Şimdi Ara

Macbook pro; donanım yükseltme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Macbook pro mid 2012 donanım yükseltme hakkında bir sorum olacak. Cihazım 2,5 ghz i5, 4 gb ddr3, 500 gb hdd üzerine kurulu standart donanım. Sormak istediğim şey; bu donanımı ram ve ssd takviyeleriyle yükseltmek istiyorum. 8+8 gb ddr3 ram ve ssd takviyesiyle 1000 tl ye yakın bir rakam vermem sizce değer mi yoksa bunu 2000 tl gibi bir paraya satıp üzerine o 1000 tl’yi koyup 3000 tl’ye daha yeni bir ikinci el macbook pro mu bakmalıyım. Yani bu yükseltmeyi yapmak mı bana daha yüksek performans sağlar yeni model macbook mu karar veremedim. Avantajlı olan hangisi olur? Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• Elinizdeki cihaz birçok kişinin kullandığı upgrade edilebilir son seri.tam bir f/p serisi... o cihaza Bırakın 8 gb Rami 16 gb ddr3 / ddr3L 1867 MHz ram takabilir.. sınırsız kapasitede sata ssd takabilir hatta dvd yerine 4 tb 2,5 inç hdd takabilirsiniz .. böyle bir konfigürasyon retina Yok.. 16 garanti rahat 2-3 sene götürür...

Hi level dışındaki ramlarin tamamına yakınını, ssd markalarınında tamamını destekler

Elinizde o cihaz varken retina takıntınız yoksa değiştirilecek cihaz değil..

• Ayrıca 16 gb ramli retinayı nerde 3000 liraya satıyorlarmış merak ettim.. 16 gb bir retinayı 3 bin bulursanız havada kapın

3000 e 4-8 gb ramli 120 gb ssdli 2012 -2013 late modelleri belki alırsınız.

• Satıp üstüne para ekleyip almak daha mantıklı gibi
  • burhanaks B kullanıcısına yanıt
    Bune şimdi?

Kusurlu cihaz.. sen hiç hayatında macbookpro klavyesi değiştirdinmi? Sanmıyorum.. 400 -500 w dalan değiştirmezler en klavyenin kendisi o fiyattır.. işçiliği çok meşakatlı.. anakartı çıkartıp klavyeyi palmestten çıkarmak için en az 60 tane minik vida sökmek gerekiyor.. iş tabiki bununlada bitmiyor.. öyle lakayıt konuşmalar falan.. yazdıklarından pek bir şey bilmediğin belli oluyor .. bari insanlara eksik bir şeyler söylemeyin yarardan çok zarar verirsiniz

• Ayrıca klavye deyip geçmemek gerekiyor retinada öyle yan sanayi takmak resmen ekranda antireflective coating tabakaya zamanla iz çıkması dolayısıyla ekranın üzerinde kalıcı hatalara sebep olur.. yani orginal klavye takmak şart.. birde fiyatı 400-500 falan değil tabiki bir işçilik vs astarı yüzünü geçer..

• Bende ayni ikilemde kaldim.2012 i7 macbook alip ssd upgrade +16gb ram yapmakmi mantikli yoksa 2014 sonu i5 retina islemci iris ekran kartli 8gb ramli modelimi almak mantikli?2014 model olan 8gb ramle her isi gorur mu?

• Retina takıntınız yoksa 2012 mid her türlü daha mantıklı..eksik olan birde pcı-e ssd ...birde biraz daha kalın ve ağır bunlarıda gözönünde tutmak lazım.. yani benim için görüntü çok Laz'ım değil performans Laz'ım vs diyorsanız kesinlikle mid 2012 almalı 16 gb ram ve ssd ile upgrade etmeli

• O zaman hadi bende cevaplayayım. Reklam olmasın diye marka, model ve site yazmıyorum. Elimde 13 inch Macbook Pro late 2011 var. i7 2.8 işlemci 4 gb ram 750 gb hdd ye sahip. İnan bana 1 hafta oncesine kadar Yosemit ile beni delirtiyordu ki 8 Gb ram aldım, 16 Gb Ram ya kadar destekliyor ki gerek yok 8 gb ram ve 500 gb ssd ile tek kelime ile ucuyor. Hiç bosa para harcama. Upgrade yap gec. En az 4 yıl idare eder ki 4 yıla bu adamlar neler yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: macOS Sierra

Elinizdeki cihaz birçok kişinin kullandığı upgrade edilebilir son seri.tam bir f/p serisi... o cihaza Bırakın 8 gb Rami 16 gb ddr3 / ddr3L 1867 MHz ram takabilir.. sınırsız kapasitede sata ssd takabilir hatta dvd yerine 4 tb 2,5 inç hdd takabilirsiniz .. böyle bir konfigürasyon retina Yok.. 16 garanti rahat 2-3 sene götürür...

Hi level dışındaki ramlarin tamamına yakınını, ssd markalarınında tamamını destekler

Elinizde o cihaz varken retina takıntınız yoksa değiştirilecek cihaz değil..

• Aynı bilgisayarı kullanıyorum 16 gb ram 850 evo ssd taktım.İlk aldığım zaman ile uzaktan yakından alakası yok.Kesinlikle upgrade edin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.