Şimdi Ara

MacBook Pro - MacBook Pro with Retina Display[Kullanıcıları Kulubü] (234. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.671
Cevap
130
Favori
282.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslında dediğin gibi insan herşeye alışıyor yinede Magic mouse ile el yorgunluğu olmuyormu? Malum uzun saatler kullanıyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demirmkn D kullanıcısına yanıt
    İlk zamanlar evet tam alışamadım fakat sonrasında kullanışlı hale gelmeye başladı. Özellikle ekranlar arası kaydırma vb gibi işlemlerde sisteme uygun olduğu için ihtiyacımı fazlasıyla karşıladı. Bence tek kötü yanı pili diğer mouselara göre biraz fazla tüketiyor olması.

• yibo90 kullanıcısına yanıt
    Ben olsam beklerdim eylülde yeni bilgisayarlar tanıtılacak şeklinde haberler var.
  • Arkadaslar aranizda Sierra betayi test eden varmi ? Su anda hem masaüstü hemde mobil olarak yukledim el capitan ve yosemiteye göre daha hizli ve kullanisli olmus siri gayet basarili fakat kisisel fikrim gereksiz olmus onun disinda hem islemci hemde ekran kartina eskisi kadar yuklenmiyor nerdeyse hic kullanmiyor isinma diye birsey yok elinizi koyun hic birsey hissetmiyorsunuz cok begendim tabi beta oldugundan dolayi birkac hatasi mevcut kapattiginiz masaüstü sayfalari surekli yukarda acik duruyor maci resetlediginizde bazi ayarlar sifirliyor kendini onuda duzeltirler yakinda, safariyede bazi güncellemeler getirmisler youtube yada vs bazi sayfalardaki videolarda sorun cikartiyordu hepsi duzeltilmis gözle görülür sekilde hizlanmis görsel olarak bir yenilik yok
  • teşekkürler bilgiler için. kullandığınız cihaz nedir acaba?

• retina 15 mid 2014, önümüzdeki ay yeni cihazlar tanitilirsa bir üst modele gecmeyi düsünüyorum bekledigim gibi cikarsa cihazlar :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deagleturk

Arkadaslar aranizda Sierra betayi test eden varmi ? Su anda hem masaüstü hemde mobil olarak yukledim el capitan ve yosemiteye göre daha hizli ve kullanisli olmus siri gayet basarili fakat kisisel fikrim gereksiz olmus onun disinda hem islemci hemde ekran kartina eskisi kadar yuklenmiyor nerdeyse hic kullanmiyor isinma diye birsey yok elinizi koyun hic birsey hissetmiyorsunuz cok begendim tabi beta oldugundan dolayi birkac hatasi mevcut kapattiginiz masaüstü sayfalari surekli yukarda acik duruyor maci resetlediginizde bazi ayarlar sifirliyor kendini onuda duzeltirler yakinda, safariyede bazi güncellemeler getirmisler youtube yada vs bazi sayfalardaki videolarda sorun cikartiyordu hepsi duzeltilmis gözle görülür sekilde hizlanmis görsel olarak bir yenilik yok

Bende test ediyorum. Sıfırdan kurulum yaptım. Eski yedeğimi yükledim. Bana el capitandan daha stabil geldi. Yanlız safaride 10.11.4 deki flash sorunu mevcut sistem bi anda kitleniyor. Kapatmadan çözülmüyor. Feedback ile yolladım ama bence flash kaynaklı çünkü 10.12 için şu an flash desteği yok. Clean my mac ve onyx programları uyumlu değil. Bende temizlemeyi terminalden ve Dr Cleanerden temizliyorum. Siri harika olmuş özellikle dosya bulmada oldukça iyi bence. Siri kısayolu cmd space olarak atamışlar ama spotlight ile bazen çakışınca bende fn space olarak değiştirdim. Public beta 1 ken sistem kötüydü ama şimdi ciddi anlamda stabilleştirmişler 12 saat wordde çalışma itunes müzik açık safariden flash içerikli siteler açık olmasına rağmen sessiz ve ısınma oldukça az. Bence güzel bir sistem gelicek Cihazım MF840TU/A 13.3 Macbook ProbRetina early 2015

• quote:

Orijinalden alıntı: utkubulutsimsek

quote:

Arkadaslar aranizda Sierra betayi test eden varmi ? Su anda hem masaüstü hemde mobil olarak yukledim el capitan ve yosemiteye göre daha hizli ve kullanisli olmus siri gayet basarili fakat kisisel fikrim gereksiz olmus onun disinda hem islemci hemde ekran kartina eskisi kadar yuklenmiyor nerdeyse hic kullanmiyor isinma diye birsey yok elinizi koyun hic birsey hissetmiyorsunuz cok begendim tabi beta oldugundan dolayi birkac hatasi mevcut kapattiginiz masaüstü sayfalari surekli yukarda acik duruyor maci resetlediginizde bazi ayarlar sifirliyor kendini onuda duzeltirler yakinda, safariyede bazi güncellemeler getirmisler youtube yada vs bazi sayfalardaki videolarda sorun cikartiyordu hepsi duzeltilmis gözle görülür sekilde hizlanmis görsel olarak bir yenilik yok

Bende test ediyorum. Sıfırdan kurulum yaptım. Eski yedeğimi yükledim. Bana el capitandan daha stabil geldi. Yanlız safaride 10.11.4 deki flash sorunu mevcut sistem bi anda kitleniyor. Kapatmadan çözülmüyor. Feedback ile yolladım ama bence flash kaynaklı çünkü 10.12 için şu an flash desteği yok. Clean my mac ve onyx programları uyumlu değil. Bende temizlemeyi terminalden ve Dr Cleanerden temizliyorum. Siri harika olmuş özellikle dosya bulmada oldukça iyi bence. Siri kısayolu cmd space olarak atamışlar ama spotlight ile bazen çakışınca bende fn space olarak değiştirdim. Public beta 1 ken sistem kötüydü ama şimdi ciddi anlamda stabilleştirmişler 12 saat wordde çalışma itunes müzik açık safariden flash içerikli siteler açık olmasına rağmen sessiz ve ısınma oldukça az. Bence güzel bir sistem gelicek Cihazım MF840TU/A 13.3 Macbook ProbRetina early 2015

Yosemiteyi sifirdan kurdum su anda cihazi siriye biraz fazla yuklendim bug oldu sanirim baglanti sorunu var diyip duruyor ve mission control kismi komple sayfalarda doldu silinmiyorda :)) resetlesemde duzelmedi malesef, kisisel fikrim yosemite su ana kadarki en iyi optimize edilmis isletim sistemi mac ailesinde.Sierra tam oturana kadar beklemek lazim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: utkubulutsimsek

quote:

Yosemiteyi sifirdan kurdum su anda cihazi siriye biraz fazla yuklendim bug oldu sanirim baglanti sorunu var diyip duruyor ve mission control kismi komple sayfalarda doldu silinmiyorda :)) resetlesemde duzelmedi malesef, kisisel fikrim yosemite su ana kadarki en iyi optimize edilmis isletim sistemi mac ailesinde.Sierra tam oturana kadar beklemek lazim

Yosemite zamanında mac sahibi değildim ama duyumlarıma göre yosemite en iyi sistemiymiş. Şu an gözlemlediğim sierra el capitandan daha iyi bir sistem olduğu. Bu arada sierra için public beta 6 geldi :)

• arkadaşlar merhaba yeni bir macbook pro 2015 kullanıcısıyım klavye kestirmeleri ile ilgli sormak istediklerm var. Forumda tam yeri burası mı bilmemekle birlkte;

1. harici harddisk taktığımda ve içindeki klasörlere tıkladığımda her klasörü ayrı bir pencerede acıyor ve bir sürü pencere olusuyor bunun kapatmanın ayarını bulamadım. WINDOWS da her klasörü aynı pencerede aç diye bişy vardı ona tıklayınca düzeliyordu. macosx deki karsılığı nedir??

2. klasörler içinde gezinirken enter ile klasörün içine girme ve backspace ile geri gelmek istiyorum. yani windows da oldgu gbi bunları bu sekılde ayarlamanın bir yöntemi var mıdır?? ama dikkatınızı cekerm macosx deki kısayollarını sormuyorm.. anlattıgm sekılde ıslem yapabılmek istiyorum. ayarlamanın bir yöntemi var mıdır??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozdogancinemre

arkadaşlar merhaba yeni bir macbook pro 2015 kullanıcısıyım klavye kestirmeleri ile ilgli sormak istediklerm var. Forumda tam yeri burası mı bilmemekle birlkte;

1. harici harddisk taktığımda ve içindeki klasörlere tıkladığımda her klasörü ayrı bir pencerede acıyor ve bir sürü pencere olusuyor bunun kapatmanın ayarını bulamadım. WINDOWS da her klasörü aynı pencerede aç diye bişy vardı ona tıklayınca düzeliyordu. macosx deki karsılığı nedir??

2. klasörler içinde gezinirken enter ile klasörün içine girme ve backspace ile geri gelmek istiyorum. yani windows da oldgu gbi bunları bu sekılde ayarlamanın bir yöntemi var mıdır?? ama dikkatınızı cekerm macosx deki kısayollarını sormuyorm.. anlattıgm sekılde ıslem yapabılmek istiyorum. ayarlamanın bir yöntemi var mıdır??

Mac masa üstündeyken , yukarda Finder var Apple logosunun yaninda ordan ayarlara gir en altta yeni sayfada ac yaziyor onu kapat yeniden baslat bak olucakmi

• quote:

Orijinalden alıntı: ozdogancinemre

arkadaşlar merhaba yeni bir macbook pro 2015 kullanıcısıyım klavye kestirmeleri ile ilgli sormak istediklerm var. Forumda tam yeri burası mı bilmemekle birlkte;

OS X'e ikincisi sorunuzda bahsettiğiniz tarzda özellikler kazandırmak için Karabiner uygulaması kullanılabilir:

https://pqrs.org/osx/karabiner

• Harici hdd ntfs formatında olduğunda öyle yapıyor. Bunu değiştirmek için bir ayar var mı bilmiyorum ama hdd formatını exfat'a çevirdiğinizde normale dönüyor
  • Arkadaslar ekraninda sorun yasayip degisim programiyla ekran degistiren oldumu? Eylul 2014de aldigimiz mid2014 13" macbook pro retina yi garantiden degisim icin servise gonderdik.vatandan almistik vatana verdik servis icin. İnternetten arastirdigimda baya bi sorun yasayan insan oldugunu gordum. Hic bilgim yoktu onceden. Umarim kullanici hatasi demezler ki dememeleri lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdurmus -- 1 Eylül 2016; 0:07:44 >
  • Selamlar,

https://forum.donanimhaber.com/m_120020785//tm.htm bu konu ile ilgili yardımcı olacak birisi var mı?
  • Proscd P kullanıcısına yanıt
    Hocam benimde aradığım birşey ama sanırım olmuyor eğer bir çözüm bulursanız benide bilgilendirirseniz sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bdurmus kullanıcısına yanıt
    Ben değistirdim herhangi bir ücret almadılar. Bilgisayarin ust kasasi komple değisti

• Sizinki hangi modeldi bide nereye verdiniz degismeleri icin n zmn degistirdiniz?

• 2014 rMBP baz model aldım
    depolamada diğer bölümü 21GB gözüküyor. Bunun ne kadarı sadece temel OSX, ne kadarı yükleyip sildiğim uygulamalardan vs. kalan artıklardır sizce?
    şimdilik sıkıntı olmuyor, arşiv yapmıyorum sadece bol fotoğraf ve müzik var.

bi de Sandisk 3.0 usb bellek aldım Ultra Fit cihaza neredeyse yapışıyor. fotoğraf video belge vs buraya atabilirim

Denemek için steam ve csgo indirip silmiştim mesela. Bunların tamamen artıksız silindiğini nasıl anlayabilirim?

Teşekkürler şimdiden
  • bdurmus kullanıcısına yanıt
    Sizin bilgisayarla aynı. Geçen mayısta lydia ya vermiştim. 2 hafta içinde geri teslim ettiler.
  • 
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.