap dışında herhangi bir yeni mevzu açacak bir şey de demedim. Bakalım ne diyceksin ? ( yine recep aga dostu diye mi göreceksin yoksa chp düşmanı olarak mı göreceksin yada mhp ci olarka mı göreceksin bilmiyorum )

Tek görmen gereken durum gözünden beynine bunları okuduğun zaman geçti. Beynin onay verecek şimdi...

Böyle basit provokasyon amaçlı şeylerle galeyane gelmek sonuca götürmez.

Kalkacaksın, milletvekilerinin aldığı bütün hakları ( erken emeklilik çift maaş vs ) yüzüne vuracaksın. Bunun için ayaklanır. 12 13 saat çalışmamak için hakkını arayacaksın. İznin maaşın belli olacak. Kendine bile yetmeyecek maaş için kalkacaksın...
    Bu fotoğraf ve bu konuda ki tartışmalar 1 hafta sonra son bulacak ve yine düzelme olmyacak. Dediğim bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasakbölge -- 15 Mayıs 2014; 2:08:23 >

• YÖNETİCİLERDEN RİCAM YAS SÜRESİNCE SOMA İLE ALAKALI HİÇ BİR KONUNUN AÇILMAMASIDIR. KLAVYE ADAMLARINA MALZEME ÇIKIYOR
  • bu faciada da hiçbirşey değişmeyecek.. nasıl mı? yandaş medyalar ve sahibi meçhul havuz medyası akp yi sorgulamayacak, hata ve kusurlarını görmeyecek.. tüm tv kanalları hüzünlü müzik eşliğinde facianın kliblerini ikide bir vtr şeklinde yayından geçecek.. sosyal medyada ve haberlerde sürüsüne bereket asılsız spekülasyonlar meydana gelecek... 15 yaşındaki çocuk işçi bunlardan biri...

bu facianın etkileri birkaç hafta devam eder , ondan sonra unutulur gider...
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.B.V

quote:

quote:

Atatürk olmasa sen şu an bu yazdığını yazamayacaktık. Çünkü bu topraklar üzerinde ya Yunanlılar ya Fransızlar yada İngilizler yaşıyor olacaktı. Sen de doğmamış olacaktın. Bu aklınca Atamıza laf atmaya çalışan herkes için geçerli.

Yahu bu zihniyet hala yaşıyormuş

Yazdıklarım yalan mı. Atatürk olmasa ne olacaktı sanıyorsun. Bu ülkeyi kim kurtaracaktı. İşgal Kuvvetlerinin emrinden çıkmayan Padişah mı kurtaracaktı. Bu ülke tamamen işgal edildiğin de sen hala Türkçe konuşabilen ve hala Müslüman olarak yaşayabilen insanlar kalacak mıydı sanıyorsun.

• Öncelikle hayatını kaybeden madencilerimize Allah'dan rahmet diliyor,yakınlarına başsağlığı diliyorum.
    Hayatını kaybeden o kadar insan, bir o kadarı da kurtarılmayı beklerken , böyle feci bir kazayı fırsat bilip leş kargaları gibi üşüşüp yeniden hükümeti karalama kampanyasına dönüştürenleri de kınıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: megablaster

Erdoğanın konuşması

ilk defa izliyorum siz de görün istedim yanlış anlaşılmasın.

ÖZET: TIKLA

Abi kimse de alkollumusun, kafan mi guzel, ya da bizle dalga mi geciyorsun diye soramamis!!! Adam utanmadan 1800 lere gitti ya. Tamam secmenin bunu yer, orta caga kadar git onlar yer. Onlar yemek icin dogmus da, bana bu yaptigin konusma ile hakaret edemezsin, beni aptal yerine koymaya calisamazsin. Ar damari catlamis, utanma olur insanda.

• yasakbölge kullanıcısına yanıt
    Yaşımı sormamışsın ben yazayım 24,
    Gözlerimde de Allah'a binlerce kez şükürler olsun sıfır sorun var,

O fotoda özel harekat polisinin 2 ayakkabısınada iyi bakın,
    Sonra tekme ata KANSIZIN 2 ayakkabısında iyi bakın.

Bakın bakalım gerçekten dediğiniz gibi bir yanılsama veya iç içe geçme var mıymış yok muymuş?

+Siz burada diyorsunuz ki bu haber fake yalan vs.? Yanlış mıyım foto sahte diyorsunuz? İspatınız var mı? hayır yok?

Peki sözcü.com bunu ne diye paylaşmış sahte fotograf olarak mı? Gerçek haber olarak mı? Evet gerçek haber olarak.

Dediğim gibi diyalektik yapmaya çalışıyorsun da daha diyalektik nasıl yapılır bundan haberin yok.

Yukarıda dediğim gibi tekme atan kişinin ve ö.h.polisinin ayakkabılarına dikkatlice bakın. Hala bu fotograf fake diyorsanız,
    Gidin bir göz doktoru muayenesine, gözünüzde sorun çıkmazsa buraya gelin yazın tüm masrafları ben paylaşırım, yok eğer gözünüzde sorun varsa Allah şifa versin.

(Bende diyorum ne kanıt sunacaksınız, iki siyah tozlu ayakkabının iç içe geçtiğini sanmak kanıt olmuş)

• yasakbölge kullanıcısına yanıt
    lütfen. bi zahmet, bazen bende tiksiniyorum kendimden, nasıl yaşıyorum sizin gibi insan(!)larla diye...
  • İzledigim aciklamalara göre bukadar cok cenaze cikmasinin kurtarma ekiplerinin panikle hareket edip hesap yapmadan mudehale etmeleri diye dusunuyorum.

Temiz havayi hatali olarak ters yonden vererek icerdeki karbonmonoksiti tum madene yaydilar patlamadan uzakta olan iscilerde bu sebeple zehirlendi ve ölü sayisi artti ne yazikki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir Johnny Sins olamadı bazıları...
    MADEN FACİASI: 301 işçi hayatını kaybetti, 27 işçi yaralı

• böyle olayları fırsat bilip kazadaki suçu hükümete atanlar. yok seçimlerde soma ak partiye atmış oyları kılıçdarogluna atsalardı trafo patlamıyacaktı diyenler. imanın şartlarını acaba biliyorlarmı? bunlardan biri kaza ve kadere iman. ama ateist zihniyet bunları anlayamaz. onlara sabaha kadarda anlatsan konuşsan boş.
    son olarak kazada hayatını kaybeden işçilerimize Allah dan rahmet yakınlarına sabır diliyorum.

• Şimdi başlıkta neden hükümete atıyorsunuz, Tü-kaka herifler minvalinde yazanlar var.
    İyide sorumlu kim?

Savcı diyor sorumluların hepsi öldü.
    Devlet Diyor denetlemeleri yaptık.
    ( 6 ay önce )

Şirket çıkıp bizimde suçumuz yok diyor.

EeE geriye sadece ekmek parası için yerin 2km altına giren madenciler kalıyor.
    Ne işiniz varda gidip 2km yerin altında çalışıyorsunuz diye fırça atmak lazım demi?

Ama bu tipler Büyük Üstadlarına laf söyletmezler hemen küfre sövmeye bela okumaya başlarlar.
    İşte biz bu tiplere İKİYÜZLÜ deriz.
    Bilmem anlatabildim mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda109070

quote:

Orijinalden alıntı: hnzl

quote:

Orijinalden alıntı: arda109070

quote:

Orijinalden alıntı: Yalçın Ç.

Saydığın ülkeler nerde Türkiye nerde. Bu iş firmayı bağlar. Özel bir firma anladın. Ülkede kaç bin özel firma var senin bilgin varmı ? Bu hukumet sayesinde işçi guvenliği yasaları zorunlulukları getirildi buna dua et. O işletme ayda 2 3 sefer denetlenen bir yer . Zamanla hersey duzelir ama 4/4 lük hiçbir zaman olmaz. O saydığın ülkeler gelişmiş Türkiye sizin gibilrer yuzunden gelişmekte olan bir ülke. Ülkeye bir rahat verirseniz ulke biryerlere gelicek inşallah. Sana 7 kardeşin belgeselini izlemeni tavsiye ediyorum. Ondan sonra bana hak verirsin.

Bu ülke 1 TORBA KÖMÜR çıkartmak için CANINI VERENLER ile o kömüre bedava sahip olmak için RUHUNU SATANLARIN ülkesi..!

Ülkede ne kadar fakir, yoksul, muhtaç varsa hepsini Ruhunu satan kişiler ilan ettin, hemde tek cümlede ne denir ki sana bilemiyorum

O kişilerden biri burada olsaydı veya olabilseydi, ne bileyim mesela evine senin benim gibi internet bağlatacak parası olsaydı yada mesela devlet kömürünü biraz daha fazla verseydi de elindeki son kuruşa biraz daha kömür almak yerine internet alabilseydi belki sana okkalı bir cevap verirdi.

Ama şunu unutma o kömürü çıkaranlarla kullananların genelde akrabalık bağları oluyor, çünkü kömürü çıkaran kişi başka iş bulamadığı için orada çalışmak durumunda kalıyor, yine onun yakınlarına da genelde maddi durumları iyi olmadığı için devlet tarafından gıda ve kömür yardımı yapılıyor. İşte tamda bundan dolayı eğer sen gider bu cümleyi Somada kurarsan emin ol seni linç edeceklerdir. Kimsenin onuruyla oynama hakkın olmadığını linç edilirken anlarsın. Şimdi bunu anlamak senin için gerçekten zor olabilir.

Bana bir madenci göster ki fakire dağıtılan kömürden dolayı şikayetçi olsun, olmaz olamaz. Neden?? Çünkü büyük ihtimal zamanında oda aynı kömürü kullandı, çünkü bir zamanlar oda işsizdi.

Madem kömürle makarnayla oluyor bu %50 o zaman bunu muhalefet neden yapmıyor ki?? 1 ton kömür için oyunu yani namusunu satan insan bin lira için nelerini satmaz ki?? Yahu benim akrabalarımın hemen hemen tamamı iktidara oy veriyor bu iktidar bir bizimkilere mi bişeyler vermiyor?? Yani nerden baksan bir 50-60 kişi var birinede mi oy karşılığı bişeyler vermez ya. Bunların büyük çoğunluğu 2002 de oy vermedi, sonraki seçimlerde giderek hepsi iktidar partisine kaydı yani.

Eğer sen birine ruhunu satıyor diyorsan bunu ispat etmek durumundasın, ispat etmezsen ruhunu şeytana satmışın demektir.

Mesajı nasıl anlamak istersen öyle anlarsın.Benim burda bahsettiğim kesim belli .Sosyal devlet muhtaç vatandaşına bakmak zorundadır ama yandaşa daha çok yardım gidiyor ve bu da parti aracılığıyla oluyor. Yani ihtiyaç sahibine değil daha çok taraftara gidiyor.CHP nin neden makarna dağıtmadığını bilemem belki çalamamıştır parası yoktur belki de insanları dilendirmeye alıştırmak istemiyordur.Yolsuzluk yapan ve insanları kutuplaştıran partiye oy atıyorsanız sizin seçiminiz. Dini açıdan diyorsan dinimizde hırsızlık yapanı koruyun kollayın demiyor.

Tamam işte bende sana o kesim dediğin kesimi soruyorum nerede bu kesim?? Sen gördün mü kendi gözlerinle?? Bol keseden atıyorsunuz hepsi bu.

20 milyon kişi ak partiye oy veriyor biner lira verse 25 milyar lira (25.000.000.000 lira, koca Koç holdingin cirosu yani). 2002 de bu ak parti çulsuz gelmedimi?? neden o kadar oy aldı diyorsun örneğin bir chpliye eee para yedirirsen böyle iktidar olursun işte diyor. Adamdaki zihniyete bak. Nerden yedirecek arkadaşım Karun kadar zengin olması gerekiyor ya bunların. 2002 den beri aynı hikaye adama diyorsun çulsuz geldi bunlar, kabullenemiyor, makarnacılar kömürcüler verdi oyları diyor. yahuu 2002 den önce nereden çaldılar çukur adam diyesi geliyor insanın.

Dini açıdan şu olur diye bişey demedim onuda sen uydurdun tamamen. Dememde yani neden diyeyim konu o değil çünkü.

Arkadaş ispat et diyorum ispat. Yahu şu Türkiye halkının gerçekten oyunu ya namusunu işte bildiğin kömüre makarnaya satabileceğine inanıyormusunuz cidden. Yada kim inandırıyor sizi böyle?? yandaş yandaş bi ezberlemişiniz, medya açısından bakarsak kim kimin yandaşı değil ki bu devirde?? halk yandaş diyorsan o nasıl oluyor ki?? İşte orada duracaksın. Mesela chpye oy verende chp yandaşımı oluyor. Ama buna öyle denmez ki; seçmen denir yandaş değil önce bunu öğrenmelisiniz. Halk yandaş değil seçmendir. medyalar yandaştır. Her biri bir partinin yandaşıdır.

kaç kişi orada ölen madencileri düşünüyor şu forumda herkesin derdi kendi tarafımıza kimleri çekeriz, birilerine nasıl saldırırız, nasıl çamur atarız olmuş. objektif düşünen yok.

• meter90 M kullanıcısına yanıt
    Ben diyeceğimi dedim. Videoyu da attım. Sadece sözcüyü örnek gösterdin, sanki haber sitesinde verilenler kesin doğru kabul edilebilir miş gibi. Videoyu da attım. Ama video için bir şey demedin ? Fotoğrafa da dikkat ettim. Aynı kanıdayım hala.

Ama sen hala diyalektikten bahsediyorsun.

Halbuki biraz daha alt kısma inip neyi amaçladığımı anlayamayıp , takılmış plak gibi diyalektik misin diyorsun.

Neyse yapacak bir şey yok. Onaydan "geçememiş."

Neyse kapat mevzuyu. Benden bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasakbölge -- 15 Mayıs 2014; 2:16:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dekareme

bu faciada da hiçbirşey değişmeyecek.. nasıl mı? yandaş medyalar ve sahibi meçhul havuz medyası akp yi sorgulamayacak, hata ve kusurlarını görmeyecek.. tüm tv kanalları hüzünlü müzik eşliğinde facianın kliblerini ikide bir vtr şeklinde yayından geçecek.. sosyal medyada ve haberlerde sürüsüne bereket asılsız spekülasyonlar meydana gelecek... 15 yaşındaki çocuk işçi bunlardan biri...

bu facianın etkileri birkaç hafta devam eder , ondan sonra unutulur gider...

Olayın özeti budur.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.