Şimdi Ara

MacBook Pro Mid 2012 Retinasız için Time Machine Konf Öneriniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yazın bitmesi ile yoğunlaşan DH arkadaşlarıma merhaba.

Aynı cihazım için bundan yıllar önce bu konuyu açmıştım. (Dah HDD 500GB + Har HDD 1TB)
    O zamanlar forumdaşlarımın önerileri dahilinde:

quote:

Dah 250GB System - 250GB Timemachine1 + Har 500GB Yedeksiz Data - 500GB Timemachine2

şeklinde konfigüre etmiştim.

Bu yazın masaüstümü satıp içindeki SSD'yi 500GB'lik HDD yerine koydum. Ayrıca içinden çıkan 1TB 128MB Cash WD Green'i formatlayıp NAS olarak ayarladım. NAS Tamamen Timemachine'e ayrıldı.

DVD yuvasına da 1TB 128MB Cash Seagate Barracuda aldım.
    Bu harddisk'imi ise yine ikiye bölüp 500GB Yedekli Data + Timemachine1 olarak ayarladım.
    Eski harici 1TB'lik USB2 harddiskim aynı yedekleme ayarı ile duruyor.

Son olarak durum söyle:

quote:

Dahili1 SSD 128GB System + Dahili2 HDD 1TB (500GB Yedekli Data, 500GB Timemachine1) + Harici HDD 1TB (500GB Yedeksiz Data, 500GB Timemachine2) + NAS HDD 1TB Timemachine3

Laptop olduğu için seyahatlerde saatte bir yedeğin alınması için Dahili2'yi ikiye böldüm fakat bu durum risk durumunda kafa karıştırıyor.

Sizce aşağıdaki sabit disk yaklaşık çalışma saatlerine göre bu Time Macine ayarının avantajı ve zaafı ne olabilir?

Dah1 SSD 128GB 5000 saat 1.5 yaş SATA3 6GB
    Dah2 HDD 1TB 0 Yaş Sata3 6GB
    Har1 HDD 1TB 1500 Saat 0.5 Yaş Thunderbolt Dock üzerinden USB 2.0
    NAS HDD 1TB 9000 Saat 3 Yaş 1GB CAT6 (Bundan sonra her zaman on, çünkü difarensiyal yedekleniyor. Random erişim yok)

Şimdiden teşekkürler =)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.