Şimdi Ara

Mac OsX86 ses kartı sorunu+driver (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
29.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • turan hocam elimdeki makinayı verdim. bir tane aşağıdaki macbookla takasladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boncuk2004 -- 21 Şubat 2007; 20:50:10 >
  • ya arkadaşlar bende creative soundblaster live var tam özelliklerini bilmiyom açıkçası
    nsıl bulcam özelliklerini uyupuymadığını mac osx için chipset fln
  • pci creative live mac os x için uyumlu değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: uphuck
    pci creative live mac os x için uyumlu değil.

Peki bendeki PCI girişine hangi ses kartını önerirsiniz, mesela vatanbilgisayar var bizim burada, buradan uygun fiyata alabileceğim bir ses kartı varmıdır.
  • pci çalışan ses kartlar var ancak m-audio pci lar dışında bilmiyorum, forumda çalışan pci kartlardan bahsetmişti turanx ancak eski chipsetler vatan bilgisayar da bulunmaz sanırım, realtek in alc serisinin pci ı varmı onu da bilmiyorum malesef..
  • Selamlar..
    turanx benim bilgisayarında ses kartında problem var, everest indirip ses kartı adına baktım realtek alc655 enhancer auto controller yazıyor... dğru yere mi baktım bilmiyorum ancak burada verdiğiniz dosyayı indirip kurmayı denedim. dosyada hata olduğu söylüyor ve açmıyor. yardımcı olursanız sevinirim..
    teşekkürler..

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: dhan000

turanx hocam daha önce alc655 için hemenpaylaşa yollamış oldugun driver için başka bir adres verebilirmisin veya başka bir adrese yükleyebilirmisin ..malum hemenpaylaş uçmuş durumda ...
    teşekkürler

Kardeş yeni link....

http:// rapid share.com/files/4896047/ALC655.zip.html

• yardımcı olmayacakmısınız?
  • AMD 3000 makina kullaniyorum macOS tiger kurcam logic express kullanmak icin ama pclerdeki her ses kartini macos un tanimadigini biliyorum acaba realtek AC97 onboard ses kartim macos tiger uzerinde calisirmi bu yuzden kafayi yedim yardimci olursaniz cok sevincem yada macos a uygun ac97 chipseti bulabilmek mumkunmudur... ? mumkunse nereden ? cok tesekkurler.. kahin_17@hotmail.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: kardess

yardımcı olmayacakmısınız?

yardımcı oluruz; izindeydim nete hiç girmedim o yüzden biraz geç oldu...

Bu önceden bazı arkadaşların işine yaramıştı ama 10.4.8'de ne yapar bilmiyorum denersin birde chipset'de farkedebilir...

http:// rapid share.com/files/16296966/ALC655.zip.html
  • arkadaşlar Asus F3f için Ses çipi sigmatel 9200 acaba bunun sesini nasıl tanıtabilirim yardımcı olabilirmisiniz. işletim sistemi 10.4.8. intel amd sse2 sse3 olan dvd den yükledim ama sesi bir türlü çalıştıramadım :(

Arkadaşlar İnsanelymac den bir kaç dosya buldum ama bunları nasıl yükleyecegim yardımcı olabilirmisiniz apple HDApatcher diye bir dosya var bu dosyaya tıkladıgım zaman karşıma You Need to Restart Computer . Hold Down the Power Button For Several Secont or Press the Restart... Böyle bir yazı geliyor mecburen bende restart atıyorum acaba yanlış bir şeylermi yapıyorum lütfen yardım edermisiniz şimdiden Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X.s.@.r.i.o -- 16 Şubat 2007; 2:51:30 >
  • Vatan Computer'dan alabileceğin bir ses kartı ve sana driverını bulup dosyayı Sistem'e tanıtman için garanti veriyorum CMI8738-v37 ben daha geçen hafta aldım ve ses katı tıkır tıkır işliyor!!! ;) Driver olarakta CMI8738PCI'unki süper çalıştıdı... Sana PM olarak hotmail'imi gönderdim alınca beni ekle driver'a yardım edeyim ama ben DİEGo de ki seni kabul etmeme olayina girmeyeyim!!! ;)
    quote:

Peki bendeki PCI girişine hangi ses kartını önerirsiniz, mesela vatanbilgisayar var bizim burada, buradan uygun fiyata alabileceğim bir ses kartı varmıdır.
  • ya arkadaslar acele birisi su sorunuma yardimci olursa sevincem pc me macos kurcam onboard AC97 ses kartim var macos tanirmi acaba bu ses kartini ? ya da tanimazsa macos da calisacak bi ses karti biliyomusunuz? lutfen cok ACIL. kahin_17@hotmail.com
  • arkadaşlar selamlar amd işlemcili notebook a 10.4.7 versiyon osx i kurmaya çalışıyorum. fakat önce elma çıkıyor. sonra gri perde inerek restart yapmamı istiyor fakat, ekran da kapalı anlamında kilit resmi beliriyor.osx in 10.4.8 versiyonunu ise hiç DVD den boot ettiğim halde hiç açmıyor.

üstadlar sistemimin özellikleri aşağıda, yardımlarınızı bekliyorum.

AMD Turion™ 64 X2 Mobile Technology
    TL-52 (1.6Ghz, 2*512KB)
    Grafik Çipi ATI® Mobility™ Radeon® X1600 512 mb.
    Bellek 1024MB DDR-II 533 MHz (2x512MB)
    Hard Disk 100GB SATA / 5400rpm
    Optik Sürücü 8X Dual DVD Writer
    Ekran Boyutu 15.4" Ultra Parlak Geniş Ekran
    Çözünürlük WXGA(1280x800)
    I/O Port 56K modem
    10/100/1000 Ethernet
    Mikrofon
    4xUSB, 1xFrewire, Uzaktan Kumanda
    VGA out - DVD-D out - Svideo TV-Out - SPDIF - PCI Express Card - CIR
    İletişim / Network Modem: Built-in 56K/V.92 Modem
    LAN: Built-in 10/100/1000 Ethernet
    Kablosuz Bağlantı: 802.11 b/g
    Bluetooth v2.0 EDR
    Kart Okuyucu 5'i 1 arada (MS/MS-Pro/SD/MMC/xD)
    Ses Built-in speakers 1.5W x 2 / microphone x 1
    Sound Blaster Pro compatible
    Feedback/ noise reducer devices
    SRS TruSurround XT technology

• Arkadaşlar bu çözümü buldum ama yapıyorum olmadı ama nasıl çözebilirim...
    Windows ile Mac ve WinXP ve Vista ve Linux aynı Pc de kullanıyorum.Yüklü şuan için ses sorunu yok diğer 3 işletim sisteminde ama Mac te sorun var...
    Anakartımda budur...

Ana kartımda Budur...

Sesi Düzeltmek (AC97 için)

Kullandığımız çoğu ses kartı AC97 sürücüsü ile çalıştığı için bu seçenek çoğumuz için geçerlidir. Öncelikle şu dosyayı indirin

ben yüklerken çalışıyodu...

Zip dosyasından çıkan dosyayı MacOS adlı partition’ın içine yani Root Directory’ye ya da başka bir deyişle masaüstünde MacOS adlı harddiski tıkladığınızda açılan yere kopyalayın. Şimdi buradan “System > Library > Extensions” a giriyoruz. İçindeki “AppleAC97Audio.kext” dosyasını silin. “Authorize”a basıp şifrenizi girin. Daha sonra buradan çıkabilirsiniz. Şimdi “Finder”da “Applications” adlı klasörü bulup içindeki “Utilities”e girin ve buradan “Terminal”i bulun. “Terminal”e ileride çok ihtiyacınız olacağı için bunu aşağıdaki “Dock Menu”ye atabilirsiniz. Terminal’i açın ve aşağıdaki kodları girin, her satır bitişinde Enter’a basın. Aşağıda “sudo –s” yazdıktan sonra şifrenizi girmeniz istenecek. Girdikten sonra bütün Admin işlemlerini yapabileceksiniz (şifreyi yazarken *** gibi birşey çıkmayacak boş ekrana şifre yazıp “Enter”a basacaksınız.

sudo -s

Şifrenizi girin

cp -R /AppleAC97Audio.kext /System/Library/Extensions/
    cd /System/Library/Extensions/AppleAC97Audio.kext/Contents/PlugIns/
    kextload AppleAC97AudioIntelICH.kext

Burada bir hata vermemesi gerekiyor, eğer verirse yukarıda bahsettiğim dosyayı silmemişsiniz demektir

rm /System/Library/Extensions.kextcache
    kextcache -k /System/Library/Extensions

Eğer bütün işler yolundaysa Terminal’i kapatabilirsiniz. Bilgisayarınızı tekrar açınca sağ üst köşede bir ses kontrol işareti dikkatinizi çekecektir.

• Arkadaşlar merhaba ALC882 - 883 ve diger ses kartlarını tanıtamayan arkadaşlar Turanx hocanin verdiği linklerden indirdikten sonra gene Turanx hocanın verdigi terminalden girilip yazılan aşağıdki kodlarla

mesela ALC882 için

dosyayı indir masaüstüne aç ve daha sonra terminali açıp aşağıdaki komutları gir.

cd Desktop/alc882

sudo ./install.sh

terminalden çık

makinayı yeniden başlat

yukaridaki komutlari girdikten sonra burada indirilen dosyayı zipten çıkardıktan sonra masa üstüne kopyalıyoruz terminali açıp(cd Desktop/alc882) komutunu girdiginizde alc 882 klasorunu tanıtmış oluyorsunuz,

ben burda alc 882 yerine masa üstündeki dosyayı kopyaladim terminali açıp (cd Desktop/ satırından sonra kopyaladığım klosoru yapıştır dedim farklı bir yol soyledi enterladigımda diger alt dizindede (sudo ./install.sh) yazan satirdada alc882 klasorunun icindeki install.sh'yi kopyalayim sudo ./ satırından sonra kopyaladiıgım instal.sh yi yapıştır dedim burada farklı bir adres çıktı okeyledigimde ise daha once kurmayı başaramadıgım ses kartı yuklemesi gerçekleşti...

Bunu kurmayı başaramayan arkadaşlara örnek olması bakımından paylaşmak istedim... kolay gelsin...

• quote:

Orjinalden alıntı: Kemal2424

Alc882 ve 883 için yeni installer driverlar var artık bunlar ile uğraşmanıza gerek yok örnek bendeki alc883 input-output microfon full çalışıyo dijital çıkış da görünüyo onunda çalıştığı söyleniyo ama denemedim...
  • hocam sorunu halletim verdiğin yöntemle
  • ama bir sorum olacak soundmax ses kartının tüm özelliklerini nasıl yaparız macosxde 10.4.8 jas sürümünde ?
  • Realtek ALC850 AC'97 (Via)Audio Codec de gecerlimi bu yontem
  • merhaba benim sorunum sis 7012 ses kartı kullanıyorum fakat ortadaki ses çıkışı ses vermiyor creative 4+1 ses sistemi taktım sadece ikisinden ses veriyor . bu sorun nedendir acaba çözüm öneriniz var mı.tşk
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.