Şimdi Ara

Silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F07A353E9 -- 21 Ekim 2018; 1:47:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Biz Türkiye Türkleri neden şuanda çekik gözlü değilsek o yüzden. Birkaç konu altında bunula ilgili bir konu daha var oraya bakmanı tavsiye ederim. Konuyu forumda aratıp öyle konu açın, cevabınız başka bir konuda var ise sizinde konu açmanıza gerek yok.

• Finlerin bir kısmı çekik gözlü.

Silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BEB907BC0 -- 11 Nisan 2018; 11:34:45 >
  • Mongoloid etmen genlerinde olmadigi için olabilir mi?

Hani su bizde %3 oraninda bulunan.

• Çünkü Asyanin soguk yerlerinden gelmediler.Fin-Ugor boyuna baglilar ve bu boylar Turk degil, Ve kokenleride kuzeydogu avrupa.Herkesi turk yapmaktan vazgecsek artik
  • Benim Fin arkadaşım var, gözleri çok çok hafif çekik gibi ama hiç Asya'dan gelmişe benzemiyor.
  • Avrupa'lı ırklarla evliliklerinden dolaylı.
  • hocam orada tatar bir nufus var buna ek olarak kuzeyde laponlar yani samiler de çekik gözlü ve hafif esmer olur.

Kürtlere Türk diyemeyeceğimiz gibi orada bu unsurlara da Fin dememiz çok doğru olmaz buna ek olarak yine %80i ben finim diyecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metufkcr -- 19 Mayıs 2018; 3:31:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metufkcr

hocam orada tatar bir nufus var buna ek olarak kuzeyde laponlar yani samiler de çekik gözlü ve hafif esmer olur.

Kürtlere Türk diyemeyeceğimiz gibi orada bu unsurlara da Fin dememiz çok doğru olmaz buna ek olarak yine %80i ben finim diyecektir
    İyi de Fince Ural dilidir çekik gözlü dediğin Laponlar da Ural kavmidir. Benim iddiam orijinal Finler'in orijinal Türkler gibi çekik gözlü asyalı olduğu sonradan İskandinavlarla karışıp dillerini yaymışlar.
  • Elbette possible ama tarihsel süreçte Laponlar yani samiler oraya sonradan gelen germen yani bugün ki iskandinavlardan çok daha önce iskandinavyada yaşayan bir halk.

• pgamer kullanıcısına yanıt
    İyi de adam Türk dememiş ki zaten. Finler, Macarlar, Moğollar, Japonlar, Koreliler bunların hiçbiri Türk değil ve bu bilinir. Siz geriden geliyorsunuz.
  • Big_Boos kullanıcısına yanıt
    Konuyu acan arkadas bu mesaji okumali.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu çekik gözlülük meselesi azalarak bitsin artık. Anadolu Türkleri bitti şimdi Macarlar Finler kaldı.

• Elan Morin Tedronai kullanıcısına yanıt
    Irklar yoktur

• quote:

Orijinalden alıntı: Zodıon

Irklar yoktur
    Yeter trolleme milleti

Trol yoktur

• Elan Morin Tedronai kullanıcısına yanıt
    Söz anlatmaya çalıştığın şahıs uluslararası hakemli derginin ne olduğunu ve önemini biliyor mu ki acaba? Sanmıyorum. Kendini yorma.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mualla Labuti Efendi

Söz anlatmaya çalıştığın şahıs uluslararası hakemli derginin ne olduğunu ve önemini biliyor mu ki acaba? Sanmıyorum. Kendini yorma.
    Gerçek zodyon bile değil ki

Bence feyk tom ve labuti () ile aynı kişi bu

Ama en başarılı taklit zodyon taklidi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elan Morin Tedronai -- 24 Mayıs 2018; 19:58:30 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.