Şimdi Ara

M1 Pro vs M2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Esenlikler dilerim arkadaşlar, bir konuda size fikir danışacağım çok kararsız kaldım öncelikle size ön bilgi vererek konuya başlayım.

Mesleğim hareketli video tasarımcısı(Video Motion Graphics) diye geçiyor işim gereği After Effects, Premiere pro tarzı programlar kullanıyorum

şöyle diyebilirim tüm adobe programlarına aşinayım ve bir yerde hepsine ihtiyaç duyuyorum.

Fakat 2 Laptop benim kafamı karıştı

Bütçeme göre şunları size sunayım;

M1 Pro 8 Cpu 14 Gpu (16 Gb Ram), (14 inch) (512 gb ssd) Sanırım bir artısı daha pil ömrü diğerine göre çok daha iyi gidiyormuş. 35.600 Tl dolaylarında

diğer laptop ise

Yeni çıkarılan M2 Çipli

M2 8 Cpu 10 Gpu (24 Gb Ram), (13 inch) (256 gb ssd) 33.500 Tl dolaylarında

sizce ileriyi de düşünerek bu 2 cihazdan hangisi benim işi daha etkin şekilde görür, benim kafama yatan cihazdan biri M1 Pro olan fakat onda ki tereddütümde daha önce

hiç mac kullanmadığımdan dolayı mac cihazlara pek hakim değilim, Ram konusunda bana ciddi derecede bir sıkıntı yaratır mı?

2 Cihazın kullanımını da evde ek monitor ile yapacağım yine de kampa giderken, tatile giderken, sağa sola gezintiye cıkarken ihtiyaç olduğu takdirde de yanımda taşıyabileceğim bir bilgisayar olacak.

Sizlerin önerisini bekliyorum

iyi forumlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmety16 -- 4 Temmuz 2022; 22:23:18 >

• kesinlikle m1 pro hocam

• m2 kullanmadım ama m1 mac minin ve m1 mac book pro kullanıcısı olarak yazıyorum.

m1'ler gayet iyi.

m2'ler belki bundan da iyi olabilir, kullanıcı kıyaslaırna bakman lazım.

• M2 bence

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.