Şimdi Ara

Macaristan’da Aylık 4500 TL Burs

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere Macar hükümetinin sağladığı bir burstan bahsetmek istiyorum.

Macar hükümeti tarafından her sene 40 Lisans, 65 Yüksek Lisans, 40 Doktora ve 5 Kısa Dönem olmak üzere 150 Türk öğrenciye veriliyor. Burs(STIPENDIUM HUNGARICUM) kapsamında konaklama desteği, eğitim ücretinden muafiyet, sağlık sigortası ve aylık burs ödemesi yapılıyor. Aylık burs ödemesi miktarı lisans, yüksek lisans ve kısa dönem çalışmalar için 2100 TL, doktora için 4500 TL. Bununla birlikte not ortalaması şartı aranmıyor.

Özellikle liseden mezun olup üniversite sınavından istediği puanı alamamış kişiler ve yurtdışında okumak isteyen kişiler için büyük bir fırsat. İngilizce okumak isteyenlerin İngilizce dil belgesi sunması gerekiyor. İngilizcesi yeterli olmayan ve Macarca eğitim almak isteyen kişiler dil belgesi sunmadan 1 yıl ücretsiz Macarca eğitim aldıktan sonra üniversiteye başlayabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uçan Slovenyalı -- 14 Şubat 2021; 11:36:12 >

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.