Şimdi Ara

''MacBook Pro fiyatları SS'li'' Türkiye vs Amerika vs Almanya... YAZIK BEE!!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
2.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: hasancmli86

quote:

Orijinalden alıntı: kungfukid

quote:

Orijinalden alıntı: hasancmli86

Macbook alamadılar da öldüler.Alan nasıl alıyor kardeş? Sizlerin vasıfsız ve tembel olmanızın suçu devlet mi oldu?Fiyatlar aynı olmayacak tabi ki,Türkiye'de gelirler gereğinden fazla yüksek.Ben geldiğimde Starbucks kafesinde görüyorum herkesin elinde Apple bilgisayar var.Siz alamıyorsanız,sorun sizdedir.

Vasıflı ve çalışkan bir vatandaşımız burda hayatı sınava hazırlammakla geçtikten sonra mühendis öğretmen vb olup iş bulamadığında, bulup da ayda 1500-2000 aldığında

O parayla da yaşayamadığında sorun yine devlette değil bizde öyle mi

Şaka mısınız maaşlarınıza zam mı geldi anlamıyorum

1) Siz ne yaptınız da devlet engel oldu?

2) Hangi devrimsel projeyi tamamladınız da devlet gelip elinizden aldı?

3) Hangi işte canla başla çalışıp kendinizi geliştirdiniz de devlet yükselmeyin diye sizi tuttu?

4) Hangi girişimi yaptınız da devlet gelip sermayenizi elinizden aldı?

Bu ürünleri alanların hepsi mi çakal,hepsi mi avantacı,hepsi mi hırsız kardeş? Sen alamıyorsun diye herkesi öyle sanmaktan vazgeç kardeş,okuyup da bir baltaya sap olamadıysan kendini daha iyi eğit ya da gerçekten çabala.Öyle yan gelip devletten bekleme herşeyi.

1) devlet sosyal devlet görevlerini yerine getirmemektedir. vatandaş başının çaresine bakmak zorunda kalacaksa devletten çıkarı nedir, neden özgürlüğünden feda edip haklarını bir iktidara devretsin. Muz cumhuriyeti mi burası

2) hiçbir vatandaş geçimini sağlayabilmek için devrimsel proje tamamlamak zorunda değildir, yine de kafanız alacaksa türkiyede geliştirdiği projeler ön elemeyi bile geçemeyip abdye gitmek zorunda kalan orada derece yapıp nasada işe alınan öğrencileri örnek görebilirsiniz

3) okuyorum ve devlet benim alanımda ve neredeyse hiçbir alanda iş garantisi veremiyor bu istihdam sorununu da halkın kendisi mi çözmelidir, %20 genç işsizliği oranı 15 yıldır hedeflenen seviye midir?

4)yine alanımı okuyup mezun olduğumda yeterli şartlarda çalışıp geçimimi sağlayamazsam illa girişim mi yapmam gerekir veya girişim yapmak isteyen birisinin avrupa, abd kadar imkana burda sahip olduğunu siz kendiniz düşünebiliyor musunuz?

Ben o ürünleri alabilirim ama ederinin 5 katına almak zorunda değilim alamayan adam da hırsızların yandaşların rantçı müteahhitlerin aşağılamasını çekmek zoruda veya haline şükretmek zorunda değildir, elin vatandaşı tek asgari ücrette alabiliyorken benim vatandaşım 10 asgarisiyle alıp 3 tane de devlete almak zorunda değildir burada bir problem olduğu açıktır. Devlet temel haklarımızı da sağlayamayacaksa neden devlettir

Halkın isteğiyle başa gelenler halkın çıkarını gözetmek zorundadır, vergiyle ülke döndürülmez

Kafan almaz ama yine de yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kungfukid -- 16 Kasım 2017; 15:6:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Müslüman çocukların tecavüzcü sapığı ikiz kardeşler usa&uk..

• Şu ''bizim ülkede daha ucuz abdye göre ''diye olayı anlamamakta direnen arkadaşlara ilkokul seviyesinde anlatmak istiyorum :)

Örn : Maaşınız 10000 (tl,dolar,euro ) olsun yaşadığınız ülkeye göre paranın cinsi değişebilir.Yurtdışında 2000 dolarlık bir ürünü Türkiye'de (vergi vs hesaplamadan direkt kur üzerinden hesaplıyoruz kolay olsun) 7800 liraya alabiliyoruz diyelim.Sonuçta noldu ; yurtdışındaki adam 10000 dolarlık maaşının 1/5' ni harcarken,Türkiye'de neredeyse maaşın tamamı harcanmış oldu,olay bu.Bunun bu şekilde olmasının maalesef bir sürü sebebi var siyasete,dünya ekonomisine girmek istemiyorum,sadece olayı anlatmaya çalıştım.Takdir edersiniz ki çoğu kimsenin maaşı 10000 tl falan da değil yani olay daha da vahim aslında neyse üzülmeyin herşey maddiyat değil diyip toparlayalım :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türk lirasının değeri dolar ve euro karşısında düşük normaldir.

1626 dolar 6277 liraya denk geliyor değer farkından dolayı.
  • NUSR-ET kullanıcısına yanıt
    anladım hocam baya anlıyomuşsunuz ekonomiden
  • adanalı izlemeyerek televizyondakı mal insanlarla prim yaptırmadım
  • ahmet1040 A kullanıcısına yanıt
    Hocam her şey maddiat artık herkes kurtulmak istiyor canım ülkemden o noktaya geldik
  • elonardo kullanıcısına yanıt
    Yav bu nedir yav

• çok zor dönemden geçiyoruz herşey en pahalı bizim ülkede diğerlerinde bedava gibi birşey niye böyle oluyor bizde her ülke gibi ucuza alamıyoruz ki herşeyi macbook durumuna gelene kadar daha neler var pahalı olan
  • NeutronS N kullanıcısına yanıt
    Evet hocam malesef öyle

• valla hocam dolar 4 oldu tabi ezicek parayı
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.