Şimdi Ara

MacBook Pro - MacBook Pro with Retina Display[Kullanıcıları Kulubü] (235. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.672
Cevap
130
Favori
282.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Macbook pro ya windows kurmak istedim, oncelikle virtual box i kurdum, sonrasinda virtual box uzerinde win 10 kurdum. Fakat ekran cozunurlugu cok dusuk ve ekrani kaplamiyordu, biraz arastirdim ve virtual box guest editions i da kurdum. Simdi win 10 u actigimda ekrani kapliyor fakat cozunurluk olarak maksimum 1280x800 secebiliyorum. daha yuksek cozunurlukleri nasil secebilirim, baska bir program kurmama gerek varmi ??

Bu arada son 6-7 aydir bu konuyu takip ediyor, surekli macbook almak istiyordum ama erteliyordum. Sonunda Baku den 1450$ 8GB ram 128 SSD li olan modeli aldim.
  • Awsful kullanıcısına yanıt
    hocam parallels desktop kullanmanı tavsiye ederim. Ben Bootcamp kullanıyorum parallels desktop bootcamp desteğide var o şekildede parallels kullanıyorum. Ufak tefek işler için bootcamp açmak yerine parallels den açıyorum bootcamp işlemimi yapıp kapatıyorum. istersen sende o şekildede kullanabilirsin veya sadece parallels de kullanabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • szryldrm kullanıcısına yanıt
    Apple foruma bakayım dedim illaki benim gibi düşünen vardır diye. Çözüm olarak işaretlenen cevaba göre bunu yapmanın mümkün olmadığı. Sebebini de Microsoft a sorun neden Windows harici bir diskten PC veya MAC farketmeksizin başlatılamıyor diye.

https://discussions.apple.com/message/21040253

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proscd -- 2 Eylül 2016; 16:08:24 >
    Cevap olarak zaten kurulamıyor demiyor. Boot etme seçeceğinin olmadığını söylüyor. Şimdilik bir çözüm yok sanırım.

• Proscd P kullanıcısına yanıt
    http://www.makeuseof.com/tag/4-ways-get-windows-mac/

Şuradaki 2. Seçenekte Boot Yapabiliyor Ama Diski GPT Disk Olarak Ayarlamak Gerekiyor.

Elimdeki Harici Harddiski 2 Bölüme Ayırıp Denedim Ama GPT Disk Seçeneği Çıkmadı.

Elimde 32 GB Usb Bellek Yok Acaba Sizde Varsa Deneyebilirmisiniz?

Birde Bootcamp Kullanamazsınız Diyor Bende Bootcamp Olduğu İçin Belkide Boot Edemiyor Olabilirim.
    32 gb usb belleğim var eve geçince bakayim haberdar edeyim sizi.

• Proscd P kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam bende başka denemeler yapmaktayım

Edit : Hocam Son Denememde Başarılı Oldum ve Harici Harddisk Üzerinden Windows Kullanımını Etkinleştirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szryldrm -- 2 Eylül 2016; 18:29:6 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Macbook Pro lar acaba Muhendis öğrencileri için uygun mu?

Ben bir yerde gaming laptopların ağır ve hantal olduklarını duydum. Pil ömürleri de çok kötüymüş. Açıkçası ileride Autocad veya Python vb. Uygulamalar kullanacağım. Şuan da da laptop ihtiyacım var ve sürekli şarja takılan aletlerden nefret ediyorum.

Çok bütçem yok 4000 max. Belki 1 sene içerisinde artırabilirim. Surface Pro lar falan da ilgimi çekiyor ama garanti yok Microsoft distribütör garantisi olmadan alsam ne işime yarar ki.

Geriye dell xps 13 ve 15 kalıyor ki bence en güzel alternatifler.

Siz ne düşünüyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centaurus A

Macbook Pro lar acaba Muhendis öğrencileri için uygun mu?

Ben bir yerde gaming laptopların ağır ve hantal olduklarını duydum. Pil ömürleri de çok kötüymüş. Açıkçası ileride Autocad veya Python vb. Uygulamalar kullanacağım. Şuan da da laptop ihtiyacım var ve sürekli şarja takılan aletlerden nefret ediyorum.

Çok bütçem yok 4000 max. Belki 1 sene içerisinde artırabilirim. Surface Pro lar falan da ilgimi çekiyor ama garanti yok Microsoft distribütör garantisi olmadan alsam ne işime yarar ki.

Siz ne düşünüyorsunuz?

MacOs dışındaki laptopların bataryaları çok kötü.Ben suan 13 inch macbook pro kullanıyorum . İnternette video film chat v.s yaklaşık 10-11 saat şarj süresi sunuyor bana . Diğer laptoplar ile alacagın süre maksimum 5 saat
    15 inch i7 işlemcili macbook prolar var fakat biraz tuzlu.

• flowerhorn kullanıcısına yanıt
    Hele bir de yeni çıkacak olan macbook 5000 6000 çıkacak gibi.

Windows yüklemek ve macos tan Windows a geçiş yapmak çok mu zor?

• quote:

Hele bir de yeni çıkacak olan macbook 5000 6000 çıkacak gibi.

Windows yüklemek ve macos tan Windows a geçiş yapmak çok mu zor?

Windows yüklemek derken macbook a windows yüklemekten bahsediyorsunuz sanırım . Ücretsiz ve ücretli sanal bilgisayar kurabılıyorsunuz.
    Ben windowstan geçtim yakın zamanda pek zorlanmıyorsunuz. Normalde windows laptoplarda touchpad'i kullanmam ama macbook kullandırıyor. Çok iyi trackpad'i var.
    Yeni çıkacak macbook pro yu bılmıyorum iyi özellikler getirmişlerse tabiki yenisini almak iyi olacaktır fakat dedıgınız gıbı fıyatı ucuk bır fıyat olacak gıbı gelıyor bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flowerhorn -- 3 Eylül 2016; 15:57:41 >
  • flowerhorn kullanıcısına yanıt
    Sanal bilgisayar,bilgisayar içinde bilgisayar gibi bir şey mi oluyor yani . Programı açıyorsun ayrı bir pencere de yeni bir işletim sistemi sanırım?

• quote:

Sanal bilgisayar,bilgisayar içinde bilgisayar gibi bir şey mi oluyor yani . Programı açıyorsun ayrı bir pencere de yeni bir işletim sistemi sanırım?

aynen . Parallels (ücretli olan) diye bir program var bu program senden iso dosyası istiyor . Sen windows işletim sisteminin iso dosyasını buna yukluyorsun sana chrome gibi bir ekran açıyor istersen o ekranı aşağı ındırırsın macOs kullanırsın ıstersen o programı açıp windows kullanırsın

vmware arastırabılırsın . Buna benzıyor

• Ben orace virtual box uzerinde win10 kurdum,ucretsiz program guzel de calisiyor. Su ekran cozunurlugunu bir halledersem cok daha iyi olacak :)

szryldrm, parallels i tavsiye etmis, ama o konuya hic bakamadim. :/ cok windows kullanmayacagim, actigimda guzel gozukse yeter
  • Awsful kullanıcısına yanıt
    İşinizi görüyorsa virtual box da iyi program hocam parallelsin biraz daha artısı var o yüzden onu tavsiye etmiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

Macbook Pro lar acaba Muhendis öğrencileri için uygun mu?

Siz ne düşünüyorsunuz?

MacOs dışındaki laptopların bataryaları çok kötü.Ben suan 13 inch macbook pro kullanıyorum . İnternette video film chat v.s yaklaşık 10-11 saat şarj süresi sunuyor bana . Diğer laptoplar ile alacagın süre maksimum 5 saat
    15 inch i7 işlemcili macbook prolar var fakat biraz tuzlu.

Ovv sizinki 10-11 ise gayet iyiymiş film falan da dahil ise.
    Benim safari standart işler ile 9 saat kadar ,eğer ki Adobe programları açarsak da 6-7 saat kadar oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar elimde macbook Pro var 13 inch, i5 8gb ram 120 SSD + 320 hdd var düz Pro 2011 ürünü. Retina ile değiştirmek istiyorum. Değer mi sizce değiştirmeye. Tavsiyeniz nedir? Veya aynı fiyat farkıyla iMac mi baksam? 2.el olarak diyorum.

Ben sanırım 1 senedir falan hariciden kullanıyorum. 7200RPM ve usb 3.0 box ile gayet güzel çalışıyor. USB belleklerle hiç uğraşmayın, en kalitelisi bile okuma artı yazma bir arada yaparken boğuluyor. En sağlamı yine HDD, imkan varsa ssd de güzel gidebilir.
  • Elanorth kullanıcısına yanıt
    Hocam bende usb 3.0 disk ile kurulumu başarıyla tamamladım ama bana çok yavaş geldi sistemin çalışması ya ssd ile kullanacağım tatminkar bir hız olması için yada bootcamp ile devam edicem

Hocam içindeki hdd nin hızı nedir? Bende başta 5400 lük normal bir harici hdd ye kurmuştum. Sonrasında box ile kaliteli bir 7200RPM disk e kurunca farklı bir perf. aldım. Benim için yeterli aslında, sonuçta usb nin hızı belli. Benim için oyunları çalıştırsın yetiyor. Onuda gayet iyi yapıyor.
  • 
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.