Şimdi Ara

Mac OS x86 Kurulum Rehberi (251. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.096
Cevap
12
Favori
378.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ati kartlar nvidia kartlardan daha iyi çalışıyor ati ekran kartları ve asus anakartların artık çalışmadığını söylemeyiniz.
  • Tekrar denememde bu sefer daha çok tecrübeyle 180 puana ulaştım XBench Programıyla. Sanırım ilk seferinde eksik kext kurmuştum. Bu sefer çok akıcı bir sistem oldu. Fakat mouse bir garip sanki zorla çekiyormuşum gibi geliyor imleci, ayalarını da yaptım halbuki ama, acaba neden olabilir.

Not: Sistemim sapına kadar AMD yapılı fakat işi öğrendikten sonra hiç sıkıntı yaşamadım. Combo Update birçok donanımı tanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Valhallarian

Tekrar denememde bu sefer daha çok tecrübeyle 180 puana ulaştım XBench Programıyla. Sanırım ilk seferinde eksik kext kurmuştum. Bu sefer çok akıcı bir sistem oldu. Fakat mouse bir garip sanki zorla çekiyormuşum gibi geliyor imleci, ayalarını da yaptım halbuki ama, acaba neden olabilir.

Not: Sistemim sapına kadar AMD yapılı fakat işi öğrendikten sonra hiç sıkıntı yaşamadım. Combo Update birçok donanımı tanıyor.

Anlamadığım bir sys info resmi yollayabilirmisin merak ettim kullandığın çekirdeği. Combo update yaptıktan sonra o sistem nasıl açıldı. Çünkü mach_kernel ve system.kext dosyaları orjinalleri ile değişiyor. Sonradan tekrar mı yamaladın, yoksa updateten sonra hiç bişey yapmadın mı ??

• quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

quote:

Tekrar denememde bu sefer daha çok tecrübeyle 180 puana ulaştım XBench Programıyla. Sanırım ilk seferinde eksik kext kurmuştum. Bu sefer çok akıcı bir sistem oldu. Fakat mouse bir garip sanki zorla çekiyormuşum gibi geliyor imleci, ayalarını da yaptım halbuki ama, acaba neden olabilir.

Anlamadığım bir sys info resmi yollayabilirmisin merak ettim kullandığın çekirdeği. Combo update yaptıktan sonra o sistem nasıl açıldı. Çünkü mach_kernel ve system.kext dosyaları orjinalleri ile değişiyor. Sonradan tekrar mı yamaladın, yoksa updateten sonra hiç bişey yapmadın mı ??

Combo update sonrasında ACPI ve USB'ler ile ilgili kext'leri ve legacy kernel'i yükledim restart etmeden önce. Yoksa sistem açılmıyor kernel panic alıyorsunuz. Benim harddisk biraz kötü bir model o yüzden puan düşüyor tahmini 220 lerde alması gerek sistemin puan olarak.

Buna ek olarak sistem gayet yeterli çalışmakta. En kısa zamanda yüksek performans isteyebilecek ve windows'ta oynadığım bir oyunla performans testi yapacağım. Daha sonra kextleride tamamlayınca buraya detaylı olarak yazarım. Benzer anakart ve diğer bileşenleri kullananlar için yeterli bir rehber olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janjakrosto -- 5 Mart 2012; 18:31:07 >

• Deneyen olduysa fikir almak için soruyorum. X68 cipsetli anakartım var. Gayet güzel Lion ile kullanıyorum. Ancak windows tarafında ssd diski smart response teknolojisinden yararlnayım diye ssd+ klasik hdd kombinasyonu şekline getirmeye karar verdim. Biostan bunu seçmem gerekiyor ve diskleri raid olarak görüyor. Lion tek ayrı bir diskte çalışacak, sorun olabilir mi. Zira ahci değil raid olacak bios ayarı.
  • `Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter`u calistirmayi basaran varmi.Snowda calistiriliyormus fakat ben lionda basaramadim bir turlu
  • Arkadaşlar Voodoo HDA'daki şarkı güzelce çalarken mesela arada seste ani bozulma yaşayan var mı? Bu problemi nasıl çözeriz. Herşeyi hallettim tek bi bu kaldı.
  • arkadaslar internetten mac os x setup buldum daha sonra dvd cektım cıft katmanlı power ısodan macbook'a taktım dvd'den baslattım ama siyat bir ekran geldı ve bılgısayarın kapatma dugmesıne basılı tutun kapatın daha sonra yenıden baslatın dıyor bunu arastırdım bazı setuplarda mac os x'ın boyle sorunlar oluyormus sanırım daha sonra ben leopar ındırdım bunuda cektım bunda da aynı sorunu verdı temız bır torrent verebılecek arkadas varmı veya bana bır yardımcı olun daha yenı aldım macbook pro'yu 1 hafta kullanamadan bozuldu ve 1 aydır suanda yatıyor macbook pro arkadaslar lütfen yardımcı olun!!
  • Merhabalar. HD 5770 ekran kartıyla HDMI sesi nasıl alırız acaba? Görüntü falan herşey düzgün fakat HDMI ses alamıyorum televizyondan. 10.6.8 combo update yüklü. AMD tabanlı sistemim var.

Yabancı forumlarda da bir fikir edinemedim. Bilen varsa çok makbule geçecek gerçekten. :)
  • ağlama moduna geçicem arkadaşlar artık

bugün saat sabah 9'dan akşam 5'e kadar snow leopardı kurmaya çalışıyorum virtualbox ve wmvarede denemediğim yöntem kalmadı.

merhaba arkadaşlar eski mac sahibi yeni pc kullanıcısıyım.

Sistemim

Gigabyte GA-990XA-UD3 anakart AMD
    AMD Phenom ıı 980 Black Edition x4
    Nvidia 440 GT ekran kartı
    500 Gb Seagate Hard disk
    4x2 = 8 gb ram ddr3

Yukarıdaki sitem benim sistemim bu sisteme daha önce mac osx tiger kurmuştum şimdi ise
    snow leopard kurmak istiyorum. iso dosyasını virtualbox'ta kurdum yükleme tamamlandı fakat
    elma logosunda takılı kalıyor. Amd ile customize'den seçeneğide seçmiştim.
    Bu sisteme uygun hangi snow leopard'ı önerirsiniz.

Kullandığım snow leopard versiyonu : SL10.6.1-10.6.2_SSE2_SSE3_IntelAMDbyHazard

artık 4 gün oldu sabah akşam virtual olarak kurup siliyorum kurulum gerçekleşiyor fakat elma logosunu geçemiyorum bir türlü bir ara gri bir ekran geliyor error

• quote:

Orijinalden alıntı: RafiQ_Shia

ağlama moduna geçicem arkadaşlar artık

bugün saat sabah 9'dan akşam 5'e kadar snow leopardı kurmaya çalışıyorum virtualbox ve wmvarede denemediğim yöntem kalmadı.

Sistemim

500 Gb Seagate Hard disk
    4x2 = 8 gb ram ddr3

Yukarıdaki sitem benim sistemim bu sisteme daha önce mac osx tiger kurmuştum şimdi ise
    snow leopard kurmak istiyorum. iso dosyasını virtualbox'ta kurdum yükleme tamamlandı fakat

artık 4 gün oldu sabah akşam virtual olarak kurup siliyorum kurulum gerçekleşiyor fakat elma logosunu geçemiyorum bir türlü bir ara gri bir ekran geliyor error

Sanal makineden pek anlamam ama bu sisteme en rahat kurulacak sürüm iAtkos S3v2'dir.

• quote:

quote:

Sistemim

500 Gb Seagate Hard disk
    4x2 = 8 gb ram ddr3

Sanal makineden pek anlamam ama bu sisteme en rahat kurulacak sürüm iAtkos S3v2'dir.

hemen deniyorum artık son şansım bu denemediğim leopard sürümü kalmadı

aldığım hata şöyleydi kurulum bitip yeniden başlattığım zaman

Mac OS x86 Kurulum Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RafiQ_Shia -- 11 Mart 2012; 18:35:46 >

• quote:

quote:

quote:

Sistemim

500 Gb Seagate Hard disk
    4x2 = 8 gb ram ddr3

hemen deniyorum artık son şansım bu denemediğim leopard sürümü kalmadı

aldığım hata şöyleydi kurulum bitip yeniden başlattığım zaman

Mac OS x86 Kurulum Rehberi

Bu önerdiğim sürüm Snow Leopard sürümüdür. 10.6.2 olarak gelir. Kapsamlı bir donanım tanınması için 10.6.8 update yapmayı öneririm. Birçok kaynakta mevcut nasıl yapılacağı. Ben AMD Athlon ii x4 işlemcime çok rahatlıkla kurdum. Çok güzel oldu. Ama sanal makineden değil, direk birincil sistem olarak kurdum.

• Merhabalar,

Acemiyim bu konuda o yüzden sistem özelliklerimi aşağıda yazdım.Aşağıda ki sistem hangi sürümü ve nasıl kurarım bu işten anlayan,deneyimli arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.

MSI P4M900M3 Anakart
    DualCore Intel Pentium E2180 İşlemci
    ATI Radeon HD 4600 Ekran Kartı
    2 GB DDR2 Kingston Ram
    80 GB IDD Hard Disk

Bilgisayarı genelde download için kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

Merhabalar,

Acemiyim bu konuda o yüzden sistem özelliklerimi aşağıda yazdım.Aşağıda ki sistem hangi sürümü ve nasıl kurarım bu işten anlayan,deneyimli arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.

MSI P4M900M3 Anakart
    2 GB DDR2 Kingston Ram
    80 GB IDD Hard Disk

Bu makineden fazla bişey bekleme..ama yok inatçıyım dersen ekran kartını en basitinden nvidia 9600-9800 gibi bi kartla değiştir snow leopard kurarsın.. Ati kartların %80i sorun çıkarıyor..biraz araştırma yaparsan anlarsın..

• quote:

Orijinalden alıntı: head-breaking

quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

Merhabalar,

MSI P4M900M3 Anakart
    2 GB DDR2 Kingston Ram
    80 GB IDD Hard Disk

Bu makineden fazla bişey bekleme..ama yok inatçıyım dersen ekran kartını en basitinden nvidia 9600-9800 gibi bi kartla değiştir snow leopard kurarsın.. Ati kartların %80i sorun çıkarıyor..biraz araştırma yaparsan anlarsın..

Eyvallah dostum,kurmuyayım o zaman hiç.

• Arkadaşlar AMD makinama bir türlü kuramıyorum, ön yükleme bile olmuyor, resetleniyor, ne yaptıysam olmadı, beni bu intel'lerden kurtarın lütfen.Intel P35 chipsetli 3 ghz quad core bir sistemim var ama AMD istiyorum. Giriş parametreleri ne olmalı, yardımcı olana çok çok minnettar kalıcam.
    Konfigrasyon
    Asus M4A87TD/USB3
    AMD Phenom X2 555 (x4 şeklinde çalışıyor)
    ddr3 ram
    9800 GT Nvidia
  • Merhaba... Bende Laptop^uma Mac Os yüklemek istiyorum. Yanlız 3 Haftadır uğraşıyorum 4 dvd harcadım yinede olmadı :) Farklı Farklı hatalar aldım. Şimdi sizin bana yardım edeceğinizi düşünerek Sistem bilgilerini veriyorum ...

Ana İşlemci : AMD E-350 Processor
    Video Bağdaştırıcı : AMD Radeon HD 6310 Graphics
    Ethernet Adı : Atheros AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20)
    Wireless Adı : Atheros AR5B97 Wireless Network Adapter
    Ses Aygıtı : High Definition Audio Aygıtı
    Ram : 2 GB
    Harddisk : 320 GB

Başka bilgilerde derekiyorsa hemen yazarım... Cevabınızı bekliyorum. Şimdiden Teşekkür ederim...
  • Arkadaşlar İatkos L2 Kat. p h da var.Fakat sitenin verdiği md5 ile ordaki md5 aynı değil.4dvd yedi transmacde yazarken ayrıca macdede yazdırmayı denedim hata veriyor.Mümkünse orj kullanan arkadaşlar bana bi şekilde link vs verebilirlermi?

Intel E4600 2,40Ghz (O.C 3.00Ghz)
    G33M-S2L
    2GB 800MHZ Kingston Ram
    Sapphire HD3650

Bu sistemde Mac OSX Lion ne derece olur?
  • Öncelikle herkese merhaba.
    Ben bilgisayarıma mac işletim sistemi kurmak istiyorum ve birkaç sorum olacak sizlere , şöyle ki
    -Hangi işletim sistemini indirmeliyim ? (şayet ben tek bir tane var sanıyordum ama tiger,leopard,lion gibi farklı farklı türleri varmış.)
    -Kurmamda sorun olurmu ? (Galiba donanım uyumluluğu gibi birşey varmış onları aşağıda paylaşıcam.)
    -Hadi kurdum diyelim driver bakındım internette fakat benim bilgisayara göre driver bulamadım
    -Daha önce işletim sisteminde sorun yaşayan oldu mu ?
    -Ve son olarak bu iatkos nedir ?

Beni aydınlatırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Donanımlara gelirsek: Packard Bell Easynote TJ65 CORE 2 DUO T9600 2.8 GHZ-4GB-320GB-DVDRW-15,6''-1024MB GT240m-BT-CAM

BIOS Özellikleri:
    Sağlayıcı Phoenix Technologies LTD
    Sürüm V1.31
    Anakart Özellikleri:

Üretici Packard Bell
    Ürün SJV50MV
    Sürüm Rev
    :İşlemci Özellikleri
    Üretici Intel
    Sürüm CPU Version
    Dış Saat 266 MHz
    En Yüksek Saat 2800 MHz
    Şu Anki Saat 2800 MHz
    Tür Central Processor
    Voltaj 3.3 V
    Durum Etkin
    Yükseltme ZIF
    Soket Adı U2E1
    HTT / CMP Birimleri 1 / 2
    :Bellek Aygıtı Özellikleri
    Fiziksel Boyut SODIMM
    Tür DDR2
    Tür Ayrıntıları Synchronous
    Boyut 2048 MBx2
    Hız 667 MHz
    Toplam Genişlik 8 Bit
    Veri Genişliği 64 Bit
    Aygıt Yer Bulucu M1
    Sıra Yer Bulucu Bank 0
    Üretici 7F7F7F7FCB000000
    Seri Numarası 00000000
    Fiyat Etiketi 0939
    Parça Numarası HYOVF1B163GZM
    Çipset Özellikleri:
    Anakart Çipseti Intel Cantiga PM45
    Bellek Zamanlamaları 5-5-5-15 (CL-RCD-RP-RAS)
    DIMM1: A-Data HYOVF1B163GZM 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)
    Grafik İşlemci Özellikleri:
    Görüntü Bağdaştırıcısı nVIDIA GeForce GT 240M (Acer)
    GPU Kod Adı GT216M (PCI Express 2.0 x16 10DE / 0A34, Rev A2)
    GPU Saati (Geometric Domain) 405 MHz
    GPU Saati (Shader Domain) 810 MHz
    Bellek Saati 324 MHz

Hard disk [ WDC WD3200BEVT-22ZCT0 ]

Aygıt Özellikleri:
    Sürücü Tanımı WDC WD3200BEVT-22ZCT0
    Sürücü Tarihi 21.06.2006
    Sürücü Sürümü 6.1.7600.16385
    Sürücü Sağlayıcı Microsoft
    INF Dosyası disk.inf

Disk Aygıtı Teknik Bilgisi:
    Üretici Western Digital
    Sabit Disk Ailesi Scorpio Blue
    Fiziksel Boyut 2.5"
    Biçimlendirilmiş Kapasite 320 GB
    Fiziksel Boyutlar 100.2 x 69.85 x 9.5 mm
    Ağırlık(En Fazla) 100 g
    Ortalama Dönme Gecikmesi 5.5 ms
    Dönme Hızı 5400 RPM
    En Yüksek İç Veri Hızı 928 MBit/s
    Ortalama Erişim 12 ms
    İzden İze Erişim 2 ms
    Arabirim SATA-II
    Arabellekten bilgisayara veri hızı 300 MB/s
    Arabellek Büyüklüğü 8 MB
    Dönme Süresi 4 sn.

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim ve eklememi istediğiniz birşey varsa ekleyebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Tolga -- 3 Nisan 2012; 19:43:29 >

• 
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.