Şimdi Ara

Mac OSX86 Kurdum, PCI Kart'lar Ortada Yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son Haftalarda alternatif OS arayışına Tam gaz devam etmekteyim.
    Osx DVD'lerinin nette dolaştığını görünce hiç düşünmeden güncel görünen 10.4.8 DVD'sini indirip kuruverdim..

Sorunumu İlgili Üst konunun (Osx kurulum rehberi) devamına yazmak usulen belki daha uygun olurdu ama, arada kaybolur gider
    kaygısıyla yeni bir başlık açtım (malesef).

Kurulum görünüşte o kadar sorunsuz gerçekleşti ki büyük umutlara kapıldım,
    Tâki hiçbir PCI kartın algılanmadığını, dolayısıyla internete bile giremediğimi görene kadar..
    Başlangıçta Ethernet kartımı tanımadığını düşünüp 3-4 model ethernet kartı denedim fakat sonuç alamadım
    OsX'e biraz daha aşina olduğumda sadece Ethernet kartının değil hiçbir PCI kartın algılanmadığını gördüm.
    Oysaki Anakartım , test edilen uyumlu kartlar arasında görülüyor..

Bu forumla birlikte çeyrek ingilizcemin izin verdiği ölçüde yabancı Osx forumlarınıda Hatim indirmiş durumdayım
    ama bu soruna bir türlü çözüm bulamadım.

*Network sorunlarına ilişkin mevcut önerileri denedim,
    *Bazı tavsiyeler doğrultusunda Çeşitli BIOS operasyonları (Update, Reset, çeşitli ayarlar) denedim
    birkaç defa yeniden kurdum, sonuç nafile..

Bu durumda

Acemilik nedeniyle gözden kaçırdığım bir çözüm yöntemi varmıdır? (muhtemel vardır ama ben bilmiyorum)
    Sizce 10.4.8 'den daha yeni yada daha eski versiyonlarda sonuç alınırmı?
    Niyeti bozup OSX uğruna anakart değiştirilirmi ?

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Intel D865PERL (onboard VGA+LAN yok)
    P4 3.0 Ghz HT (478 pin)
    1024 RAM
    80 SATA HDD

• Tavsiyem Realtek ethernet kartlardan dene bildiğim kadarıyla çalışıyormuş eğer o da olmaz ise geç Linux a bu arada ekran kartın ne?
  • Ekran kartı Ati Radeon 9550
    Tavsiyelere uygun olarak Realtek kartlardan denedim ama sonuç aynı...

Sorunun ethernet kartının modelinden değilde PCI yuvalarının birşekilde algılanmamasından kaynaklandığını düşünüyorum.

Linux dağıtımlarını zaten denemekteyim, hatta Solaris indirip denemeyi düşünüyorum ama Mac OSX 'in çok ayrı bir cazibesi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C-AyaR -- 27 Mayıs 2007; 13:59:30 >
  • Solaris i tavsiye etmem bence Ubuntu 7.04 ü dene ve üstünede Beryl kur ben kullanıyorum ve açıkçası yok böyle bir şey kurulum da gerçekten kolay.
  • quote:

CAYAR

onboard ethernetin modeli Intel 82562EZ ise IONetworkingFamily.kext dosyasını 10.4.4 versiyondaki ile değiştirince büyük ihtimal çalışacaktır, pci ların çalışmaması gibi bişey yok, pci via firewire çalışıyor, pci bt878 tv kartları çalışıyor (tabiki desteklediği modeller) vs.. realtek ethernetlerin piyasada bulunan çoğu çalışır, 8139, 8111 vs..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uphuck -- 27 Mayıs 2007; 16:12:20 >
  • anakartta onboard ethernet yok.. PCI kullanıyorum
    VIA ve Realtek chipset'li çeşitli Ethernet kartları denedim fakat algılamadı..
    Ethernet haricinde bilgidsayarda "Avertv 203" Tv kartı ve Conexant Fax/modem takılı
    ama hiçbiri algılanmadı

quote:

Orjinalden alıntı: Hacker683

Solaris i tavsiye etmem bence Ubuntu 7.04 ü dene ve üstünede Beryl kur ben kullanıyorum ve açıkçası yok böyle bir şey kurulum da gerçekten kolay.

bir windows ağı'na bağlı çalıştığım için Linux dağıtımlarında çeşitli sorunlar çıkıyor, Ama şu ana kadar en az sorun çıkartan zaten "Ubuntu" oldu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C-AyaR -- 28 Mayıs 2007; 12:49:45 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.