Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.218
Cevap
54
Favori
143.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coolman7

Asıl önemli konu bence yeni Macbook 13 retina'da hangi işlemci kullanılacağı. macbook 12'de olduğu gibi fansız core-m serisi 7Y30 benzeri bir işlemci mi yoksa 7200U gibi bir işlemci mi?

Düz macbooklar performans odaklı cihazlar değil.

Performans sıralaması macbook < macbook air < macbook pro olarak gidiyor.

Düz macbooklarda 7.nesil skylake m işlemciler kullanılır büyük ihtimalle. u işlemciler kullanılmaz çünkü onları air ve pro da kullanacaklar. zaten mevcut düz macbook kasası pasif soğutmalı olduğundan u serisi işlemciler için uygun olmaz. Fanlı soğutma şart bu işlemciler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 25 Ekim 2016; 17:10:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Fansız işlemcilerin performansında ciddi sıkıntılar olduğu söyleniyor. Belki macbook 13, air ler gibi 7200u 7250u gibi bir işlemci ile çıkabilir. Pro ların işlemcileri 7257u gibi daha kuvvetli bir işlemci olabilir. Su anki pro larin en ucuzunda 5257u, air lerin en ucuzunda 5250u var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Macbook Pro 15" fiyatını merak ediyorum, mevcut satışta olan modelin fiyatı biraz daha düşse alabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

Fansız işlemcilerin performansında ciddi sıkıntılar olduğu söyleniyor. Belki macbook 13, air ler gibi 7200u 7250u gibi bir işlemci ile çıkabilir. Pro ların işlemcileri 7257u gibi daha kuvvetli bir işlemci olabilir. Su anki pro larin en ucuzunda 5257u, air lerin en ucuzunda 5250u var.

Her zaman sabit bir kural vardır, bir işlemcinin çok düşük güç tüketim değerleri varsa buna bağlı olarak pasif soğutma ile soğutulabiliyorsa o işlemciden performans beklememek gerekir. Çünkü amacı yüksek işlem gücü değildir, düşük cpu gücü gerektiren işler için kullanılabilir.

Performans isteniyorsa cpu kas gücü artacağından otomatik olarak tdp yükselecek, yükselen tdp ile işlemcinin yayacağı ısı artacak ve daha güçlü bir soğutma ihtiyacı olacaktır.

Tabi bu durum şu an için böyle. 3-5 sene sonra belki 10 nm mimarilerin altına düşülürse orta karar ultrabook işlemcilerde fansız soğutulabilir noktaya gelebilir.

• Lansmana 1 gün kala macbook pro tasarımıyla ilgili bir sızıntı daha geldi. Oled touchbar (magicbar) ve parmak izi okuyucu görünmekte, ayrıca sağ ve soldaki hoparlörler, ekran çerçevesinin inceldiğide görünmekte. Esc tuşuda kaldırılmış.

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

http://www.macrumors.com/2016/10/25/images-of-new-macbook-pro-leaked

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 26 Ekim 2016; 1:15:58 >

sızdırdıkları fotoğrafta bile apple 326 doları cukkalıyor. adamları aklı fikri parada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • coolman7 C kullanıcısına yanıt
    o ekranı görmeseydim lansmana ait sızıntı resim olabileceğinden baya şüphelenirdim
  • Apple lansmanları genelde Türkiye saatiyle kaçta başlar?

Yarın akşam 8de.

• Son 24 saat :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 26 Ekim 2016; 19:27:48 >
    İnşallah Türkiye'de erken çıkar. Şu anki Macbook Pro'm bence şahane cihaz, aslında iade etmek istemiyorum, fakat eğer yeni modelinin 256gb versiyonu daha ucuza çıkarsa kârım olacak. Tabii yanında USB-C adaptörü verecekler mi bilinmiyor. Ben verirler diye düşünüyorum, çünkü en basitinden iPhone bile USB-A ile bağlanıyor bilgisayarlara. Heyecanla bekliyoruz yarını.
  • Acaba Apple TV de yeni bir model yada güncellemeli bir sürüm çıkar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: hie

Acaba Apple TV de yeni bir model yada güncellemeli bir sürüm çıkar mı?

Sanmıyorum.

Lansmanda sadece yeni macbooklar tanıtılacak.
  • Şimdiki modelin fiyatından yenileri hemen gelse Türkiye'ye keşke.

umut.avi
  • Son saatler heyecan nasıl?
    Ben heyecanlıyım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İPhone'u zevkle ve büyük bir memnuniyetle kullanan biri olarak evde ultrabook bilgisayarım olmasına rağmen kalitesi, ergonomisi ve işletim sisteminden dolayı ilk defa mac almaya karar verdim. Bu yüzden yeni çıkacak MacBook proyu sabırsızlıkla bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: RAFREF

Son saatler heyecan nasıl?
    Ben heyecanlıyım.

Heyecanlıyız valla, çanta ve kılıf bile sipariş ettim.
  • Son 19 saat

Çok seksi görünmüyor mu ya? 12 inç Macbook retinanın zarafeti, pronun gücüyle birleşti. Numerik ve alfabetik klavyeden başka bir gözü bozan hiçbir şey yok minimalizmde son nokta

Macbook prolar renklenecektir. Fakat arkadaki ışıklı elma logosu giderse üzülmeyin. Magsafe giderse üzülürsünüz ama biliyorum

13 inç macbooku takipteyim. Kaby lake serisi işlemciler piyasada yerini almaya başladı. 12 inç macbooktan farklı olması adına 13 inç macbooklarda kaby lake ile geleceğini düşünüyorum.

Macbook prolar için sky lake ile geleceği haberlerini okumuştum. Intel tick-tock döngüsünü kaldırdı yani skylake çok olumsuz etkilemez herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Çok seksi görünmüyor mu ya? 12 inç Macbook retinanın zarafeti, pronun gücüyle birleşti. Numerik ve alfabetik klavyeden başka bir gözü bozan hiçbir şey yok minimalizmde son nokta

Macbook prolar renklenecektir. Fakat arkadaki ışıklı elma logosu giderse üzülmeyin. Magsafe giderse üzülürsünüz ama biliyorum

13 inç macbooku takipteyim. Kaby lake serisi işlemciler piyasada yerini almaya başladı. 12 inç macbooktan farklı olması adına 13 inç macbooklarda kaby lake ile geleceğini düşünüyorum.

Macbook prolar için sky lake ile geleceği haberlerini okumuştum. Intel tick-tock döngüsünü kaldırdı yani skylake çok olumsuz etkilemez herhalde.

Kaby-Lake gelmeme ihtimali çok yüksek maalesef.

Apple 2016 serisi macbooklarını üretimine başladığında kaby-lake işlemcilerin dağıtımı yeni başlamıştı. Tam tarihi bilmiyoruz tabi ama yurtdışı kaynaklar, sızıntılar değerlendirildiğinde üretimin birkaç ay önce başladığını söyleyebiliriz, intelin kaby-lake işlemcilerinin dağıtımınada aşağı yukarı o dönemde başladığından yetişmeme ihtimali çok yüksek. Skylake gelmesi yüzde 99 ihtimal. Artık büyük ihtimalle 2017 de güncelleme alırsa kaby-lake lı macbooklar gelir.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.