Şimdi Ara

macOS Kullanıcıları (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mstfyldiz Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
639
Cevap
26
Favori
29.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de geçmedim..Şu güvenlik konusunu ben de merak ediyorum
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Safari ve güvenlik güncellemesi vardi birer tane. Onlari yaptım. High Sierra yi yapmadim. Seçmece güncelleme yapacağım. Verdikleri kadar artık. Kullanamayacagim Macbookum güncel olsanneye yarar. Benim için kullanılabilirliği önemli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sorunum var uzun zamandır çözemediğim..

Hem İpad hem Macbook cihazlarda film seyrederken altyazı çıktığında ekranda anlık parlamalar değişimler oluyor.Takıntıl ı birisinin farkedeceği türden ama .Çok çok da dikkat çekmiyor.

Nasıl düzeltebilirim ? Ekran parlaklığı otomatik tık kısımı pasif durumda.

Macbook renk ayalarından Apple RGB denedim yine olmadı 1-2 tane daha denedim olmadı.Bu Macbook Renk ayarı hangi ayarda kalmalı mesela ? ( Benim ayarım hep Renkli LCD kısmında idi )

Tarayıcı oynatıcı falan hiç farketmiyor.Tüm platformlarda bu altyazı çıkınca parlama sorununu yaşıyorum
  • netflixte oluyorsa ayni durum bendede netflix+safari ikilisinde oluyor.chrome uzerinden sorun yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ram kullanımı sistem boştayken 4,2 gb. Bu normal mi? 2017 touchbarlı 13” modeli kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Go to Sleep kullanıcısına yanıt
    Cihaz kac gb ram e sahip? 16 mi?

• 8 gb ram

Çok fazla bence.

Bendeki durum 1.92Gb. Macbook Pro Early 2015 8Gb Ram.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bortecoder -- 9 Mayıs 2018; 20:15:38 >
  • high sierrayla ilgili bir durum mu acaba çünkü formatlar formatlamaz 2.90 falan oluyor programları yükleyince boştayken 3.5 4 arası seyrediyor
    Bak o olabilir. High Sierra öldürdü benim makineyi. Yosemite de takılıyorum ben.

• High sürümü kadar berbat bir sürüm görmedim umarım gelecek olan adam gibi bir şey olur
  • sürüm düşürme konusundan pek anlamıyorum sierra ile gelen mac airi daha düşük sürüme düşürebilir miyiz? düşürebilirsek nasıl?
  • sahankazim kullanıcısına yanıt
    Fabrika ayarlarina geri döndürmen lazım. Aga bağlı olman gerektiğini unutma. İlk hangi sürümle geldiyse ona döner. Fabrika ayarlarına dönme diye aratırsanız sürüsüyle kaynak çıkacaktır. Veriler tamamen silinecek bunu da unutmayınız. İnternet hızıniza bağlı olarak biraz uzun sürebiliyor.

• sahankazim kullanıcısına yanıt
    Sierra ile geliyorsa en fazla Sierra sürümüne düşer. İnternet recovery ile ilgili bilgi bolca mevcut internette.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mojave şimdilik iyi görünüyor.Çok işe yarar uygulamalar gelmiş.

Ama bakalım High Sierra gibi olacak mı
  • Late 2016 yı High Sierra ile günlük kullanımda hiç sorun yaşamadan kullanıyorum.

Mojave ye eklenen Dark Mode ve bir kaç işe yaracak şeyler hoşuma gitti. Merakla bekliyorum.

• Mojave Preview'i yüklesem sıkıntı yaşar mıyım sizce? Çok güzel görünüyor ama beta olması tereddüt ettiriyor.
  • Release olanindan ne hayır gördük ki betasindan görelim. Yükleme. Basina bela olmasin. High Sierra ya sieordan dedikten sonra güncelleme almam daha da.

• Yükleme sıkıntılı en azından eylülü bekleyin.

• @cmake @OSX_win

Arkadaşlar bir sorunum var oldukça ciddi. Dün macbook pro 2015 early laptopumda kullanıcı adımı değiştirdim. Sonra giriş yaptım yönetici hesabı yok olmuş. Ne yaptıysam çözemedim, komple sildim ssd'yi Disk izlencesinden. High Sierra yüklüydü. Sonra sıfır kurulum ekranından (açılışta elma + R yapınca açılan ekran) kurmaya çalışıyorum ama apple id şifre girince bu öğe bulunamıyor diyor yüklemiyor. İçeriği sildiğim için pc de açılmıyor. USB ile kurulum yapayım diyorum ama windows pc'mden indiremiyorum. Öylece kalakaldım. Nasıl çözeeceğim ve high sierra yı tekrar kuracağım acaba?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.